
Highlights
- The original, sweet, tricolored treat, now in a 50 oz resealable bag
- Celebrate the flavor of fall with this classic candy corn staple that adds a special touch to any autumn moment
- Brach's Classic Halloween Candy Corn is full of flavor you can count on every fall season
- Rich in both texture and taste, this candy corn is the perfect Halloween snack and decoration for all your Fall recipes and treats
- Candy corn is perfect for candy bowls, trick-or-treat bags, movie nights, fall parties and pumpkin carving contests
- Nothing signifies Halloween and the fall season more than candy corn
- Enjoy at your family celebrations, children's parties, work gatherings, and other fall-themed events
Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz. $8.98 $0.32/oz

Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.


Members also considered
AirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk. $14.68 $0.16/ea
Sponsored$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11044.8125 out of 5 Stars. 1104 reviews4.8125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingLife Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs. $13.48 $4.49/lb
$1348current price $13.48$4.49/lbFrom $13.48Life Savers Mints, Wint-O-Green, 3 lbs.
27494.8519 out of 5 Stars. 2749 reviews4.8519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132464.781 out of 5 Stars. 13246 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk. $16.74 $0.93/ea
Sponsored$1674current price $16.74$0.93/eaAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7844.7946 out of 5 Stars. 784 reviews4.7946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30124.7686 out of 5 Stars. 3012 reviews4.7686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk. $22.48 Was $29.98 $0.75/ea
Instant Savings
Now$2248current price Now $22.48, Was $29.98$29.98$0.75/ea$7.50 offEnds Nov 02Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8454.8544 out of 5 Stars. 845 reviews4.8544 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk. $11.98 $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30934.8277 out of 5 Stars. 3093 reviews4.8277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaFla-Vor-Ice Giant Pops, 1.5 oz., 200 pk.
13904.5324 out of 5 Stars. 1390 reviews4.5324 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz. $16.98 $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102744.7519 out of 5 Stars. 10274 reviews4.7519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs. $22.68 Was $23.48 $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/eaFrom $22.68$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40434.7069 out of 5 Stars. 4043 reviews4.7069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs. $22.98 Was $23.98 $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4324.6042 out of 5 Stars. 432 reviews4.6042 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs. $13.32 $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
23044.6628 out of 5 Stars. 2304 reviews4.6628 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs. $29.88 $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10624.8023 out of 5 Stars. 1062 reviews4.8023 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs. $14.48 Was $16.48 $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk. $41.72 $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Celebrate Fall with a Classic Treat
Brach's Candy Corn is the quintessential autumn delight, bringing the sweet, tricolored charm of fall to your celebrations. Perfect for Halloween and beyond, this iconic candy is a must-have for creating memorable seasonal moments.
Perfect for Festive Occasions
Add a touch of sweetness to your Halloween treat bags, party mixes, or cookie decorating kits with Brach's Candy Corn. Whether you're hosting a festive gathering or simply enjoying a cozy fall evening, this classic candy is a versatile addition to any celebration.
Rich Flavor and Velvety Texture
Crafted with real honey, Brach's Candy Corn delivers a unique, rich, and velvety texture that has made it a favorite for generations. Its iconic flavor and quality make it a standout choice for goodie bags and Halloween candy assortments.
A Timeless Halloween Tradition
Nothing says Halloween like candy corn, and Brach's has been a trusted name in fall confections for decades. Share the joy of this beloved treat with friends and family, and make your autumn celebrations even sweeter.
Specifications
Net Weight: 50 oz.
Includes:: One 50 oz. bag of Brach's Classic Candy Corn
Ingredients: sugar, corn syrup, contains 2% or less of: salt, dextrose, confectioner's glaze (shellac), gelatin, honey, artificial flavors, sesame oil, yellow 5, yellow 6, red 40.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
So good and fresh! ordered 3 bags and I was worried about shipping in our TX heat. They were shipped with 2 cold packs so not a problem! Very impressive!!
Items you may like
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk. $12.48 $0.83/ea
Sponsored$1248current price $12.48$0.83/eaMentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.
3984.6332 out of 5 Stars. 398 reviews4.6332 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs. $23.98 $0.09/ea
$2398current price $23.98$0.09/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk. $27.94 $1.16/ea
$2794current price $27.94$1.16/eaSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk.
38314.5351 out of 5 Stars. 3831 reviews4.5351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs. $24.98
Sponsored$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSkittles Wild Berry Chewy Candy, 2.17 oz., 36 ct. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaSkittles Wild Berry Chewy Candy, 2.17 oz., 36 ct.
25404.6252 out of 5 Stars. 2540 reviews4.6252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaTandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.
84.75 out of 5 Stars. 8 reviews4.75 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk. $27.84 $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk.
11504.8052 out of 5 Stars. 1150 reviews4.8052 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs. $16.98 $0.06/ea
$1698current price $16.98$0.06/eaHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz. $9.97
$997current price $9.97Hi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz.
1314.771 out of 5 Stars. 131 reviews4.771 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz. $8.48 $0.20/oz
$848current price $8.48$0.20/ozStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz.
1444.8194 out of 5 Stars. 144 reviews4.8194 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery