Bluey 28" Valentine Jumbo Plush

Highlights
- Officially licensed Bluey plush based on the characters from the hit TV show Bluey
- Jumbo-size 28" Bluey holds a big red heart with the message "Smoochy Kiss"
- Crafted of extra-soft, high-quality fabrics
- 18"L x 19.5"W x 28"H
- 4.16 lbs
- Bluey, Bingo or Muffin available
Disney Halloween Large Mickey or Minnie Plush $19.98

Disney Halloween Large Mickey or Minnie Plush


Members who viewed this also viewed
Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll $24.98 Was $26.77 $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4979 out of 5 Stars. 19 reviews4.4979 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Soft Jumbo Plush $14.98 Was $34.98
Now$1498current price Now $14.98, Was $34.98$34.98$20 offDisney Soft Jumbo Plush
444.8182 out of 5 Stars. 44 reviews4.8182 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70" $9.23
$923current price $9.23Options from $9.23 – $10.88Member's Mark Seasonal Lounge Throw, 60"x70"
4304.8233 out of 5 Stars. 430 reviews4.8233 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingChinet Crystal Clear Plastic Dessert Plate, 7" 150 ct. $31.88 $0.21/ea
Sponsored$3188current price $31.88$0.21/eaChinet Crystal Clear Plastic Dessert Plate, 7" 150 ct.
24814.9 out of 5 Stars. 2481 reviews4.9 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color $17.78 $0.49/ea
$1778current price $17.78$0.49/eaMore options from $17.48Member's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color
6424.8224 out of 5 Stars. 642 reviews4.8224 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes $19.98
$1998current price $19.98Options from $19.98 – $29.98Member’s Mark Hotel Premier Collection Premium Cooling Gel Memory Foam Pillow, Assorted Sizes
15394.1391 out of 5 Stars. 1539 reviews4.1391 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Kid's Character Chair $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Kid's Character Chair
244.9167 out of 5 Stars. 24 reviews4.9167 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Heavy Duty Utility Tongs 2 pk. $4.97 $2.48/ea
$497current price $4.97$2.48/eaMember's Mark Heavy Duty Utility Tongs 2 pk.
3104.5548 out of 5 Stars. 310 reviews4.5548 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZatarain's Jambalaya Rice Dinner Mix, 8 oz., 4 pk. $6.88 $1.72/ea
$688current price $6.88$1.72/eaZatarain's Jambalaya Rice Dinner Mix, 8 oz., 4 pk.
5034.7575 out of 5 Stars. 503 reviews4.7575 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBluey: The Big Blue Guy's Book of Dad Goals, Hardcover $6.78
$678current price $6.78Bluey: The Big Blue Guy's Book of Dad Goals, Hardcover
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAdult Licensed Silk Touch Throw, 60" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Adult Licensed Silk Touch Throw, 60" x 70"
994.8081 out of 5 Stars. 99 reviews4.8081 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingYvolution Glider Air 3 Wheels Kids Scooter $36.96
$3696current price $36.96Yvolution Glider Air 3 Wheels Kids Scooter
1144.4737 out of 5 Stars. 114 reviews4.4737 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPikachu Loves, Board Book $7.48
$748current price $7.48Pikachu Loves, Board Book
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDisney 2 in 1 Zoom Ride-On with Zoom Car $34.98
$3498current price $34.98Disney 2 in 1 Zoom Ride-On with Zoom Car
84.125 out of 5 Stars. 8 reviews4.125 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping
About this item
Product details
Celebrate Valentine’s Day with Bluey, Bingo or Muffin
Make this Valentine’s Day extra special with a delightful Bluey plush inspired by the beloved characters from the hit TV show. Dressed for the occasion, Bluey features a charming headband adorned with two hearts and holds a plush red heart with the sweet message “Smoochy Kiss.” With bright eyes and a cheerful smile, this adorable plush is sure to bring joy to any Bluey fan.
Soft and Snuggly Comfort
Crafted from high-quality fabric in vibrant colors, this Bluey plush is irresistibly soft to the touch. Standing at an impressive 28" tall, it’s perfectly sized for big hugs and cozy snuggles, making it a comforting companion for Valentine’s Day and beyond.
The Perfect Gift for Bluey Fans
Capture the fun-loving spirit and charm of Bluey with this jumbo plush that’s ideal for fans of all ages. Whether for a loved one or a plush collector, this adorable Bluey plush is a thoughtful and memorable Valentine’s Day gift that will be cherished for years to come.
Specifications
Assembled Dimensions: 16.5"L x 18.75"W x 27"H
Weight: 3.78 lbs
Recommended Age Range: Ages 3 years and older
Additional information: Polyester fabric with polyester fiber fill.
Surface washable. Wipe with a soft cloth dampened with water until clean.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 8 reviews
Verified Purchase
Giant & very soft
Got this for my kiddo. Loved it upon sight. It's bigger than my 3 year old. I love that they didnt just have Bluey & Bingo, Muffin is my little ones favorite. Very decently priced for such a large plush!
I bought one of these to raffle off at our school Valentine's picnic. We sold so many tickets!! Everyone wanted to take her home. She's so soft and cuddly. Not to mention she's HUGE! I would definitely buy one again. She did go to a great student and loving home. ❤️
Verified Purchase
Happy happy Joy
It makes the grandson laugh and smile. Does it need to do more? :)
Top products
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303544.8385 out of 5 Stars. 30354 reviews4.8385 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30124.7686 out of 5 Stars. 3012 reviews4.7686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173854.8553 out of 5 Stars. 17385 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222474.7305 out of 5 Stars. 22247 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery