Big Texas Cinnamon Roll, 4 oz., 12 pk.

Smart summary
- Sweet Glazed Pastry: Features a rich, flaky pastry base with delectable cinnamon and sugar, baked to perfection and drizzled with a decorative frosting glaze for a sweet, satisfying experience.
- Convenient Resale Packaging: Includes 12 individually-wrapped, 4 oz. cinnamon rolls to maintain freshness. Each pack is clearly labeled for resale, suitable for business customers and various retail settings.
- Bulk Purchase Utility: Ideal for bulk purchases, offering time and cost savings for convenience stores, concession stands, vending machines, breakfast buffets, and events serving large groups.
- Effortless Enjoyment: Easily prepared by microwaving for about 30 seconds. These soft, bakery-like rolls pair well with coffee or cocoa, providing a quick pick-me-up at home.
- Versatile Snack Convenience: Convenient, ready-to-devour rolls suitable for work and school lunch boxes. Their individual wrapping and soft texture also make them ideal for sharing.
BEAR Fruit Rolls Variety Pack, 0.7 oz., 22 pk., $10.98, $0.71/oz

BEAR Fruit Rolls Variety Pack, 0.7 oz., 22 pk.


Members also considered
Cheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk., $9.98, $0.21/oz
Sponsored$998current price $9.98$0.21/ozCheez-It Original Baked Snack Crackers, 24 oz., 2 pk.
57394.7104 out of 5 Stars. 5739 reviews4.7104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk., $13.98, $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54224.7016 out of 5 Stars. 5422 reviews4.7016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk., $10.38, $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31434.748 out of 5 Stars. 3143 reviews4.748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk., $13.14, $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
29214.8367 out of 5 Stars. 2921 reviews4.8367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk., $9.98, Was $11.98, $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
58464.7682 out of 5 Stars. 5846 reviews4.7682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk., $13.94, $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37444.8109 out of 5 Stars. 3744 reviews4.8109 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk., $10.28, $0.17/oz
$1028current price $10.28$0.17/ozRITZ Original Crackers, 3.43 oz., 18 pk.
96644.8 out of 5 Stars. 9664 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk., $15.98, $0.55/oz
$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18574.8368 out of 5 Stars. 1857 reviews4.8368 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk., $12.88, $0.38/oz
$1288current price $12.88$0.38/ozGushers Strawberry & Tropical Variety Pack Snacks, 0.8 oz., 42 pk.
26514.745 out of 5 Stars. 2651 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk., $12.98, $0.29/oz
$1298current price $12.98$0.29/ozRITZ Bits Cheese Sandwich Crackers, 1.5 oz., 30 pk.
12114.6961 out of 5 Stars. 1211 reviews4.6961 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk., $8.98, $0.16/oz
$898current price $8.98$0.16/ozHoney Maid Honey Graham Crackers, 14.4 oz., 4 pk.
72834.8155 out of 5 Stars. 7283 reviews4.8155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct, $13.98, $0.50/oz
$1398current price $13.98$0.50/ozNutella B-Ready Crispy Wafers, 0.7 oz., 36ct
6824.8519 out of 5 Stars. 682 reviews4.8519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs., $10.58, $0.13/oz
$1058current price $10.58$0.13/ozMember's Mark Animal Crackers, 5 lbs.
37494.6844 out of 5 Stars. 3749 reviews4.6844 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk., $10.98, $0.17/oz
$1098current price $10.98$0.17/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 5.23 oz., 12 pk.
120674.8008 out of 5 Stars. 12067 reviews4.8008 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk., $13.48, $0.19/oz
$1348current price $13.48$0.19/ozOREO Chocolate Sandwich Cookies, 2.4 oz., 30 pk.
128334.8024 out of 5 Stars. 12833 reviews4.8024 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Big Texas Cinnamon rolls are made with rich and flaky pastry wrapped around delectable cinnamon and sugar. They're baked to perfection, then drizzled with a decorative and delicious frosting glaze, making each mouthful a sweet and cinn-ful experience. Whether eaten alone, with coworkers, friends or family, these cinnamon rolls can save you time and money by avoiding trips to the bakery and purchasing them in bulk.
The Benefits of Buying in Bulk
Big Texas Cinnamon Rolls are available in a tray of 12 individually-wrapped to maintain freshness and labeled for resale for business customers. A bulk purchase like this is great for convenience stores, concession stands, bake sales, vending machines, breakfast buffets and any event where you have to serve a large group. Since each Big Texas Cinnamon Roll is individually wrapped for freshness and labeled for resale, customers will be happy to find these delicious cinnamon rolls in vending machines or on your small business shelves.
How to Best Enjoy Cloverhill Big Texas Cinnamon Rolls
Unwrap a soft cinnamon roll, heat in the microwave for about 30 seconds and enjoy with a fresh cup of coffee for the perfect pick-me-up. Start your day this way and sink your teeth into these bakery-like desserts each morning, without even leaving your home. These cinnamon rolls are a wonderful addition to work and school lunch boxes. Big Texas Cinnamon rolls are a convenient time saver and ready to be devoured. Just take them out the package, warm them in a microwave and savor with a cup of hot coffee or cocoa. These soft cinnamon rolls are also ideal for sharing.
Specifications
Net Weight: 48 oz. (3 lbs.)
Includes: 12 rolls, 4 ounces per roll
Ingredients: Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Ferrous Sulfate Or Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Sugar, Palm Oil, Contains 2% Or Less: Yeast, Cinnamon, Mono And Diglycerides, Salt, Dextrose, Whey, Cornstarch, Egg White, Cocoa Processed With Alkali, Calcium Carbonate, Natural And Artificial Flavor, Soybean Oil, Molasses, Guar Gum, Sodium Stearoyl Lactylate, Mineral Oil, Soy Lecithin, Egg, Sodium Acid Pyrophosphate, Baking Soda, Calcium Sulfate, Ascorbic Acid, Preservative (Calcium Propionate, Sodium Propionate, Sorbic Acid, Potassium Sorbate), Enzymes, Fumaric Acid, Color (Beta Carotene, Titanium Dioxide), Citric Acid, Vitamin A Palmitate, Agar, Calcium Lactate. Contains Egg, Milk, Soy, Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 492 reviews
Verified Purchase
Great warmed up!
My son LOVES these big Texas cinnamon rolls for breakfast and snacks. He is a teenager so he really can eat! I like the price is great for such a big box of treats. A must buy for me at Sam’s!
Verified Purchase
Everything is smaller these days. But at least you left the great taste of them alone. I really enjoy them on the way to work.
Verified Purchase
Sweet
Very good
Popular products in this category
simplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz., $10.68, $0.89/oz
Sponsored$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236344.82 out of 5 Stars. 23634 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39384.7692 out of 5 Stars. 3938 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
Sponsored$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19034.6453 out of 5 Stars. 1903 reviews4.6453 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk., $14.26, $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct., $8.44, $0.47/ea
$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27874.7768 out of 5 Stars. 2787 reviews4.7768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk., $15.98, Was $17.98, $1.42/oz
Instant Savings
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
165554.7635 out of 5 Stars. 16555 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk., $12.98, Was $14.98, $0.43/ea
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.43/ea$2 offPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk.
5724.5035 out of 5 Stars. 572 reviews4.5035 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs., $6.98, $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12844.7196 out of 5 Stars. 1284 reviews4.7196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz., $6.56, $0.20/oz
$656current price $6.56$0.20/ozMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz.
84664.7792 out of 5 Stars. 8466 reviews4.7792 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz., $11.98, $1.00/oz
$1198current price $11.98$1.00/ozMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz.
59954.5823 out of 5 Stars. 5995 reviews4.5823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132274.7813 out of 5 Stars. 13227 reviews4.7813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping