Stouffer's Signature Meat Lovers Baked Ziti, 31 oz., 2 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- Ziti pasta in a seasoned chunky tomato beef sauce
- Topped with real mozzarella cheese
- Made with four delicious meats: pepperoni, Italian sausage, ground beef and pork
- No preservatives
- Pair this portion with a side salad and a glass of low fat milk as part of the balanced diet
- Two 31 oz. trays of Stouffer’s Meat Lovers Baked Ziti Frozen Meals
Barber Foods Stuffed Cordon Bleu Chicken Breast, Frozen, 6 ct. $12.98 $2.16/ea

Barber Foods Stuffed Cordon Bleu Chicken Breast, Frozen, 6 ct.


Members also considered
Giovanni Rana Chicken Alfredo & Mushroom Lasagna, 40 oz. $13.82
Sponsored$1382current price $13.82Giovanni Rana Chicken Alfredo & Mushroom Lasagna, 40 oz.
204.25 out of 5 Stars. 20 reviews4.25 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStouffer's Signature Lasagna with Meat Sauce, Frozen 96 oz. $14.98 $0.16/oz
$1498current price $14.98$0.16/ozStouffer's Signature Lasagna with Meat Sauce, Frozen 96 oz.
48224.4562 out of 5 Stars. 4822 reviews4.4562 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStouffer's Homestyle Chicken and Noodles, Frozen 52 oz $9.84
$984current price $9.84Stouffer's Homestyle Chicken and Noodles, Frozen 52 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz. $14.36
Sponsored$1436current price $14.36Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.
213.9524 out of 5 Stars. 21 reviews3.9524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCrispUps Grilled Chicken Quesadillas, Frozen, 2.33 oz., 14 ct. $12.97 $0.93/ea
$1297current price $12.97$0.93/eaCrispUps Grilled Chicken Quesadillas, Frozen, 2.33 oz., 14 ct.
11244.2233 out of 5 Stars. 1124 reviews4.2233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHealthy Choice Simply Steamers Grilled Chicken Marinara with Parmesan Bowls, Frozen, 6 ct. $15.87
$1587current price $15.87Healthy Choice Simply Steamers Grilled Chicken Marinara with Parmesan Bowls, Frozen, 6 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz
$1293current price $12.93$0.40/ozMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
32064.5203 out of 5 Stars. 3206 reviews4.5203 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct. $12.84 $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58974.6039 out of 5 Stars. 5897 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Stouffer’s Meat Lovers Baked Ziti offers a quick, easy solution for lunch or dinner. This tasty frozen meal includes ziti pasta topped with pepperoni, Italian sausage, ground beef and pork in a zesty tomato sauce with mozzarella cheese. Made with four delicious meats, this classic frozen entree contains 15 grams of protein per serving, and is sure to satisfy every taste bud. Stouffer’s frozen meals continue a tradition of delicious food with quality ingredients and the homemade flavor you love. These frozen pasta dinners are easy to prepare in the microwave or oven, making them a great choice when you're short on time. Keep these microwave meals frozen until you're ready to enjoy.
Stouffer's believes sitting down to a warm, comforting and delicious meal should be the best part of the day. That's why our Signature dishes are made with more of the quality ingredients you love.
For more than 80 years, Stouffer's brand has been synonymous with simplicity, versatility and ease. Our easy, heat-and-serve products help any professional kitchen run effortlessly and more efficiently. Our frozen format locks in freshness, texture and nutritional value. From complete meal solutions to components and flavor foundations, Stouffer's brand offers a full portfolio of high-performance ideas operators are proud to serve and call their own.
Cooking Instructions:
Microwave Oven: leave film on tray. Do not vent. Cook for 16 minutes on high. Uncover. Cook again for three minutes in high. Let stand 5 minutes. Enjoy!
Conventional Oven: preheat to 375°F. Cut film to vent. Place tray on a baking sheet, center rack. Cook 75 minutes. Remove baking sheet from oven. Let stand 5 minutes. Enjoy!
Specifications
- Keep frozen
- 2 family size trays
- Serves approximately 8
- Net weight: 62 oz.
Ingredients: Cooked Enriched Macaroni Product (Water, Semolina Wheat Flour, Niacin Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Tomato Puree (Water, Tomato Paste), Tomatoes, Cooked Italian Sausage ( Pork, Water, Spices, Salt, Sugar, Garlic Powder, Spice Extracts), Part-Skim Mozzarella Cheese and Modified Cornstarch (Part-skim Mozzarella Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Modified Cornstarch, Nonfat Milk Flavors), Tomato Juice, Pepperoni (Pork, Beef, Salt, Contains 2% or Less of Water, Dextrose, spices, Lactic Acid Starter Culture, Oleoresin of Paprika, Garlic Powder, Sodium Nitrite, BHA, BHT, Citric Acid [To Protect Flavor]), Cooked Beef, Cooked Pork, Onions, 2% or Less of Parmesan and Asiago Cheese Blend with Flavor (Parmesan and Asiago Cheeses [Cultured Milk, Salt, Enzymes] Enzyme Modified Parmesan Cheese [Cultured Milk, Water, Salt, Enzymes], Whey, Salt), Rendered Beef Fat, Modified Cornstarch, Sugar, Salt, Garlic Puree, Potassium Chloride, Spices, Molasses, Bleached Wheat Flour, Soy Sauce (water, Soybeans, Wheat, Salt), Autolyzed Yeast Extract, Mono- and Diglycerides, Dextrose, Citric Acid, Calcium Chloride, Soybean Oil.
Allergy Information: Contains Wheat, Milk, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 217 reviews
Verified Purchase
Perfect for a week night dinner
This is a good amount of meat. Great flavor. We use it for busy week night dinners. I almost like it better cooked in the microwave compared to the oven, but it’s good either way
Verified Purchase
Baked zitu
Tastes good, quick and easy
Verified Purchase
Very Tasty
One pan of this two-pan ziti along with some side vegetables was a perfect meal for us. It has a good flavor. It can be prepared in the microwave but we find the conventional oven method is best.
Popular products in this category
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhite Castle Classic Cheese Sliders, Frozen, 18 ct. $12.97 Was $13.97 $0.72/ea
Instant Savings
Now$1297current price Now $12.97, Was $13.97$13.97$0.72/ea$1 offEnds Nov 01White Castle Classic Cheese Sliders, Frozen, 18 ct.
24124.5182 out of 5 Stars. 2412 reviews4.5182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct. $13.77 $1.72/ea
$1377current price $13.77$1.72/eaHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
1814.2099 out of 5 Stars. 181 reviews4.2099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRaybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct. $11.68 $1.95/ea
Sponsored$1168current price $11.68$1.95/eaRaybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.
30074.3568 out of 5 Stars. 3007 reviews4.3568 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPizzeria UNO Steak & Cheese Tastefulls Individualized 10 pk $14.84 $1.48/ea
$1484current price $14.84$1.48/eaPizzeria UNO Steak & Cheese Tastefulls Individualized 10 pk
27483.8188 out of 5 Stars. 2748 reviews3.8188 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMrs. T's Potato Cheddar Pierogies - 5 lbs. $9.67 Was $11.97 $1.93/lb
Instant Savings
Now$967current price Now $9.67, Was $11.97$11.97$1.93/lb$2.30 offEnds Oct 31Mrs. T's Potato Cheddar Pierogies - 5 lbs.
4844.7789 out of 5 Stars. 484 reviews4.7789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz. $12.67 $0.26/oz
$1267current price $12.67$0.26/ozInnovAsian General Tso's Chicken, Frozen, 48 oz.
10854.4885 out of 5 Stars. 1085 reviews4.4885 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTwin Marquis Xiao Long Bao Savory Pork Frozen Soup Dumplings, 22.78 oz., 4 PK $9.94 $0.44/oz
$994current price $9.94$0.44/ozTwin Marquis Xiao Long Bao Savory Pork Frozen Soup Dumplings, 22.78 oz., 4 PK
1264.7063 out of 5 Stars. 126 reviews4.7063 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverybibigo Mini Chicken & Vegetable Wontons, Frozen, 48 oz. $10.24
$1024current price $10.24bibigo Mini Chicken & Vegetable Wontons, Frozen, 48 oz.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60534.0935 out of 5 Stars. 6053 reviews4.0935 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $99.95
$9995current price $99.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping