Frito-Lay Variety Pack Chips & Snacks, 30 pk.
Shipping

Highlights
- Includes 30 packs of a variety of Frito-Lay chips and snacks
- Box Includes: 4 Doritos Cool Ranch, 4 Cheetos Crunchy, 5 Doritos Nacho, 3 Fritos Original
- 4 Lay's BBQ, 6 Lay's Classic Salted, 4 Ruffles Cheddar sour & cream
- Single serve bags are great for portion control and snacking on the go
- Frito-Layยฎ Variety packs bring these iconic brands (and more) together in one convenient box. A box guaranteed to make any occasion iconic
Pringles Potato Crisps Snack Cups, Variety Pack Chips, 0.67 oz., 36 ct. $14.98 $0.57/oz

Pringles Potato Crisps Snack Cups, Variety Pack Chips, 0.67 oz., 36 ct.


Members also considered
Takis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
Sponsored$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Cheeseball Barrel, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz. $5.88 $0.24/oz
Sponsored$588current price $5.88$0.24/ozTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, Party Size, 24.7 oz.
18144.5777 out of 5 Stars. 1814 reviews4.5777 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz. $3.98 Was $4.48 $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSlim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk. $18.98 Was $20.98 $0.79/ea
Instant Savings
Now$1898current price Now $18.98, Was $20.98$20.98$0.79/ea$2 offEnds Oct 25Slim Jim Giant Smoked Meat Sticks, Original Flavor, 0.97 oz., 24 pk.
32074.492 out of 5 Stars. 3207 reviews4.492 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz. $7.48 $0.27/oz
$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24814.7408 out of 5 Stars. 2481 reviews4.7408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct. $18.98 $0.51/oz
$1898current price $18.98$0.51/ozFunyuns Onion Rings Snacks, 0.75 oz., 50 ct.
14704.7422 out of 5 Stars. 1470 reviews4.7422 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz. $9.98 $1.05/oz
$998current price $9.98$1.05/ozSonoma Creamery Pepperoni Pizza Cheese Crisps, 9.5oz.
13633.4167 out of 5 Stars. 1363 reviews3.4167 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Iconic Snacks in One Convenient Box
Experience the ultimate snacking variety with Frito-Layยฎ Variety Packs. This box brings together your favorite iconic brands, including Doritosยฎ, Cheetosยฎ, Layโsยฎ, Rufflesยฎ, and Fritosยฎ, all in one place. Perfect for any occasion, this assortment guarantees satisfaction for every snack lover.
Perfect for On-the-Go Snacking
Each single-serve bag is ideal for portion control and convenient snacking wherever you are. Whether you're packing lunches, heading out for a road trip, or simply craving a quick bite, these snacks are ready to go.
Make Every Occasion Memorable
Frito-Layยฎ Variety Packs are designed to elevate any gathering or event. With a mix of flavors and textures, this box is sure to be a crowd-pleaser, making every moment iconic.
Specifications
Net Weight: 50.75 oz.
Includes: 30 packs
- 4 - Lays Barbacue
- 4 - Doritos Cool Ranch
- 3 - Fritos Original
- 6 - Lay's Classic
- 5 - Doritos Nacho
- 4- Cheetos Crunchy
- 4- Ruffles Cheddar & Sour Cream
Lay's Barbeque Ingredients: potatoes, vegetable oil (canola, corn, soybean, and/or sunflower oil), sugar, salt, dextrose, maltodextrin (made from corn), molasses, torula yeast, natural flavors, onion powder, spices, tomato powder, paprika, corn starch, paprika extracts, caramel color, yeast extract, garlic powder, and mustard seed oil.
Doritos Cool Ranch Flavored Tortilla Chips Ingredients: corn, vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), salt, corn starch, tomato powder, lactose, whey, skim milk, onion powder, sugar, garlic powder, monosodium glutamate, maltodextrin (made from corn), cheddar cheese (artificial color (red 40, blue 1, yellow 5), spice, citric acid, disodium inosinate, and disodium guanylate. Contains milk, ingredients.
Cheetos Crunchy Cheddar Cheese Flavored Snack Ingredients: enriched corn meal (corn meal, ferrous sulfate, niacin, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), cheese seasoning (whey, cheddar cheese [milk, cheese cultures, salt, enzymes], canola oil, maltodextrin [made from corn], natural and artificial flavors, salt, whey protein concentrate, monosodium glutamate, lactic acid, citric acid, artificial color [yellow 6]), and salt. Contains milk, ingredients.
Doritos Nacho Cheese Flavored Tortilla Chips Ingredients: corn, vegetable oil (corn, canola, and/or sunflower oil), maltodextrin (made from corn), salt, cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), whey, monosodium glutamate, buttermilk, romano cheese (part-skim cow's milk, cheese cultures, salt, enzymes), whey protein concentrate, onion powder, corn flour, natural and artificial flavor, dextrose, tomato powder, lactose, spices, artificial color (yellow 6, yellow 5, and red 40), lactic acid, citric acid, sugar, garlic powder, skim milk, red and green bell pepper powder, disodium inosinate, and disodium guanylate. Contains milk, ingredients.
Lay's Classic Potato Chips Ingredients: potatoes, vegetable oil (canola, corn, soybean, and/or sunflower oil), and salt.
Fritos Original Ingredients: corn, corn oil, and salt.
Ruffles Cheddar & Sour Cream Chips Ingredients: potatoes, vegetable oil (canola, corn, soybean, and/or sunflower oil), maltodextrin (made from corn), salt, whey, cheddar cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), onion powder, monosodium glutamate, natural and artificial flavors, buttermilk, sour cream (cultured cream, skim milk), lactose, butter (cream, salt), sodium caseinate, yeast extract, citric acid, skim milk, blue cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), lactic acid, garlic powder, artificial color (yellow 6, yellow 5), whey protein isolate, and milk protein concentrate. Contains milk ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,698 reviews
Verified Purchase
Great Taste! Cats love the taste too ๐ป
They are so good ๐ YOU definitely can't eat just ONE ๐ All I have to do is pick up the bag and my cat ๐บ Pippa comes running ๐ She thinks they are for her!!! I can't eat them when she's around, it becomes a chore ๐ Maybe they should come out with Cheddar Cheese chips for cats! I don't have to use any dip with them. love the flavor ๐
Verified Purchase
What a great movie snack!
I bought these chips for movie night. They tasted amazing! The combination of cheddar and sour cream is incredible! I caution you that I ate entire bag in one sitting. You may want to portion some in s bowl or risk eating the entire bag as well. They are just that good!
Verified Purchase
Crunchy cheddar, salty goodness
I just love these cheddar ruffle chips with my salads and sometimes I crumble them as a topping on my tuna or chicken casseroles. They come out delicious that way they don't get too brown and they still have that cheddar. Salty taste that I love value for the money is good, but it could be better.
Items you may like
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12924.719 out of 5 Stars. 1292 reviews4.719 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
Sponsored$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk. $8.98 $0.37/ea
$898current price $8.98$0.37/eaJayone Roasted & Lightly Salted Seaweed, 0.17 oz., 24 pk.
5714.5254 out of 5 Stars. 571 reviews4.5254 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128934.7744 out of 5 Stars. 12893 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75214.8101 out of 5 Stars. 7521 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58684.6972 out of 5 Stars. 5868 reviews4.6972 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping