Fla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk.
Shipping

Highlights
Packaging and flavors may vary
- 200-count package of 1.5 oz. freeze and eat ice pops
- Three flavors: Strawberry, Tropical Punch, and Blue Raspberry
- Made with real fruit juice from concentrate
- Great to share
- Kosher, pasteurized for purity and wholesomeness
Keto Pint Salted Caramel Almond Ice Cream Bars, Frozen, 3 oz., 12 ct. $12.72 $1.06/ea

Keto Pint Salted Caramel Almond Ice Cream Bars, Frozen, 3 oz., 12 ct.


Members also considered
FatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct. $10.48 $0.58/ea
Sponsored$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62844.8082 out of 5 Stars. 6284 reviews4.8082 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk. $11.98 $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30934.8277 out of 5 Stars. 3093 reviews4.8277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct. $8.18 Was $11.18 $0.51/ea
Instant Savings
Now$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66314.6952 out of 5 Stars. 6631 reviews4.6952 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz. $14.82 $0.62/oz
Sponsored$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct. $9.66 $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65164.8686 out of 5 Stars. 6516 reviews4.8686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIsland Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct. $13.27
$1327current price $13.27Island Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct. $10.58 $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64524.8413 out of 5 Stars. 6452 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct. $11.18 $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36424.6724 out of 5 Stars. 3642 reviews4.6724 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz. $7.87
$787current price $7.87SUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz.
2043.8333 out of 5 Stars. 204 reviews3.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct. $9.86 Was $12.36 $0.41/ea
Instant Savings
Now$986current price Now $9.86, Was $12.36$12.36$0.41/ea$2.50 offEnds Oct 19SNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct.
26144.8573 out of 5 Stars. 2614 reviews4.8573 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Bring the Party to Life with Fla-Vor-Ice Giant Pops
Fla-Vor-Ice Giant Pops are the perfect addition to any celebration. With 200 pops in each case, you can freeze them at home and share them with all the kids, creating moments of joy and excitement. These colorful treats are sure to light up everyone's faces and keep the fun going.
A Variety of Delicious Flavors
These ice pops come in a range of mouthwatering flavors, including Strawberry, Tropical Punch, and Blue Raspberry. With so many options, everyone can find a favorite, and kids can enjoy trying a different flavor each day. Fla-Vor-Ice Giant Pops offer something for every taste.
Perfect for Parties and Gatherings
Make your celebrations even more exciting by freezing these pops and filling a cooler with them. Their vibrant colors add a festive touch to your snack table, and kids will love choosing their favorite flavor. Ideal for summertime pool parties, backyard barbecues, or any fun-filled event, these pops are a crowd-pleaser.
Made with Real Fruit Juice
Crafted with real fruit juice, Fla-Vor-Ice Giant Pops are a refreshing treat you can feel good about sharing. Whether you're enjoying a sunny day in the backyard or packing them for your next adventure, these freeze pops are a delightful way to cool down and enjoy the moment.
Specifications
Net Weight: 18.75 lb.
Includes: 200 - 1.5 oz. pops, three flavors: Strawberry, Tropical Punch, and Blue Raspberry
Ingredients: Water, High Fructose Corn Syrup, Contains 2% or Less of the following: Apple and Pear Juice From Concentrate, Citric Acid, Natural And Artificial Flavors, Sodium Benzoate and Potassium Sorbate (Preservatives), Red 40, Blue 1.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 347 reviews
Verified Purchase
Good
Good
Verified Purchase
Best freeze pops
I have been eating these freeze pops for years . It's great that Sam's Club offers them in a box of 200 . They have excellent flavor and actually contain real fruit juice . For those watching their calories , there's only 25 cal in each pop. I would only add, that I wish Sam's Club would stop making these a seasonal item . Many people I know enjoy frozen confections during the winter , unfortunately we cannot buy these large boxes of Flavor-Ice once fall arrives .
Verified Purchase
Good stuff
These make great, flavorful treats. Not too much but more than just a bite.
Items you may like
Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, Frozen, 12 slices $14.84 $1.24/ea
$1484current price $14.84$1.24/eaMember's Mark 9" New York Style Cheesecake, Frozen, 12 slices
33854.717 out of 5 Stars. 3385 reviews4.717 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts. $8.12 $0.05/foz
$812current price $8.12$0.05/fozMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts.
24834.5578 out of 5 Stars. 2483 reviews4.5578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHaagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz $12.84
$1284current price $12.84Haagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk $12.42 $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
10964.4443 out of 5 Stars. 1096 reviews4.4443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhite Castle Classic Cheese Sliders, Frozen, 18 ct. $12.97 Was $13.97 $0.72/ea
Instant Savings
Now$1297current price Now $12.97, Was $13.97$13.97$0.72/ea$1 offEnds Nov 01White Castle Classic Cheese Sliders, Frozen, 18 ct.
24124.5182 out of 5 Stars. 2412 reviews4.5182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBella's Harvest Flame Grilled Peppers & Onions, Frozen, 4 pk., 16 oz. each $9.77
$977current price $9.77Bella's Harvest Flame Grilled Peppers & Onions, Frozen, 4 pk., 16 oz. each
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz. $8.87 Was $10.77 $0.49/oz
Now$887current price Now $8.87, Was $10.77$10.77$0.49/oz$1.9 offIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz.
2334.0172 out of 5 Stars. 233 reviews4.0172 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60384.0946 out of 5 Stars. 6038 reviews4.0946 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping