Stella Rosa Handbag Wine Variety Pack, 187 ml, 5 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- 1 Peach, 1 Rosso Red Berry, 1 Watermelon, 1 Red, and 1 Pineapple
- ABV ranges between 5% - 5.5%
- Made with real fruit flavors, nothing artificial
- Gluten free and made in Italy
- Calories ranging from 100 - 140 per 187 ml mini bottle serving
Karma Probiotic Stick Packs, Variety Pack, 18 Count $19.98 $1.11/ea

Karma Probiotic Stick Packs, Variety Pack, 18 Count


Members also considered
Member's Mark Asolo-Prosecco Sparkling Wine, 750 ml $11.29 $0.45/foz
$1129current price $11.29$0.45/fozMember's Mark Asolo-Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
12704.6094 out of 5 Stars. 1270 reviews4.6094 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml $10.69 $0.42/foz
$1069current price $10.69$0.42/fozMember's Mark Marlborough Sauvignon Blanc, 750 ml
6254.512 out of 5 Stars. 625 reviews4.512 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sangria, 1.5 L $8.99 $0.18/foz
$899current price $8.99$0.18/fozMember's Mark Sangria, 1.5 L
15344.6375 out of 5 Stars. 1534 reviews4.6375 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml $14.99 $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
9394.737 out of 5 Stars. 939 reviews4.737 out of 5 starsAvailable for PickupPickupLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml $18.99 $0.75/foz
$1899current price $18.99$0.75/fozLa Marca Prosecco Sparkling Wine, 750 ml
9714.7951 out of 5 Stars. 971 reviews4.7951 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L $15.99 $0.32/foz
$1599current price $15.99$0.32/fozCook's California Champagne Brut White Sparkling Wine, 1.5 L
7124.6404 out of 5 Stars. 712 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml $14.99 $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozKim Crawford Sauvignon Blanc Wine, 750 ml
13074.7215 out of 5 Stars. 1307 reviews4.7215 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L $19.99 $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L
8414.5529 out of 5 Stars. 841 reviews4.5529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml $8.99 $0.35/foz
$899current price $8.99$0.35/fozMember's Mark California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
3614.4626 out of 5 Stars. 361 reviews4.4626 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L $9.99 $0.20/foz
$999current price $9.99$0.20/fozMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L
1284.4531 out of 5 Stars. 128 reviews4.4531 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L $13.99 $0.28/foz
$1399current price $13.99$0.28/fozMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L
2614.5632 out of 5 Stars. 261 reviews4.5632 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml $19.99 $0.79/foz
$1999current price $19.99$0.79/fozMeiomi Pinot Noir Wine, 750 ml
13234.808 out of 5 Stars. 1323 reviews4.808 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Malbec, 750 ml $9.99 $0.39/foz
$999current price $9.99$0.39/fozMember's Mark Malbec, 750 ml
6854.4409 out of 5 Stars. 685 reviews4.4409 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml $11.99 $0.47/foz
$1199current price $11.99$0.47/fozApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml
25204.5103 out of 5 Stars. 2520 reviews4.5103 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml $12.99 $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozKendall-Jackson Vintner's Reserve Chardonnay, 750 ml
4974.7545 out of 5 Stars. 497 reviews4.7545 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Try one of America’s most popular wines today! Stella Rosa’s Fashion Bag Gift Pack showcases all of your favorite semi-sweet and semi-sparkling flavors – Pineapple, Peach, Rosso Red Berry, Red, Watermelon – all in one cute and convenient pack. Serve chilled by-the-glass, pour over ice, or mix with your favorite spirit for an all-natural, fruit-forward cocktail. Taste the magic of some of Stella Rosa's most popular flavors and find your new favorite! Made from the highest quality grapes from Northern Italy, these semi-sweet, semi and fully-sparkling wines are best enjoyed chilled. Serve chilled by-the-glass, pour over ice, or mix with your favorite spirit for an all-natural, fruit-forward cocktail.
Stella Rosa Peach
Flavor Profile
- Aroma: Fragrant white peach with hints of honey and floral orchard fruit
- Taste: Juicy white peach and sweet honey balanced by bright acidity
- Body: Light-bodied, smooth, and refreshing with a soft effervescence
- Finish: Clean and gently sweet with lingering peach and honey notes
Food Pairing Recommendations
Enjoy chilled with aged cheddar and Dubliner Irish cheddar cheeses, summer salad with field greens and strawberries
Product Details
- All natural, semi-sweet, semi-sparkling white wine made with moscato grapes
- Low Alcohol, 5% ABV
- Gluten free and vegan
- Product of Italy
Stella Rosa Rosso Red Berry
Flavor Profile
- Aroma: Fresh strawberries and red berries with subtle floral sweetness
- Taste: Juicy strawberry and mixed red berry flavors with a fruit-forward profile
- Body: Light to medium-bodied, smooth, and lightly sparkling
- Finish: Sweet berry finish with lingering strawberry notes
Food Pairing Recommendations
Enjoy chilled with aged Gouda and pepper jack cheeses, spicy pasta primavera with garlic bread
Product Details
- All natural, semi-sweet, semi-sparkling red wine made with brachetto grapes
- Low Alcohol, 5.5% ABV
- Gluten free
- Product of Italy
Stella Rosa Watermelon
Flavor Profile
- Aroma: Fresh watermelon with delicate floral and melon sweetness
- Taste: Juicy, ripe watermelon with a crisp and refreshing character
- Body: Light-bodied and smooth with gentle effervescence
- Finish: Clean, cooling finish with lingering watermelon sweetness
Food Pairing Recommendations
Enjoy chilled with Greek or Caesar salad, edamame, jalapeno poppers, and coconut cream pie
Product Details
- All natural, semi-sweet, semi-sparkling rose wine made with white moscato and barbera grapes
- Low Alcohol, 5% ABV
- Gluten free and vegan
- Product of Italy
Stella Rosa Red
Flavor Profile
- Aroma: Ripe raspberry, wild strawberry, and red plum with floral undertones
- Taste: Layers of juicy raspberry, strawberry, and sweet red plum
- Body: Medium-bodied with a velvety texture and soft sparkle
- Finish: Smooth and fruity with lingering berry and plum notes
Food Pairing Recommendations
Enjoy chilled with asiago cheese, spicy cioppino, turkey burgers with onions, strawberry shortcake, mixed berries
Product Details
- All natural, semi-sweet, semi-sparkling red wine made with brachetto grapes
- Low Alcohol, 5% ABV
- Gluten free and vegan
- Product of Italy
Stella Rosa Pineapple
Flavor Profile
- Aroma: Fresh-cut pineapple with bright tropical fruit notes
- Taste: Juicy ripe pineapple balanced by lively acidity and tropical sweetness
- Body: Light-bodied, crisp, and refreshing with delicate effervescence
- Finish: Bright tropical finish with lingering pineapple sweetness
Food Pairing Recommendations
Enjoy chilled with Thai chicken lettuce wraps or grilled huli-huli chicken
Product Details
- All natural, semi-sweet, semi-sparkling white wine made with white moscato grapes
- Low Alcohol, 5% ABV
- Gluten free and vegan
- Product of Italy
Brand Story
Stella Rosa Wines feature aromatic grapes from the Asti region in Piedmont, Italy, selected by the Riboli Family who consider the region significant as it is the birthplace of the family’s matriarch, Maddalena Riboli. Stella Rosa’s flagship wine, Moscato d’Asti was the first semi-sweet, semi-sparkling wine introduced as part of the “frizzante” collection, and following the success of its launch, the first red wine blend Stella Rosa Rosso soon followed. This wine was also the first of its kind to be imported to the United States from Italy and paved the way for the brand’s current lineup of over 35 distinctive flavors.
It all started in 1917, when the Riboli family founded Los Angeles’ historic San Antonio Winery. Back then, Los Angeles was the prime location for wine growing in all of California. For some time, the wine industry reigned as one of Southern California’s most economically significant and popular industries of that time. To create the Stella Rosa wines, the family chose the region of Asti, a province in Piedmont, Italy, as the source for its aromatic grapes, which have become the hallmark for the Stella Rosa style of wines. The area of Asti has particular significance to the family, as it is the birthplace of their family matriarch, Maddalena Riboli.
Specifications
Net Weight: 5.75 lbs.
Package Size and ABV
- 1 Peach 187 ml at 5% ABV
- 1 Rosso Red Berry 187 ml at 5.5% ABV
- 1 Watermelon 187 ml at 5% ABV
- 1 Red 187 ml at 5% ABV
- 1 Pineapple 187 ml at 5% ABV
Wine Type: Red Wine and White Wine
Package Type: Glass Bottle
Bottle Cap Type: Cork
Peach Nutrition Information: Serving Size: 6.3 fl. oz. (187 ml) 100 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 14g Carbohydrate, 14g Sugars, and 0g Protein
Rosso Red Berry Nutrition Information: Serving Size: 6.3 fl. oz. (187 ml) 140 Calories, 0g Total Fat, 4mg Sodium, 21g Carbohydrate, 21g Sugars, and 0g Protein
Watermelon Nutrition Information: Serving Size: 6.3 fl. oz. (187 ml) 125 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 17g Carbohydrate, 17g Sugars, and 0g Protein
Red Nutrition Information: Serving Size: 6.3 fl. oz. (187 ml) 120 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 17g Carbohydrate, 17g Sugars, and 0g Protein
Pineapple Nutrition Information: Serving Size: 6.3 fl. oz. (187 ml) 140 Calories, 0g Total Fat, 0mg Sodium, 17g Carbohydrate, 17g Sugars, and 0g Protein
Allergy Information: Contains Sulfites
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited.By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions. You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Every flavor is delicious great purchase
Items you may like
Bogle Vineyards Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml $9.99 $0.39/foz
$999current price $9.99$0.39/fozBogle Vineyards Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
1504.6667 out of 5 Stars. 150 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaou Vineyards Paso Robles Cabernet Sauvignon, 750 ml $24.99 $0.99/foz
$2499current price $24.99$0.99/fozDaou Vineyards Paso Robles Cabernet Sauvignon, 750 ml
1024.7549 out of 5 Stars. 102 reviews4.7549 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryConundrum Red Blend Wine, 750 ml $22.99 $0.91/foz
$2299current price $22.99$0.91/fozConundrum Red Blend Wine, 750 ml
1834.7049 out of 5 Stars. 183 reviews4.7049 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Reserve North Coast Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml $17.99 $0.71/foz
$1799current price $17.99$0.71/fozJosh Cellars Reserve North Coast Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
2324.6422 out of 5 Stars. 232 reviews4.6422 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1547784.8586 out of 5 Stars. 154778 reviews4.8586 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBota Box Redvolution Red Blend 3L $19.99 $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBota Box Redvolution Red Blend 3L
1514.5298 out of 5 Stars. 151 reviews4.5298 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Napa Valley Cabernet Sauvignon, 750 ml $21.99 $0.87/foz
$2199current price $21.99$0.87/fozMember's Mark Napa Valley Cabernet Sauvignon, 750 ml
644.3281 out of 5 Stars. 64 reviews4.3281 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Merlot Wine, 750 ml $14.99 $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozJosh Cellars Merlot Wine, 750 ml
1464.6301 out of 5 Stars. 146 reviews4.6301 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySilk & Spice Red Blend Wine, 750 ml $13.99 $0.55/foz
$1399current price $13.99$0.55/fozSilk & Spice Red Blend Wine, 750 ml
1304.6154 out of 5 Stars. 130 reviews4.6154 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Legacy Red Blend Wine, 750 ml $14.99 $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozJosh Cellars Legacy Red Blend Wine, 750 ml
1964.6224 out of 5 Stars. 196 reviews4.6224 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery14 Hands Hot to Trot Red Blend Wine, 750 ml $11.99 $0.47/foz
$1199current price $11.99$0.47/foz14 Hands Hot to Trot Red Blend Wine, 750 ml
2014.6318 out of 5 Stars. 201 reviews4.6318 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery