Billie Eilish Eau de Parfum, 3.4 fl. oz.
Shipping

Highlights
- 3.4 fl. oz. Eau De Parfum
- Top Notes: Sugared Petals, Mandarin, Berris
- Middle Notes: Vanilla, Spices, Cocoa
- Bottom Notes: Sleek Woods, Warm Musks, Tonka Beans


Members who viewed this also viewed
Good Girl by Carolina Herrera Eau De Parfum $114.00
$11400current price $114.00More options from $94.98Good Girl by Carolina Herrera Eau De Parfum
274.7778 out of 5 Stars. 27 reviews4.7778 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYves Saint Laurent Libre Eau de Parfum $74.98
$7498current price $74.98Yves Saint Laurent Libre Eau de Parfum
754.88 out of 5 Stars. 75 reviews4.88 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPrada Paradoxe Ladies Eau de Parfum $89.78
$8978current price $89.78More options from $74.98Prada Paradoxe Ladies Eau de Parfum
304.5 out of 5 Stars. 30 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVersace Bright Crystal Eau de Toilette $64.98
$6498current price $64.98Versace Bright Crystal Eau de Toilette
4774.673 out of 5 Stars. 477 reviews4.673 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAriana Grande Cloud Eau de Parfum Spray, 3.4 fl. oz. $55.98
$5598current price $55.98Ariana Grande Cloud Eau de Parfum Spray, 3.4 fl. oz.
494.1429 out of 5 Stars. 49 reviews4.1429 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAriana Grande Sweet Like Candy Eau de Parfum, 3.4 fl. oz. $44.37
$4437current price $44.37Ariana Grande Sweet Like Candy Eau de Parfum, 3.4 fl. oz.
284.6786 out of 5 Stars. 28 reviews4.6786 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBurberry Her Eau De Parfum Spray $112.98
$11298current price $112.98Burberry Her Eau De Parfum Spray
244.6667 out of 5 Stars. 24 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVersace Bright Crystal Absolu Eau de Parfum Spray, 3.0 fl. oz. $69.98
$6998current price $69.98Versace Bright Crystal Absolu Eau de Parfum Spray, 3.0 fl. oz.
364.8889 out of 5 Stars. 36 reviews4.8889 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJuliette Has A Gun Not A Perfume Eau de Parfum, 3.3 fl oz $98.98
$9898current price $98.98Juliette Has A Gun Not A Perfume Eau de Parfum, 3.3 fl oz
694.4348 out of 5 Stars. 69 reviews4.4348 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDolce & Gabbana The One Eau de Parfum $54.44
$5444current price $54.44More options from $45.53Dolce & Gabbana The One Eau de Parfum
104.3 out of 5 Stars. 10 reviews4.3 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCK EUPHORIA L 3.3 $36.98
$3698current price $36.98CK EUPHORIA L 3.3
19294.5868 out of 5 Stars. 1929 reviews4.5868 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDolce & Gabbana Light Blue for Women Eau de Toilette $49.77
$4977current price $49.77Options from $49.77 – $57.78Dolce & Gabbana Light Blue for Women Eau de Toilette
1224.623 out of 5 Stars. 122 reviews4.623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarc Jacobs Daisy Eau So Fresh Eau de Toilette, 4.2 fl oz $79.54
$7954current price $79.54Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Eau de Toilette, 4.2 fl oz
714.6197 out of 5 Stars. 71 reviews4.6197 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Performance 500-Thread-Count Solid Sheet Set, Assorted Sizes $59.98
$5998current price $59.98More options from $39.98Member's Mark Performance 500-Thread-Count Solid Sheet Set, Assorted Sizes
13944.2317 out of 5 Stars. 1394 reviews4.2317 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingViktor & Rolf Flower Bomb Eau de Parfum $119.98
$11998current price $119.98More options from $58.98Viktor & Rolf Flower Bomb Eau de Parfum
884.3864 out of 5 Stars. 88 reviews4.3864 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping
About this item
Product details
Experience a unique blend of warmth and sensuality with the Billie Eilish Eau De Parfum spray. This unisex fragrance is designed to captivate and allure, making it an excellent choice for anyone seeking a scent that stands out. With its rich and enticing blend of notes, this parfum spray is perfect for both day and night use.
Delightful Blend of Top Notes
The fragrance opens with the top notes of delicate sugared petals, mandarin, and berries. This delightful combination creates a sweet and fruity aroma that is instantly captivating, setting the stage for the more complex notes to come.
A Harmony of Spices and Sweetness
The middle notes of this fragrance feature a harmonious blend of vanilla, spices, and cocoa. This combination adds a layer of depth to the scent, providing a warm and comforting aroma that is both inviting and intriguing.
The Perfect Finish
The base notes of sleek woods, warm musks, and tonka beans provide a perfect finish to this perfume. These notes give the fragrance a lasting impression, ensuring the scent lingers on the skin, leaving a trail of warmth and sensuality.
Tips & Tricks For Applying Fragrances
- Start with clean, and moisturized skin to help the scent last longer.
- Target pulse points such as wrists, neck, and chest.
- Spray or dab the fragrance lightly onto these areas.
- Avoid rubbing the fragrance into your skin.
- Use a light application and build up if needed.
- Consider the weather and adjust the amount of fragrance accordingly.
- Reapply if necessary throughout the day to maintain the scent.
What is Eau de Parfum?
Eau de Parfum is a term used to describe a specific concentration of fragrance in a perfume. It typically contains a higher concentration of aromatic compounds, usually between 15-20%. This higher concentration results in a longer-lasting and more intense scent. Eau de Parfum is often used for special occasions or when a stronger fragrance is desired.
Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
- 3.4 fl. oz.
- Eau de Parfum
- Unisex Fragrance
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 8 reviews
Verified Purchase
Good scent
Love this scent! Hope Sam's will keep it in stock.
Verified Purchase
Number 1 - MY GIRLS loved it
I like this so much I went to another location and bought a second bottle of them. My daughters were pleased with their Christmas present, and I was pleased with the price that I paid.
PLEASE SAM'S CLUB GET MORE IN STOCK. i love it so much. I bought a second bottle and was going to buy a third. Because the price was so great. And I love this fragrance went to order it from a different store and it was completely sold out.
Items you may like
CeraVe Daily Moisturizing Lotion, Normal to Dry Skin, 12 fl. oz., 2 pk.
SponsoredMembers-only priceCeraVe Daily Moisturizing Lotion, Normal to Dry Skin, 12 fl. oz., 2 pk.
4164.7644 out of 5 Stars. 416 reviews4.7644 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNeutrogena Hydro Boost 48-Hour Gel Cream Face Moisturizer, 1.7 fl. oz., 3 pk. $44.48 $8.72/foz
$4448current price $44.48$8.72/fozNeutrogena Hydro Boost 48-Hour Gel Cream Face Moisturizer, 1.7 fl. oz., 3 pk.
46734.648 out of 5 Stars. 4673 reviews4.648 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChapStick Lip Protectant Variety Pack, 12-Count, 0.15 oz $12.98 $1.08/ea
$1298current price $12.98$1.08/eaChapStick Lip Protectant Variety Pack, 12-Count, 0.15 oz
1664.6446 out of 5 Stars. 166 reviews4.6446 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNatureWell Extra Virgin Coconut Oil Moisturizing Cream, 16 oz.
SponsoredMembers-only priceNatureWell Extra Virgin Coconut Oil Moisturizing Cream, 16 oz.
27704.7574 out of 5 Stars. 2770 reviews4.7574 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939254.8417 out of 5 Stars. 193925 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrunk Elephant Protini Polypeptide Cream, Choose Size $49.98
$4998current price $49.98Drunk Elephant Protini Polypeptide Cream, Choose Size
55 out of 5 Stars. 5 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMoschino Toy 2 L Eau De Parfum Spray , 3.4 fl oz $39.83
$3983current price $39.83Moschino Toy 2 L Eau De Parfum Spray , 3.4 fl oz
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSol De Janeiro Bum Bum Body Firmeza Oil, 3.4 fl. oz. $39.98 $11.76/foz
$3998current price $39.98$11.76/fozSol De Janeiro Bum Bum Body Firmeza Oil, 3.4 fl. oz.
44 out of 5 Stars. 4 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingK18 Peptide Prep PH Maintenance Shampoo, 8.5 fl. oz. $26.98 $3.17/foz
$2698current price $26.98$3.17/fozK18 Peptide Prep PH Maintenance Shampoo, 8.5 fl. oz.
54.2 out of 5 Stars. 5 reviews4.2 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAnastasia Beverly Hills Lip Velvet, Choose Color $17.56
$1756current price $17.56Anastasia Beverly Hills Lip Velvet, Choose Color
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping