Dash Multi Mini Heart Nonstick Waffle Maker, Red, Makes 6 Mini Waffles

Highlights
- Add a little love to every breakfast with 3” mini heart waffles, now available in a multi-waffle cooker!
- The Multi Mini Heart Waffle Maker cooks six mini waffles at a time, perfect for families, entertaining, or pre-making large batches to freeze for later.
- Nonstick surface heats in just minutes.
- Cooking surface releases easily for quick cleaning.
- One-step setup: just plug it in and add batter!


Members who viewed this also viewed
LG 32 cu. ft. French Door Refrigerator
Instant Savings
SponsoredMembers-only price$1200 offEnds Oct 21LG 32 cu. ft. French Door Refrigerator
354.4 out of 5 Stars. 35 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct. $7.98 Was $8.98 $0.50/ea
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.50/ea$1 offGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct.
28294.3747 out of 5 Stars. 2829 reviews4.3747 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFourth Wing: The Official Coloring Book, Paperback $12.76
$1276current price $12.76Fourth Wing: The Official Coloring Book, Paperback
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLG 29 cu. ft. Refrigerator with Full-Convert Drawer
Instant Savings
SponsoredMembers-only price$1300 offEnds Oct 21LG 29 cu. ft. Refrigerator with Full-Convert Drawer
2294.2271 out of 5 Stars. 229 reviews4.2271 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound $8.50 $1.38/lb
$850current price $8.50avg. price$1.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
7243.6064 out of 5 Stars. 724 reviews3.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLG 32 cu. ft. 3-Door French Door Standard Depth Max Refrigerator $1,895.00 Was $3,095.00
Instant Savings
Now$1,89500current price Now $1,895.00, Was $3,095.00$3,095.00$1200 offEnds Oct 21LG 32 cu. ft. 3-Door French Door Standard Depth Max Refrigerator
254.36 out of 5 Stars. 25 reviews4.36 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWestinghouse 1000 Lumen Solar Rechargeable LED Portable Lanterns $23.98 Was $29.98
Instant Savings
Now$2398current price Now $23.98, Was $29.98$29.98$6 offEnds Oct 31Westinghouse 1000 Lumen Solar Rechargeable LED Portable Lanterns
2094.7033 out of 5 Stars. 209 reviews4.7033 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSamsung Bespoke 30 cu. ft. French-Door Refrigerator $1,995.00 Was $2,785.00
Instant Savings
Now$1,99500current price Now $1,995.00, Was $2,785.00$2,785.00$790 offEnds Oct 21Samsung Bespoke 30 cu. ft. French-Door Refrigerator
10194.578 out of 5 Stars. 1019 reviews4.578 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLark Porcelain State-Shaped Bake & Serve Dish, Choose State $29.94
$2994current price $29.94Lark Porcelain State-Shaped Bake & Serve Dish, Choose State
4914.7067 out of 5 Stars. 491 reviews4.7067 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound $28.14 $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10314.1397 out of 5 Stars. 1031 reviews4.1397 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCountry Crock Original Spread 5 lbs. $7.82 $0.10/oz
$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252844.5115 out of 5 Stars. 25284 reviews4.5115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Black Beans 12 lbs. $10.98 $0.06/oz
$1098current price $10.98$0.06/ozMember's Mark Black Beans 12 lbs.
6664.7132 out of 5 Stars. 666 reviews4.7132 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLittle Blue Truck's Halloween, Board Book $9.48
$948current price $9.48Little Blue Truck's Halloween, Board Book
564.9107 out of 5 Stars. 56 reviews4.9107 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOversized Cozy Chaise Lounger with Dual Cup Holders & USB/USB-C Charging Ports (65.5" x 64" x 37") $471.35 Was $699.00
Now$47135current price Now $471.35, Was $699.00$699.00$227.65 offOversized Cozy Chaise Lounger with Dual Cup Holders & USB/USB-C Charging Ports (65.5" x 64" x 37")
1333.9173 out of 5 Stars. 133 reviews3.9173 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Enjoy Valentine’s Day all year long with the Dash Multi Mini Heart Waffle Maker! This multi waffle maker has six 3” heart-shaped waffle molds on a single plate, so you can make mini waffles six at a time. The nonstick surface releases waffles easily for easy cleaning and perfectly shaped waffles every time. The same easy functionality as our bestselling Mini Waffle Maker: just plug it in and add batter! Perfect for entertaining, families, or to make large batches of waffles and freeze for later, with the Multi Mini Heart Waffle Maker you’ll be making multitudes of lovely waffles in no time!
From savory to sweet, keto to paleo to vegan, flex your waffle making knowledge and explore new recipes. Indulge in a batch of classic waffles, Banana Bread Waffles, or Brownie Waffles topped with ice cream – so many options!
At Dash, we believe that taking small steps every day to live a healthier life can have a big impact. And that the best path to wellness is eating whole, natural foods. We make products that make it easier for you to prepare and eat real food at home so that you can feel your best. In the store, in your kitchen and online — We give you the tools and the support to make delicious healthy meals. That’s what living unprocessed is all about.
Specifications
- Includes: Dash Multi Mini Heart Maker, Recipe Guide.
- 760 watts
Warnings and disclaimers
WARNING - California Proposition 65
WARNING: This product can expose you to chemicals including Styrene, which is known to the State of California to cause cancer and Bisphenol A (BPA), which is known to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov.www.P65Warnings.ca.gov
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 111 reviews
Great waffles
Love this. Makes great mini waffles and so many other things in a great heart shape. Our favorite may be hash browns
Verified Purchase
Quick and easy
I love this large waffle iron! I had the mini from the same company and couldn’t keep up with the family’s needs. This one makes six quickly, in 5 minutes and you get 6 waffles. I’ve already tried 3 recipes from the booklet- all delicious and all keepers. Don’t worry about putting oil spray on the iron- nothing sticks! Easy peasy clean up.
Verified Purchase
Heart Shaped Waffle Maker is Great!
Love this Heart shaped waffle maker! It worked so well, and made 6 hearts at a time which was so fast. Next time I will make a double batch. They ate them as fast as I could make them.
Top products
Bananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303544.8385 out of 5 Stars. 30354 reviews4.8385 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173854.8553 out of 5 Stars. 17385 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery