BuzzBallz Cocktail Variety Pack, 200 ml, 8 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- 15% ABV; 30 Proof
- 2 Each of Berry Cherry Limeade, Lime ‘Rita, Strawberry ‘Rita and, Grapes Gone Wild
- Made from vodka, is gluten free and kosher with natural flavors and certified colors
- Women founded in 2009 in the USA and does not contain caffeine or carbonation and is vegan
- No mixing required making it ideal for sharing, entertaining, or stocking your home bar with
Karma Probiotic Stick Packs, Variety Pack, 18 Count $19.98 $1.11/ea

Karma Probiotic Stick Packs, Variety Pack, 18 Count


Members also considered
Goslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Margarita Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
424.5476 out of 5 Stars. 42 reviews4.5476 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
554.4545 out of 5 Stars. 55 reviews4.4545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingAngry Orchard Hard Cider Crisp Apple, 12 fl. oz. bottle, 12 pk. $17.99 $1.50/ea
$1799current price $17.99$1.50/eaAngry Orchard Hard Cider Crisp Apple, 12 fl. oz. bottle, 12 pk.
1724.7209 out of 5 Stars. 172 reviews4.7209 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhite Claw Surge Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk. $29.99 $1.25/ea
$2999current price $29.99$1.25/eaWhite Claw Surge Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk.
473.7234 out of 5 Stars. 47 reviews3.7234 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCayman Jack Margarita Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk. $17.99 $1.50/ea
$1799current price $17.99$1.50/eaCayman Jack Margarita Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
2014.7363 out of 5 Stars. 201 reviews4.7363 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTruly Hard Seltzer Lemonade Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk. $18.99 $1.58/ea
$1899current price $18.99$1.58/eaTruly Hard Seltzer Lemonade Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
744.3378 out of 5 Stars. 74 reviews4.3378 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack Daniel's Country Cocktail Variety Pack, 10 fl. oz. bottle, 12 pk. $14.99 $1.25/ea
$1499current price $14.99$1.25/eaJack Daniel's Country Cocktail Variety Pack, 10 fl. oz. bottle, 12 pk.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliverySimply Spiked Tropical Spiked Juice Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk. $17.99 $1.50/ea
$1799current price $17.99$1.50/eaSimply Spiked Tropical Spiked Juice Variety Pack, 12 fl. oz. can, 12 pk.
564.4286 out of 5 Stars. 56 reviews4.4286 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRedd's Wicked Apple Bites Flavored Malt Beverage, 7.5 fl. oz. can, 12 pk. $11.99 $1.00/ea
$1199current price $11.99$1.00/eaRedd's Wicked Apple Bites Flavored Malt Beverage, 7.5 fl. oz. can, 12 pk.
134.0769 out of 5 Stars. 13 reviews4.0769 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Flavor Profiles
- Berry Cherry Limeade: Packs juicy cherry, sweet berry and zesty citrus flavors into a bold, blue ball
- Lime ‘Rita: Delivers a classic zesty lime margarita flavor with a refreshing finish in bold, bright green ball
- Strawberry ‘Rita: Blends and balances zesty citrus margarita flavor with a sweet strawberry twist and a smooth finish in a bold, bright red ball
- Grapes Gone Wild: Inspired by the playful nostalgia of classic grape drinks, Grapes Gone Wild is ready to roll with juicy, grape flavor. It brings bold grape flavor and fruity refreshment in one unapologetically purple ball
All Natural
All pre-mixed cocktails are crafted with all natural flavors and premium ingredients. We also have a food safety certification through FSSC 22000. FSSC 22000 is a Global Food Safety Initiative recognized food safety certification based on ISO standards for good manufacturing and process management. This certification represents an organization-wide commitment to producing quality products using purposefully designed and administered processes and standards. Our commitment to maintaining this certification shows that we truly care about being a company with a food safe culture.
Sustainability
We are proud to work with international recycling leader TerraCycle. We work with TerraCycle to ensure our packaging is properly recycled. We encourage all BuzzBallz consumers to participate in this program to send their empty containers to TerraCycle. Once collected, the BuzzBallz packaging is cleaned and separated by material type. The materials are recycled into raw formats that manufacturers use to make new products. BuzzBallz are packaged in 100% recyclable materials. Depending on your region’s recycling practices, they may or may not require you to separate material. We recently partnered with TerraCycle so now, any consumer can sign up, download a shipping label, and send in their BuzzBallz empties for recycling. Once received, the waste collected is then typically shredded, washed, melted and transformed into plastic flakes or pellets which are then turned into recycled products such as outdoor furniture.
Serving and Storage Tips
The best way to drink BuzzBallz is to chill it and then shake it before drinking it. A BuzzBall is best consumed within 18 months of its respective production date but does not have a technical expiration date. Near the bottom of the BuzzBallz, there is a 5-digit code followed by a dash and another single digit. This is called a Julien date and it tells you when the product was made. Take this date for example: 21248 [21] represents the year the BuzzBallz was produced. [248] represents the day the BuzzBall was produced. 248 is the 248th day of the year, or September 5th. BuzzBallz should be refrigerated after opening if it’s not finished in one sitting. We do not recommend storing BuzzBallz in hotter temperatures because they are made with natural juices and creams.
BuzzBallz History
On a hot Texas afternoon in the mid-2000s, then-high school teacher Merrilee Kick was sitting by her pool grading papers when she had a hankering for an alcoholic beverage. She thought it would be cool to sip a cocktail out of a plastic container versus a fragile cocktail glass. Merrilee came up with BuzzBallz’s signature spherical shape thanks to a memento in her house—a glass votive from a recent family trip. She was at a sporting goods store when a can of tennis balls served as inspiration for a pop-top she could use. BuzzBallz is WBENC-certified, meaning we’re proudly woman-owned, operated, and unstoppable.
Specifications
Net Weight: 3.53 lbs.
Package Type: Plastic Bottle
Allergy Information: Gluten Free, Kosher, and Vegan
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited.By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions. You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Popular products in this category
Member's Mark Translucent Portion Cups 2 fl. oz., 2500 ct. $42.98 $0.02/ea
$4298current price $42.98$0.02/eaMember's Mark Translucent Portion Cups 2 fl. oz., 2500 ct.
7994.6733 out of 5 Stars. 799 reviews4.6733 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Asolo-Prosecco Sparkling Wine, 750 ml $11.29 $0.45/foz
$1129current price $11.29$0.45/fozMember's Mark Asolo-Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
12704.6094 out of 5 Stars. 1270 reviews4.6094 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $18.97 $9.48/lb
$1897current price $18.97$9.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Cooked Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
41924.7252 out of 5 Stars. 4192 reviews4.7252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLea & Perrins The Original Worcestershire Sauce, 20 oz., 2 pk. $9.38 $0.23/foz
$938current price $9.38$0.23/fozLea & Perrins The Original Worcestershire Sauce, 20 oz., 2 pk.
40354.8389 out of 5 Stars. 4035 reviews4.8389 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIgloo 150 Quart MaxCold Cooler $94.98
$9498current price $94.98Igloo 150 Quart MaxCold Cooler
4214.6033 out of 5 Stars. 421 reviews4.6033 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiller Lite Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $23.99 $1.00/ea
$2399current price $23.99$1.00/eaMiller Lite Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
7924.8258 out of 5 Stars. 792 reviews4.8258 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L $15.99 $0.32/foz
$1599current price $15.99$0.32/fozCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L
7124.6404 out of 5 Stars. 712 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBusch Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 30 pk. $22.99 $0.77/ea
$2299current price $22.99$0.77/eaBusch Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 30 pk.
7124.7753 out of 5 Stars. 712 reviews4.7753 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCoors Light American Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $24.99 $1.04/ea
$2499current price $24.99$1.04/eaCoors Light American Light Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
6524.7669 out of 5 Stars. 652 reviews4.7669 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml $10.69 $0.42/foz
$1069current price $10.69$0.42/fozMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml
6254.512 out of 5 Stars. 625 reviews4.512 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Heavy-Duty Blue Plastic Cups 18 oz., 240 ct. $12.74 $0.05/ea
$1274current price $12.74$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty Blue Plastic Cups 18 oz., 240 ct.
1684.7798 out of 5 Stars. 168 reviews4.7798 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml $18.99 $0.75/foz
$1899current price $18.99$0.75/fozLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
9714.7951 out of 5 Stars. 971 reviews4.7951 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cayenne Pepper, 16 oz. $7.58 $0.47/oz
$758current price $7.58$0.47/ozFrom $7.58Member's Mark Cayenne Pepper, 16 oz.
9024.7716 out of 5 Stars. 902 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk. $29.99 $1.07/ea
$2999current price $29.99$1.07/eaSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk.
8744.8593 out of 5 Stars. 874 reviews4.8593 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk. $20.99 $0.87/ea
$2099current price $20.99$0.87/eaCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk.
5734.8255 out of 5 Stars. 573 reviews4.8255 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery