Wildgrain Frozen Bake-at-Home Variety Box, 8 pcs.
Shipping

Highlights
- Variety box of 8 items, bake from frozen, ready in minutes
- Assortment of breads, pastries, pizza and pasta
- Made with high-quality ingredients
- Convenient for meals, snacks and entertaining
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Nature's Own Life Wheat + Protein Bread, 16 oz. $4.98 $0.31/oz
Sponsored$498current price $4.98$0.31/ozNature's Own Life Wheat + Protein Bread, 16 oz.
2323.1681 out of 5 Stars. 232 reviews3.1681 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct. $5.38 $0.45/ea
$538current price $5.38$0.45/eaThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct.
46544.7548 out of 5 Stars. 4654 reviews4.7548 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct. $4.18 $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21264.6971 out of 5 Stars. 2126 reviews4.6971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
Sponsored$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120164.832 out of 5 Stars. 12016 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk. $10.26 $0.19/oz
$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32514.7462 out of 5 Stars. 3251 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct. $3.18 $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9344.5578 out of 5 Stars. 934 reviews4.5578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hamburger Buns 16 ct. $3.48
$348current price $3.48Aunt Millie's Hamburger Buns 16 ct.
7904.6405 out of 5 Stars. 790 reviews4.6405 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Italian Bread 20 oz., 2 pk. $4.12
$412current price $4.12Nickles Italian Bread 20 oz., 2 pk.
3914.5473 out of 5 Stars. 391 reviews4.5473 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk. $3.52 $0.09/oz
$352current price $3.52$0.09/ozNickles Toastmaster White Bread 20 oz., 2 pk.
3834.2715 out of 5 Stars. 383 reviews4.2715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk. $7.78
$778current price $7.78Aunt Millie's Live Carb Smart White Bread 28 oz., 2 pk.
3174.7508 out of 5 Stars. 317 reviews4.7508 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk. $4.12 $0.10/oz
$412current price $4.12$0.10/ozNickles Split Top Wheat Bread 20 oz., 2 pk.
1894.5026 out of 5 Stars. 189 reviews4.5026 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct. $3.98 $0.17/ea
$398current price $3.98$0.17/eaMember's Mark Yeast Dinner Rolls, 24 ct.
51964.5947 out of 5 Stars. 5196 reviews4.5947 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct. $6.98 $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22164.5153 out of 5 Stars. 2216 reviews4.5153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct. $6.98 $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27124.3927 out of 5 Stars. 2712 reviews4.3927 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct. $6.98 $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18234.5699 out of 5 Stars. 1823 reviews4.5699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Wildgrain Frozen Bakery Variety Pack features a curated assortment of artisan breads, pastries, and ready-to-bake meal staples, all designed to be baked fresh at home in minutes. This 8-item assortment includes a Plain Sourdough Loaf, Sourdough Demi Baguettes, Slow-Fermented Olive Oil Ciabatta, Chocolate Croissants, Ham and Cheese Croissants, a Slow-Fermented Margherita Pizza, Fresh Rigatoni, and Truffle Ravioli, offering a versatile mix of everyday essentials and elevated favorites. Each item is crafted using high-quality ingredients and traditional baking methods, including slow fermentation for select breads and pizza, to deliver consistent flavor and texture. Products arrive frozen and are designed to go directly from freezer to oven, providing convenience without sacrificing quality. The assortment supports a range of occasions, from quick breakfasts and snacks to full meals, making it easy to serve bakery-quality breads and simple, satisfying dishes at home. The variety pack format allows members to experience multiple Wildgrain products in one box, while maintaining flexibility for weekly meal planning and entertaining. With a focus on straightforward preparation and reliable results, this assortment brings together convenience and quality across breads, pastries, pizza, and pasta.
*Product is made to order. Packaged and shipped frozen with dry ice and gel packs.
Specifications
Includes: a Plain Sourdough Loaf, Sourdough Demi Baguettes, Slow-Fermented Olive Oil Ciabatta, Chocolate Croissants, Ham and Cheese Croissants, a Slow-Fermented Margherita Pizza, Fresh Rigatoni, and Truffle Ravioli.
Ingredients (Slow Fermented Margherita Pizza): bread flour (wheat flour*, malted barley flour*), water, cornmeal*, whole grain wheat flour*, kosher salt, yeast, tomato sauce (tomatoes*, sea salt, basil*, naturally derived citric acid), olive oil, basil*, kosher salt), mozzarella (pasteurized whole milk, starter, vegetable rennet, salt), basil*. Contains: wheat, milk.
Ingredients (Chocolate Croissants): enriched flour (unbleached wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), butter, water, chocolate (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: sunflower lecithin, vanilla flavor), enriched flour (unbleached wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), sugar, yeast, eggs, wheat gluten, whole milk powder, salt, milk (milk, vitamin d3), ascorbic acid, enzymes. Contains: wheat, milk, egg. May contain: tree nuts.
Ingredients (Fresh Rigatoni): enriched semolina flour (semolina [milled from durum wheat], niacin, ferrous sulfate, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), wheat flour (hard red wheat flour, soft wheat flour), egg, water. Contains: wheat, egg.
Ingredients (Slow-Fermented Olive Oil Ciabatta): enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, contains less than 2% of: ascorbic acid as a dough conditioner, enzymes, extra virgin olive oil, salt, sea salt, yeast. Contains: wheat. May contain: eggs, soy, tree nuts, dairy.
Ingredients (ham & cheese croissants): enriched, unbleached, unbromated flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), butter (pasteurized cream, lactic acid, starter distillate), water, cane sugar, yeast, salt, nonfat milk powder, dough conditioner (wheat gluten, xanthan gum, ascorbic acid, enzymes (xylanase and alpha-amylase)), wheat gluten, egg, citric acid, uncured ham (no nitrates or nitrites added except for naturally occurring nitrates in celery powder and sea salt) pork, water, sea salt, turbinado sugar, celery powder, emmentaler cheese: part skim milk, salt, enzymes, cheese cultures. Contains: egg, milk, wheat. May contain: soy, tree nuts.
Ingredients (Plain Sourdough Loaf): non-enriched unbleached flour (wheat flour), water, sourdough starter (cultured non-enriched unbleached flour, water), organic whole wheat flour, sea salt, malt (malted barley flour, wheat flour, tapioca dextrose), cornmeal. Contains: wheat. May contain: nuts, tree nuts, soy, sesame.
Ingredients (Truffle Ravioli): filling: ricotta cheese (cultured milk whey, cream, salt, acidity regulator (citric acid, lactic acid)), sauce with parmigiano reggiano [water, parmigiano reggiano pdo cheese (cultured milk, salt, enzymes), corn flour, salt], cream, parmigiano reggiano pdo cheese (cultured milk, salt, enzymes), whey powder, toasted wheat crumbs (wheat flour, salt, yeast), butter, salt, natural flavoring, summer truffle. pasta: wheat flour, pasteurized egg, durum wheat semolina. Contains: milk, wheat, egg. May contain: soy.
Ingredients (sourdough demi baguettes): sourdough starter, enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, whole wheat flour, salt, yeast, ascorbic acid, enzymes. Contains: wheat. May contain: tree nuts, egg, milk, sesame, soy.
Warnings and disclaimers
Warning Text
Member ratings & reviews
Popular products in this category
Hostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk. $9.98 $0.31/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17334.6867 out of 5 Stars. 1733 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct. $6.82 $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Cinnamon Crunch Muffin, 6 ct.
41414.6102 out of 5 Stars. 4141 reviews4.6102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Pumpkin Pie, 58 oz. $5.98 $0.10/oz
$598current price $5.98$0.10/ozMember's Mark 12" Pumpkin Pie, 58 oz.
72094.6 out of 5 Stars. 7209 reviews4.6 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34534.5914 out of 5 Stars. 3453 reviews4.5914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct. $5.98 $0.75/ea
$598current price $5.98$0.75/eaMember's Mark Tart & Sweet Apple Turnover, 8 ct.
79904.278 out of 5 Stars. 7990 reviews4.278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct. $8.62 $0.96/ea
$862current price $8.62$0.96/eaMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct. $6.73 $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12854.8233 out of 5 Stars. 1285 reviews4.8233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz. $10.98 $0.15/oz
$1098current price $10.98$0.15/ozMember's Mark 12" Honeycrisp Apple Lattice Pie, 72 oz.
51044.5598 out of 5 Stars. 5104 reviews4.5598 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7754.3071 out of 5 Stars. 775 reviews4.3071 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct. $5.96 $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3284.5244 out of 5 Stars. 328 reviews4.5244 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct. $10.92 $0.73/ea
$1092current price $10.92$0.73/eaMember's Mark Fall Cutout Cookies, 15 ct.
6884.4 out of 5 Stars. 688 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct. $20.93 $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery