Valentine's Day Dessert Board, 40 ct.

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Lovely assortment of Valentine's Day favorites
- Great for hosting or a fun snack during the day
- Includes 40 Valentine's Day treats per platter
- Available in club from 2/10 - 2/14
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz. $4.28 $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
82044.6933 out of 5 Stars. 8204 reviews4.6933 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $43.46 $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct. $80.72 $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct. $40.02 $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Sweeten Your Valentine’s Celebration!
Planning a Valentine’s Day get-together with friends and family, or need something charming and shareable for your office treat table? Look no further. The Valentine’s Day Dessert Board is the ultimate love-themed centerpiece—filled with an irresistible assortment of delightful, heart-warming sweets. Whether you’re hosting a cozy celebration or simply want to spread a little extra love, this dessert board is available in club from 2/10 - 2/14 and is guaranteed to be a hit!
A Variety of Lovely Treats
One of the best parts about the Valentine’s Day Dessert Platter is that there’s something for everyone to adore. This sweet and romantic assortment includes:
• 1 x Valentine’s Tuxedo Bar Cake
• 4 x Strawberry-Filled Vanilla Cupcakes
• 4 x Chocolate-Filled Chocolate Cupcakes
• 16 x Heart Cake Bites
• 15 x Heart Cutout Cookies
Each treat is carefully crafted and beautifully decorated in classic Valentine’s Day colors, making this board just as stunning to display as it is delicious to enjoy!
Convenient and Celebration-Ready
The Valentine’s Day Dessert Board comes ready to serve—no prep required. Simply open, set out, and let the celebration begin. Perfect for parties, classroom events, or romantic gatherings, this board takes the stress out of dessert planning while delivering a picture-perfect presentation guests of all ages will love.
Complete the Experience
Pair this charming dessert board with coffee, hot cocoa, sparkling refreshments, or a Valentine’s Day brunch spread for a complete and memorable celebration. Whether it becomes the star of your event or the sweet finale to a special evening, the Member’s Mark Valentine’s Day Dessert Platter is sure to make hearts happy and bring love to every bite.
Specifications
- No refrigeration required
- Resealable container
- Quantity: 40 ct.
- Valentine's Day Dessert Platter Includes:
- 1 x Valentine's Day Tuxedo Bar Cake
- 4 x Strawberry filled vanilla cupcakes
- 4 x Chocolate filled chocolate cupcakes
- 16 x Heart cake bites
- 15 x Heart cutout cookies
- Follow use-by date on the label
Net Weight: 130 oz.
Ingredients: Sugar, Water, Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitb1, Vitb2, Vitb9), Heavy Cream, Coat(Sugar, Fractionated Palm Kernel & Palm Oil, Whey, Skim Milk, Soy Lecithin, Natural Flavors), Chocolate(Sugar, Chocolate, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Vanilla Extract), Oil Blend(Palm Oil, Canola Oil, Mono-&diglycerides, Polysorbate 60), Enriched Flour(Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitb1, Vitb2, Vitb9), Margarine (Palm Oil, Water, Salt, Mono& Diglycerides, Natural Flavor, Citric Acid, Color Added, Vitamin A Palmitate), Butter (Cream, Natural Flavor), Soy Oil, Palm Oil, Contains Less Than 2% Cream, Salt, Culture, Carob Gum, Invert Sugar, Corn Syrup, Flour, Niacin, Iron, Vitb1, Vitb2, Vitb9, Cocoa W/alkali, Fructose, Soyoil, Eggyolks, Food Starch-modified, Monoglycerides, Citric Acid, Highfat Cocoa W/alkali, Dextrose, Canola Oil, Cottonseed Oil, Glucose Syrup, Egg Whites, Triethyl Citrate, Cornstarch, Rice Flour, Chocolate, Salt, Food Starchmodified, Mono-&diglycerides, Milk, Glycerin, Baking Soda, Monocalcium Phosphate, Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Aluminum Phosphate, Color Added, Cocoa Butter, Natural & Artificial Flavor, Potassium Sorbate (Preservative), Sodium Benzoate (Preservative),sorbic Acid(Preservative),citric Acid (Preservative), Propylene Glycolestersof Fatty Acids,carrageenan, Palm Kernel Oil, Strawberry,xanthan Gum, Guargum, Distilled Vinegar, Sodium Acid Pyrophosphate, Baking Soda, Cornstarch, Monocalcium Phosphate, Whey, Skim Milk, Soy Lecithin, Lactose, Cocoa, Gelatin, Polysorbate 60, Butter Oil, Water, Sorbitan Monostearate, Red40, Vanilla Extract, Citric Acid, Modified Cornstarch, Sodium Stearoyl Lactylate, Phosphoric Acid, Yellow6, Wheat Starch, Red40 Lake, Ascorbic Acid, Cellulose Gel, Sodium Carboxymethylcellulose, Lactic Acid, Tartaric Acid, Yellow5, Blue1lake, Yellow5lake, Pgpr, Hydroxypropyl Methylcellulose, Blue 1, Soy Flour, Sodium Alginate, Pectin.
Contains: Milk, Eggs, Wheat& Soy.
Contains Bioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 6 reviews
Verified Purchase
The best one.
It is the best cake I have ever eaten, very good taste, beautiful decoration and a super price, I recommend it, I hope that next year they will put it on sale again.
The platter itself is an amazing price for what you get! The plastic is absurdly flimsy though. If you have mobility issues: please have someone help you carry this. The cakes were all very fresh and not overly sweet. We haven't tried the chocolate cake yet. I hope Sam's continues this platter trend. It would be great for summer gatherings!
Super cute and delicious perfect for our gathering tonight!
Popular products in this category
Dave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk. $10.26 $0.19/oz
Sponsored$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32514.7462 out of 5 Stars. 3251 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct. $5.38 $0.45/ea
$538current price $5.38$0.45/eaThomas' Original Nooks & Crannies English Muffins 12 ct.
46544.7548 out of 5 Stars. 4654 reviews4.7548 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct. $6.98 $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22164.5153 out of 5 Stars. 2216 reviews4.5153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk. $9.98 $0.31/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.31/eaHostess Cinnamon Streusel Coffee Cake, 1.44 oz., 32 pk.
17334.6867 out of 5 Stars. 1733 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct. $6.98 $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27124.3927 out of 5 Stars. 2712 reviews4.3927 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34514.5911 out of 5 Stars. 3451 reviews4.5911 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct. $6.73 $0.19/ea
$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12854.8233 out of 5 Stars. 1285 reviews4.8233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk. $6.98 $0.15/oz
$698current price $6.98$0.15/ozPillsbury Southern Style Biscuits 2 oz., 24 pk.
17594.6066 out of 5 Stars. 1759 reviews4.6066 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Plain Sliced Bagels, 6 ct.
7754.3071 out of 5 Stars. 775 reviews4.3071 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark French Baguette, 2 ct. $4.46 $2.23/ea
$446current price $4.46$2.23/eaMember's Mark French Baguette, 2 ct.
30384.4013 out of 5 Stars. 3038 reviews4.4013 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct. $5.96 $0.30/ea
$596current price $5.96$0.30/eaMember's Mark All Butter Cocktail Croissants, 20 ct.
3284.5244 out of 5 Stars. 328 reviews4.5244 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct. $3.18 $0.13/oz
$318current price $3.18$0.13/ozAunt Millie's Hot Dog Buns, 16 ct.
9344.5578 out of 5 Stars. 934 reviews4.5578 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct. $3.82 $0.64/ea
$382current price $3.82$0.64/eaMember's Mark Everything Sliced Bagels, 6 ct.
7194.5 out of 5 Stars. 719 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct. $6.98 $1.16/ea
$698current price $6.98$1.16/eaMember's Mark Jumbo Hoagie Rolls, White Bread, 6 ct.
18234.5699 out of 5 Stars. 1823 reviews4.5699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct. $4.18 $0.08/oz
$418current price $4.18$0.08/ozLa Banderita 9” Homestyle Soft Taco Flour Tortillas, 24 ct.
21204.6991 out of 5 Stars. 2120 reviews4.6991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery