Frozen 2 Half Sheet Cake
Bakery, in club pickup

Highlights
- One half sheet cake serves 36-48 people
- White or chocolate half sheet cake with icing
- Made fresh in Club
- Design may vary
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
King's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
Sponsored$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120164.832 out of 5 Stars. 12016 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct. $20.93 $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
22004.1445 out of 5 Stars. 2200 reviews4.1445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Embrace life's magical moments with our Frozen 2 Enchantment Half Sheet Cake. It's perfect for whimsical birthdays, Disney-themed celebrations, and any occasion that calls for a touch of frosty enchantment. Let us handle the dessert while you focus on creating an unforgettable day. Order your cake today, and turn your special event into a cherished memory as sweet as the frosting on this cake!
Magical Frozen 2
Exquisitely adorned with enchanting Frozen 2 characters, our Half Sheet Cake captures the essence of adventure, magic, and wonder. Each delightful Elsa, Anna, Olaf, and friends are skillfully shaped and tinted to add a touch of Arendelle magic to your occasion.
Enchanting Flavor
Our Frozen 2 Enchantment Half Sheet Cake is designed to make every moment of your celebration unforgettable! Experience a taste of pure joy, perfect for any magical event. Baked with love and a touch of enchantment, every bite reveals a perfect harmony of moist cake layers and rich, delectable filling. No matter the flavor you choose, this cake is sure to delight and satisfy every Frozen fan's palate.
Ready to Dazzle
In the spirit of adventure and wonder, this cake knows no bounds, serving up to 48 people. Whether it's a formal group celebration or a kids' birthday party, our Frozen 2 Enchantment Half Sheet Cake effortlessly adapts to your event. This cake is a treat that brings people together in the magic of Arendelle!
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 22 reviews
Verified Purchase
Beautiful and Delicious Cake
Surprised to find this cake at Sam’s Club online. It costs much less than any local store I can find. The cake is beautifully made and tastes delicious. My twin daughters had a great time with 20 friends and still much leftover to take home. Highly recommended!
Verified Purchase
Bday cake yum
Simple process to order done on time when I needed it I was informed when it was ready friendly faces while picking up and my daughter loved the cake for her 3rd bday and the whole cake was eaten during the bday party delicious
it was a hit!
perfect and tasted delicious!
Items you may like
Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk. $9.98 $0.31/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17334.6867 out of 5 Stars. 1733 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk. $6.98 $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17594.6066 out of 5 Stars. 1759 reviews4.6066 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz. $10.98 $0.15/oz
$1098current price $10.98$0.15/ozMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz.
51044.5598 out of 5 Stars. 5104 reviews4.5598 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7754.3071 out of 5 Stars. 775 reviews4.3071 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct. $10.92 $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct. $4.18 $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21264.6971 out of 5 Stars. 2126 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Artisan Ciabatta Rolls, 8 ct. $4.54 $0.57/ea
$454current price $4.54$0.57/eaMember's Mark Artisan Ciabatta Rolls, 8 ct.
48974.4566 out of 5 Stars. 4897 reviews4.4566 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct. $5.98 Was $6.98 $0.25/ea
Instant Savings
Now$598current price Now $5.98, Was $6.98$6.98$0.25/ea$1 offEnds Oct 12Member's Mark Sliced Brioche Slider Buns, 24 ct.
32274.6979 out of 5 Stars. 3227 reviews4.6979 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz. $3.96 $0.17/oz
$396current price $3.96$0.17/ozMember's Mark Sliced Sourdough, 23 oz.
2523.8889 out of 5 Stars. 252 reviews3.8889 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hamburger Buns 16 ct. $3.48
$348current price $3.48Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.
7904.6405 out of 5 Stars. 790 reviews4.6405 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery