Twix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
Shipping

Highlights
- Contains thirty six (36) 1.79-ounce singles size TWIX Caramel Chocolate Cookie Candies
- Delicious, savory caramel covering a cookie and coated in delicious chocolate
- Stock vending machines with TWIX Caramel and Chocolate Cookie Bars
- For a fun workday treat anytime, try TWIX Caramel Cookie Bars
- Add delicious chocolatey fun to your office break room with TWIX Caramel Cookie Bars
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea

Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.


Members also considered
REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49074.7404 out of 5 Stars. 4907 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaKIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, Full Size, 1.5 oz., 36 pk.
11614.745 out of 5 Stars. 1161 reviews4.745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 1.74 oz., 48 pk.
62134.7064 out of 5 Stars. 6213 reviews4.7064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk., $52.48, $1.09/ea
$5248current price $52.48$1.09/eaM&M'S Milk Chocolate Candy, 1.69 oz., 48 pk.
63544.7159 out of 5 Stars. 6354 reviews4.7159 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45744.7073 out of 5 Stars. 4574 reviews4.7073 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk., $48.98, $2.04/ea
$4898current price $48.98$2.04/eaTwix Share Size Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 3.02 oz., 24 pk.
2574.5759 out of 5 Stars. 257 reviews4.5759 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMilky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaMilky Way Chocolate Candy Bars, 1.84 oz., 36 pk.
10404.6519 out of 5 Stars. 1040 reviews4.6519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaHERSHEY'S Cookies 'n' Creme Candy Bars, Full Size, 1.55 oz., 36 pk.
33844.6501 out of 5 Stars. 3384 reviews4.6501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea
$2998current price $29.98$1.00/eaMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8404.8583 out of 5 Stars. 840 reviews4.8583 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
An Amazing Pair of Chocolate, Cookie, and Caramel
This bulk chocolate candy box includes 36 individually wrapped Full Size TWIX chocolate candy bars. Right TWIX is an amazing pairing of smooth chocolate, crispy cookie and luscious caramel. Left TWIX is an awesome combination of crunchy cookie, delicious caramel, and creamy chocolate. Try both and pick a side, everyone has one. This 36-count box of TWIX Full Size individually wrapped candy bars gives you plenty of opportunities to decide.
Add a little bit of joy to your day
Individually wrapped bulk Full Size candy bars are ideal for keeping the pantry stocked for movie night with the family and small celebrations with friends. These caramel cookie filled candy bars make great to-go treats; pack them in lunches or take them along on family road trips to enjoy caramel chocolate candy on the road. Bulk TWIX candy bars are a tasty way to share your love of chocolate candy with friends and family.
Specifications
Net Weight: 64.44 oz.
Includes: 36 bars, 1.79 oz. per bar
Ingredients: Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Lactose, Milkfat, Soy Lecithin, Pgpr, Artificial Flavors), Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Palm Oil, Corn Syrup, Skim Milk, Dextrose, Less Than 2% - Salt, Cocoa Powder, Soy Lecithin, Modified Corn Starch, Baking Soda, Artificial Flavor. Contains Milk, Soy And Wheat. May Contain Peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 164 reviews
The perfect combination of crunchy cookie, smooth caramel, and creamy chocolate
I really enjoyed this Twix bar the cookie is crunchy, the caramel is super soft and chewy, and the chocolate adds the sweetness. You should try this chocolate
Delicious chocolate
Love twix delicious and easy to eat size is great chewy caramel layer and biscuit base, it's not too heavy so can't really go wrong with a twix perfect
Classic candy
Twix is one of those classic candy bars that's hard to resist. The combination of crunchy cookie, smooth caramel, and creamy milk chocolate creates the perfect balance of texture and sweetness. Each bite has a satisfying crunch followed by rich, buttery caramel that isn't overly sticky, making it a treat that's enjoyable from start to finish. The two-bar package is great for sharing—or keeping both for yourself! If you're a fan of chocolate with a little crunch, Twix is a timeless favorite that earns 5 out of 5 stars.
Items you may like
HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
29994.7683 out of 5 Stars. 2999 reviews4.7683 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk., $18.48, $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113574.6278 out of 5 Stars. 11357 reviews4.6278 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCoca-Cola Soda Soft Drink, 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.98, Was $17.78, $0.04/foz
Instant Savings
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.78$17.78$0.04/foz$1.80 offEnds Oct 04Coca-Cola Soda Soft Drink, 16.9 fl. oz., 24 pk.
289484.6884 out of 5 Stars. 28948 reviews4.6884 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk., $17.28, $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk.
68974.7721 out of 5 Stars. 6897 reviews4.7721 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67794.8373 out of 5 Stars. 6779 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Peanut Milk Chocolate Candy, 62 oz.
132184.7812 out of 5 Stars. 13218 reviews4.7812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk., $51.98, Was $59.98, $1.00/ea
Instant Savings
Now$5198current price Now $51.98, Was $59.98$59.98$1.00/ea$8 offEnds Nov 01HERSHEY'S Chocolate Lovers Candy Bars, Variety Pack, Full Size, 52 pk.
10944.7303 out of 5 Stars. 1094 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102554.7514 out of 5 Stars. 10255 reviews4.7514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping