Stellar Pretzel Braids, Maui Monk, 32 oz.
Shipping

Highlights
- Includes one 32 oz bag of pretzels
- Artisanal flavor
- Vegan
Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea

Nature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.


Members also considered
Snyder's of Hanover Variety Pack Pretzel Pieces, 2.25 oz., 20 pk. $13.64 $0.30/oz
Sponsored$1364current price $13.64$0.30/ozSnyder's of Hanover Variety Pack Pretzel Pieces, 2.25 oz., 20 pk.
3484.6609 out of 5 Stars. 348 reviews4.6609 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSnack Factory Variety Pack Pretzel Crisps, 1.5 oz., 24 pk. $18.98 $0.79/ea
$1898current price $18.98$0.79/eaSnack Factory Variety Pack Pretzel Crisps, 1.5 oz., 24 pk.
1514.5762 out of 5 Stars. 151 reviews4.5762 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSnack Factory Pumpkin Spice White Creme Pretzel Crisps, 20 oz. $9.84 $0.49/oz
$984current price $9.84$0.49/ozSnack Factory Pumpkin Spice White Creme Pretzel Crisps, 20 oz.
5674.5891 out of 5 Stars. 567 reviews4.5891 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCombos Stuffed Baked Pretzel Snacks, Variety Pack, 1.76 oz, 18 pk. $9.98 $0.31/oz
$998current price $9.98$0.31/ozCombos Stuffed Baked Pretzel Snacks, Variety Pack, 1.76 oz, 18 pk.
124.6667 out of 5 Stars. 12 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingUtz Mini Twist Pretzels, 60 oz. $8.54 $0.14/oz
$854current price $8.54$0.14/ozUtz Mini Twist Pretzels, 60 oz.
27904.6262 out of 5 Stars. 2790 reviews4.6262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Irresistible Maui Onion Flavor
Experience the savory delight of Maui onion combined with a subtle touch of sweetness in every bite. These pretzel braids are crafted to deliver a unique and satisfying flavor that will keep you coming back for more.
Perfectly Crunchy Texture
Designed to satisfy your crunchy cravings, these pretzel braids offer a delightful texture that complements their bold taste. Whether you're snacking solo or sharing with friends, their irresistible crunch is sure to impress.
Vegan-Friendly Snack
These pretzel braids are vegan, making them a great choice for those seeking plant-based snack options. Enjoy the bold flavor and satisfying crunch without compromising your dietary preferences.
Beloved by Snack Enthusiasts
Maui Monk pretzel braids are a favorite among snack lovers and culinary enthusiasts alike. Their unique flavor profile and quality ingredients make them a standout choice for any occasion.
Specifications
Net Weight: 32 oz.
Includes: One 32 oz bag
Ingredients: Enriched Wheat Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid). Canola Oil, Maui Monk Seasoning (Onion and Garlic Powder, Dextrose, Sugar, Salt, Yeast Extract, Malic Acid, Citric Acid, Monk Fruit Extract, Natural Flavor, Silicon Dioxide), Sea Salt, Mat Tapioca Blend (Tapioca Syrup, Malt Extract), Vegan Butler (Corn Maltodextrin, Gum Acacia, Lactic Acid, Natural Flavor). Mated Barley Flour. CONTAINS: WHEAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 46 reviews
Verified Purchase
Not just for the plane!!
I first had these on a Southwest Airlines flight, and I look forward to having them whenever I fly. I was so pleased when I saw them at Sam’s Club, and I have bought several bags of them since I first found this gem of a snack!! They are buttery, savory with a hint is sweet. They’re the perfect pretzel!
Verified Purchase
Buy these pretzels braids!
The best tasting pretzels! I first had them on a southwest flight and fell in love with them, when I saw them at Sam's i got so excited. They have just the right amount of sweet flavor, the perfect crunch, and an amazing pretzel.
Verified Purchase
My daughter and her dad fight for the bag of them, so I ordered two bags. So good, y'all gotta try them!!!
Items you may like
Pepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
Sponsored$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz
$698current price $6.98$0.20/ozUtz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
12974.7186 out of 5 Stars. 1297 reviews4.7186 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Pub Mix, 44 oz. $9.48 $0.22/oz
$948current price $9.48$0.22/ozUtz Pub Mix, 44 oz.
32284.4074 out of 5 Stars. 3228 reviews4.4074 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz. $6.98 Was $7.98 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$0.17/oz$1 offEnds Nov 01Chex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17354.6104 out of 5 Stars. 1735 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDot’s Chipotle Honey 35oz $9.98
$998current price $9.98Dot’s Chipotle Honey 35oz
Available for Pickup or ShippingPickupShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242843.8123 out of 5 Stars. 24284 reviews3.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54364.7011 out of 5 Stars. 5436 reviews4.7011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58694.6965 out of 5 Stars. 5869 reviews4.6965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59524.6751 out of 5 Stars. 5952 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35644.7506 out of 5 Stars. 3564 reviews4.7506 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping