Tiny Teethers Designs, Signature Silicone Baby Beaded Pacifier Clip Teether, Marble and Rose, 2 pk.
Shipping

Highlights
- Includes 1 each color pink and marble silicone beaded strand clip to attach to teether or pacifier
- For babies 3 months and up
- Silicone beaded pacifier clips are gentle on babies' gums easing the pain of teething, and the beaded strand can be attached to either a teether or pacifier (not included) and clipped to the baby's clothing
- Silicone pieces are made from food grade silicone
- Does not contain heavy metals, lead, phthalates or BPA


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
119674.7824 out of 5 Stars. 11967 reviews4.7824 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
41404.785 out of 5 Stars. 4140 reviews4.785 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
SponsoredMembers-only priceHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
7554.3391 out of 5 Stars. 755 reviews4.3391 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6857 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6857 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
Sam's Cash Offer
Members-only priceEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
23474.5492 out of 5 Stars. 2347 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24924.5361 out of 5 Stars. 2492 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17284.6916 out of 5 Stars. 1728 reviews4.6916 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
These pacifier clips are made from food-grade silicone with no heavy metals, lead or phthalates, plus they are BPA-free. Soft silicone is gentle on baby's gums and eases the pain of teething.
Product Dimensions
Each pacifier clip is a 6" beaded strand with an additional 2" of cord for attachment to teether or pacifier. The teether is completely toxin-free and is easy to wash—simply hand wash with hot water and mild soap.
Includes Two Pacifier Clips
Includes two pacifier clips. Available in marble/rose colorway. Pacifier is not included.
Warning: Choking Hazard – Small Parts: Use with adult supervision only. This product is not to be used while the baby is sleeping. Inspect the pacifier clip before each use and discard if any part of the clip has become damaged.
Specifications
Product Description: These pacifier clips are made from food-grade silicone that is gentle on babies’ gums and ease the pain of teething. Each beaded strand is made from food-grade silicone with no heavy metals, lead or phthalates, plus they are BPA-free. 2 piece set includes 1 each marble beaded silicone strand and clip and pink beaded silicone strand and clip. Each pacifier clip is a 6 inch beaded strand with an additional 2 inches of cord for attachment to teether or pacifier (not included). Beaded strand is completely toxin-free and is easy to wash – simply hand wash with hot water and mild soap.
Key Features: Beaded strand pacifier clips are made from food-grade silicone that is gentle on babies’ gums and ease the pain of teething
Age Limit: 3 months and up
Materials: Food grade silicone
Product Dimensions: Each pacifier clip is a 6 inch beaded strand with an additional 2 inches of cord for attachment to teether or pacifier (not included)
Product Weight: .1 lbs.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3 reviews
Verified Purchase
Breathable and Comfy
Tempted to buy another set, they're so comfortable and cotton sheets is well worth a good night sleep
Verified Purchase
Baby Must Haves
I love that the clip is plastic not metal.
Verified Purchase
Unless your having a boy and girl twins !
I didn’t like that came in pack of 2. 1 blue 1 pink.
Other popular items in Baby Health & Safety
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303544.8385 out of 5 Stars. 30354 reviews4.8385 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSafety 1st Easy Install Walk-Through Gate, 38" x 28", White
Members-only priceSafety 1st Easy Install Walk-Through Gate, 38" x 28", White
1794.1173 out of 5 Stars. 179 reviews4.1173 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSafety 1st Stay Clean Tabletop Cool Mist Humidifier
Members-only priceSafety 1st Stay Clean Tabletop Cool Mist Humidifier
1254.192 out of 5 Stars. 125 reviews4.192 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2464.0447 out of 5 Stars. 246 reviews4.0447 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30124.7686 out of 5 Stars. 3012 reviews4.7686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping