BUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
Shipping

Highlights
- 13 count of protein bars; 7 Sweet Peach Punch and 7 Green Apple Crush
- Tangy marshmallow center pairs with a sweet coating for that signature sour-and-sweet perfection
- Only 140 calories per bar make this the perfect guilt-free snack for on-the-go
- Enjoy Collagen Peptides in every bite to help support the health
- Enjoy 17g of high-quality protein in each protein bar
CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk., $18.98

CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk.


Members also considered
simplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz., $10.68, $0.89/oz
Sponsored$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $19.98
$1998current price $19.98BUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
7593.9447 out of 5 Stars. 759 reviews3.9447 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $19.94, $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31614.4748 out of 5 Stars. 3161 reviews4.4748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct., $22.48, $0.77/oz
$2248current price $22.48$0.77/ozChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct.
47134.6703 out of 5 Stars. 4713 reviews4.6703 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct., $27.68, $1.98/ea
$2768current price $27.68$1.98/eaQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct.
25164.3804 out of 5 Stars. 2516 reviews4.3804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct., $27.98, $1.22/ea
$2798current price $27.98$1.22/eaPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct.
47204.5911 out of 5 Stars. 4720 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19034.6453 out of 5 Stars. 1903 reviews4.6453 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Refreshing Green Apple Flavor
Indulge in the crisp, sparkling taste of green apple with the Green Apple Crush Sour Puff Bar. This snack offers a refreshing twist on protein, combining a tangy marshmallow center with a sweet coating for the perfect balance of sour and sweet flavors.Fuel Your Body with Protein and Collagen
Packed with 16g of protein and added collagen, this bar provides the fuel your body needs to stay energized. With only 150 calories, it’s a guilt-free treat that satisfies your cravings while supporting your active lifestyle.Sweet Peach Punch Delight
For a juicy burst of flavor, try the Sweet Peach Punch Sour Puff Bar. Featuring peaches 'n cream with a touch of sour perfection, this bar is covered in a sweet coating and filled with a tangy marshmallow center that’s irresistibly delicious.Your New Go-To Snack
Whether you’re craving a candy-like treat or looking for a protein-packed snack, these Sour Puff Bars deliver on taste and nutrition. Refreshing, fun, and full of flavor, they’re perfect for any time of day.Specifications
Net Weight: 1 pound 2.8 ounces
Green Apple Ingredients: Protein Blend (Collagen, Whey Protein Isolate), Sugar, Glycerin, Water, Palm Kernel Oil, Gelatin, Citric Acid, Natural Flavors, Phosphoric Acid, Sunflower Lecithin, Salt, Cultured Dextrose, Carnauba Wax, Confectioners Glaze, Natural Colors (Beta-Carotene, Spirulina Extract), Nonfat Dry Milk. Contains Milk. May Contain Peanuts, Tree Nuts, Soy.
Sweet Peach Ingredient: Protein Blend (Collagen, Whey Protein Isolate), Sugar, Glycerin, Water, Palm Kernel Oil, Gelatin, Citric Acid, Natural Flavors, Phosphoric Acid, Sunflower Lecithin, Salt, Cultured Dextrose, Carnauba Wax, Confectioners Glaze, Natural Colors (Sweet Potato Concentrates, Carrot Concentrates, Beta-Carotene), Nonfat Dry Milk. Contains Milk. May Contain Peanuts, Tree Nuts, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 109 reviews
Verified Purchase
Unique protein bar experience
It’s a different protein bar experience. I like it. My wife wasn’t sure about it at first. Almost everything else in protein bar world has some sort of chocolate or peanut butter desert styling as a base with other flavors mixed in around it. This is something unique.
Verified Purchase
Maybe not this flavor BUT
This brand is generally very good and I like that they stepped out and tried to make something different here. When I bought it I didn’t think I was going to love it but I appreciated the effort and wanted to see if they could pull it off. I’m given it 5 stars because Sam’s only asked about this one but they have a couple chocolate ones I love and they taste like chocolate covered marshmallows I don’t want to slam this one because I was the dummy who knew he didn’t like sour and generally not a fan of apples or really anything advertised here but, you only live once right?
Verified Purchase
Lovely alternative for an energy boost
I love these and the values excellent. I've eaten built bars for years but the sour Puffs are just where it's at. If you are not a marshmallow texture person these may not be for you but I'm hoping the blue raspberry flavor will get added into the mix as well. The green apple one is just like a green apple Jolly Rancher and the peach is lovely just the right amount of sweet and sour and the perfect size to throw in a purse or a bag. Please keep these on the shelves
Other popular items in Pharmacy, Health & Wellness
Nurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13564.3857 out of 5 Stars. 1356 reviews4.3857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct., $28.43, $0.19/ea
$2843current price $28.43$0.19/eaFrom $28.43Member's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct.
21674.8168 out of 5 Stars. 2167 reviews4.8168 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
SponsoredMembers-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216514.6452 out of 5 Stars. 21651 reviews4.6452 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBuilt Puff Protein Bar Mixed Box (7 Cookies N' Cream Puff + 6 Coconut Puff), 13ct, $19.98, $1.54/ea
$1998current price $19.98$1.54/eaBuilt Puff Protein Bar Mixed Box (7 Cookies N' Cream Puff + 6 Coconut Puff), 13ct
Available for ShippingShippingEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct., $42.48, $0.22/foz
$4248current price $42.48$0.22/fozEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
21734.8311 out of 5 Stars. 2173 reviews4.8311 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOnce Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct., $13.94
$1394current price $13.94Once Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
180904.78 out of 5 Stars. 18090 reviews4.78 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39764.8126 out of 5 Stars. 3976 reviews4.8126 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32744.81 out of 5 Stars. 3274 reviews4.81 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping