
Highlights
- All-in-one smart toilet combines advanced bidet cleansing, comfort, and convenience in a modern design
- Hands-free auto flush provides a cleaner and more hygienic bathroom experience
- Heated seat and warm water cleansing deliver personalized comfort
- Integrated deodorizer helps reduce unpleasant odors and keeps the bathroom feeling fresh
- Sleek, space-saving design complements modern bathrooms while providing premium everyday functionality


Members who viewed this also viewed
LumaWarm Heated Nightlight Toilet Seat, $159.98
$15998current price $159.98LumaWarm Heated Nightlight Toilet Seat
4214.7601 out of 5 Stars. 421 reviews4.7601 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNinja 14-in-1, 8.5 Quart PossibleCooker PRO, Multi-Cooker, $114.00
$11400current price $114.00Ninja 14-in-1, 8.5 Quart PossibleCooker PRO, Multi-Cooker
Available for Pickup or ShippingPickupShippingBrondell Advanced Bidet Toilet Seat with Bonus Filter, Elongated or Round, $599.00
$59900current price $599.00Brondell Advanced Bidet Toilet Seat with Bonus Filter, Elongated or Round
2994.786 out of 5 Stars. 299 reviews4.786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBio Bidet Supreme BB-1000 Elongated Electric Bidet Seat White
Members-only priceBio Bidet Supreme BB-1000 Elongated Electric Bidet Seat White
3144.6656 out of 5 Stars. 314 reviews4.6656 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingIntelliseat Ultimate Electronic Bidet Toilet Seat, $239.98
$23998current price $239.98Intelliseat Ultimate Electronic Bidet Toilet Seat
1253.936 out of 5 Stars. 125 reviews3.936 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Everwash Polyester Printed Cashmere Bath Mat, $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Everwash Polyester Printed Cashmere Bath Mat
Available for ShippingShippingAngi Toilet Installation, $199.00
$19900current price $199.00Angi Toilet Installation
Available for ShippingShippingBrondell Swash Select BL97 Remote Controlled Bidet Seat
Members-only priceBrondell Swash Select BL97 Remote Controlled Bidet Seat
654.2154 out of 5 Stars. 65 reviews4.2154 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNinja NeverClog Cold Press Juicer
Members-only priceNinja NeverClog Cold Press Juicer
Available for ShippingShippingWoojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness, $299.00
$29900current price $299.00Woojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness
133.7692 out of 5 Stars. 13 reviews3.7692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFORNO Spezia Pro Style Gas Range Top with Cast Iron Grates, $1,945.00, Was $2,495.00
Instant Savings
Now$1,94500current price Now $1,945.00, Was $2,495.00$2,495.00More options from $1,545.00$550 offEnds Oct 26FORNO Spezia Pro Style Gas Range Top with Cast Iron Grates
274.5185 out of 5 Stars. 27 reviews4.5185 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBrondell Swash Select DR802 Bidet with Warm Air Dryer & Deodorizer
Members-only priceBrondell Swash Select DR802 Bidet with Warm Air Dryer & Deodorizer
114.1818 out of 5 Stars. 11 reviews4.1818 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFrigidaire Hot/Cold Water Cooler, Built-In Ice Maker, Black, $288.00
$28800current price $288.00Frigidaire Hot/Cold Water Cooler, Built-In Ice Maker, Black
323.8125 out of 5 Stars. 32 reviews3.8125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Ashton Home Theater Power Recliner, $466.93
$46693current price $466.93Member’s Mark Ashton Home Theater Power Recliner
2424.2314 out of 5 Stars. 242 reviews4.2314 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
"VOVO Smart Toilet combines advanced bidet technology, modern design, and everyday comfort in one convenient bathroom solution. Made in South Korea, this all-in-one smart toilet is designed to provide a cleaner, more comfortable, and more hygienic bathroom experience. The integrated bidet system offers warm water cleansing with adjustable water pressure, temperature, and nozzle position, allowing users to personalize each use based on their preferences. For added comfort, the smart toilet features a heated seat with adjustable temperature settings and a warm air dryer to provide a refreshing experience throughout the year. The self-cleaning nozzle automatically rinses to help maintain cleanliness, while the built-in deodorizer helps minimize unwanted odors and keep the bathroom feeling fresh. Convenient electronic controls make it easy to access and adjust the available functions. The automatic flushing system provides hands-free convenience after use, helping create a more hygienic bathroom environment. A built-in LED night light offers added visibility during nighttime visits, while energy-saving functionality helps reduce unnecessary power consumption. With its streamlined profile and integrated design, the VOVO Smart Toilet eliminates the need for a separate toilet and bidet seat while creating a clean, modern appearance. Designed and manufactured in South Korea, it combines thoughtful functionality, advanced technology, and premium comfort for homeowners looking to upgrade their everyday bathroom experience."
Specifications
- Automatic flushing activates after use for convenient hands-free operation
- Adjustable warm water bidet cleansing with multiple water pressure and temperature settings
- Heated seat with adjustable temperature settings for personalized comfort
- Warm air dryer provides a comfortable hands-free drying option after cleansing
- Built-in deodorizer helps minimize unwanted bathroom odors
- Self-cleaning stainless steel nozzle rinses before and after each use
- Rear and feminine wash modes provide customized cleansing options
- Adjustable nozzle position allows users to personalize the cleansing experience
- Wireless remote control provides convenient access to major bidet and toilet functions
- Soft-closing seat and lid provide smooth and quiet operation
- LED night light provides added visibility during nighttime use
- Energy-saving mode helps reduce unnecessary electricity consumption
- Modern streamlined design creates a clean, premium appearance
- Designed for residential bathroom installation with easy-to-use electronic controls
Warnings and disclaimers
Ingestion Hazard
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-2 of 2 reviews
Absolutely in love with this smart toilet!
Absolutely in love with this smart toilet! I never thought a toilet could bring this much joy, but this product is truly amazing! The seamless, high-end design transformed our bathroom instantly. The automatic functions make everything so convenient and untouched, and the cleansing performance is incredibly refreshing. Stepping into the bathroom feels like a treat now. My whole family absolutely loves it and we can't stop complimenting it!
Absolute Garbage Product and Zero Support – Avoid
Do not waste your money on a VOVO toilet. I spent a fortune on this thinking it was a premium luxury fixture, but it turned out to be an incredibly expensive piece of trash.After only a few months of use, the bidet function completely lost its water pressure. Shortly after that, the flushing system broke down entirely and wouldn't stop running. For a toilet this expensive, having catastrophic mechanical and electronic failures within months is completely unacceptable.The absolute worst part is the non-existent customer support. I reached out immediately to buy a replacement part—I wasn't even asking for a freebie—but I got absolutely zero response. For two weeks, I was stuck with a completely non-functional toilet while waiting on a company that clearly doesn't care about its customers.To make matters worse, local plumbers have no idea how to work on these machines or what parts they even require. Because the proprietary parts are completely unavailable and no one can service it, I had no choice but to tear out this multi-thousand-dollar toilet, throw it in the trash, and buy a replacement.I ended up replacing it with a reputable Japanese brand, which is a vastly more reliable brand. Learn from my mistake: do not buy from VOVO unless you want to throw your money directly into the garbage.
Other popular items in New Items
Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
SponsoredMembers-only priceHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
7244.3453 out of 5 Stars. 724 reviews4.3453 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGiovanni Rana Chicken Alfredo & Mushroom Lasagna, 40 oz., $13.82
$1382current price $13.82Giovanni Rana Chicken Alfredo & Mushroom Lasagna, 40 oz.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBrainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct., $12.98, Was $14.98, $0.65/ea
Instant Savings
SponsoredNow$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.65/ea$2 offEnds Sep 28Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
255 out of 5 Stars. 25 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs., $24.98
$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $27.99, $1.17/ea
$2799current price $27.99$1.17/eaModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
29364.7258 out of 5 Stars. 2936 reviews4.7258 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHaagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz, $12.84
$1284current price $12.84Haagen Dazs Brown Butter Cookie & Vanilla Bean Ice Cream Cup Variety Pack 12ct, 43.2oz
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMichelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk., $25.99, $1.08/ea
$2599current price $25.99$1.08/eaMichelob ULTRA Superior Light American Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
20114.8329 out of 5 Stars. 2011 reviews4.8329 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98
$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs., $34.48
$3448current price $34.48HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSWISS MISS Milk Chocolate Canister 4.78lb, $11.28, $0.15/oz
$1128current price $11.28$0.15/ozSWISS MISS Milk Chocolate Canister 4.78lb
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhite Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk., $29.99, $1.25/ea
$2999current price $29.99$1.25/eaWhite Claw Hard Seltzer Variety Pack, 12 fl. oz. can, 24 pk.
11224.3734 out of 5 Stars. 1122 reviews4.3734 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk., $10.98, $1.83/ea
$1098current price $10.98$1.83/eaSeason Brand Bone-In Sardines in EVOO, 4.375 oz., 6 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping