Sol De Janeiro Cheirosa 40 Perfume Mist, Choose Size
Shipping

Highlights
- Includes Sol de Janeiro Cheirosa 40 Perfume Mist
- Offers enticing notes of Black Amber plum, jasmine blooms, and vanilla woods
- Draws inspiration from the vibrant energy of 1840's Rio Carnaval Ball
- Rio introduced the legendary bailes Carnaval Ball. Everyone is welcome to join in the celebration
MONDAY Haircare Hair & Body Mist Set, $19.98

MONDAY Haircare Hair & Body Mist Set


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk., $9.34, $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69824.5834 out of 5 Stars. 6982 reviews4.5834 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk., $11.48, $0.36/oz
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36104.8155 out of 5 Stars. 3610 reviews4.8155 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk., $11.96, $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16174.6846 out of 5 Stars. 1617 reviews4.6846 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk, $11.98, Was $12.48, $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28564.7742 out of 5 Stars. 2856 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7725 out of 5 Stars. 103 reviews4.7725 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23304.77 out of 5 Stars. 2330 reviews4.77 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk., $12.98, $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27164.6708 out of 5 Stars. 2716 reviews4.6708 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk., $10.97, $0.11/foz
$1097current price $10.97$0.11/fozCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42964.7288 out of 5 Stars. 4296 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk., $15.98, $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22704.7692 out of 5 Stars. 2270 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz., $12.88, $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50104.8196 out of 5 Stars. 5010 reviews4.8196 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct., $10.98, Was $11.48, $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26584.7506 out of 5 Stars. 2658 reviews4.7506 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Experience a Warm and Spicy Scent
Ignite your senses with a product that offers a warm and spicy scent. Its unique aroma is perfect for creating a welcoming atmosphere in your home or office. Whether you're relaxing after a long day or entertaining guests, this scent will surely enhance the ambiance.
Perfect for Any Occasion
With its warm and spicy notes, this product is versatile enough to be used on any occasion. Enjoy its comforting scent during a quiet evening in, or let it fill the room during social gatherings. It's a scent that everyone will appreciate.
Disclaimer: Sam’s Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve this goal, these products were not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer with strict controls to verify authenticity and quality. Some manufacturers limit or exclude their warranties on these products. However, these items remain fully covered by Sam’s Club’s 100% Merchandise Satisfaction Guarantee. If you are not satisfied with your purchase for any reason, return your item and we'll replace it or provide a refund.
Specifications
Cruelty Status: Cruelty Free
Dietary Considerations: Gluten Free, Vegan Friendly
Paraben Status: Paraben Free
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 7 reviews
Please keep in stock
Love %2340 best scent in their line. Pairs well with other scents
Unbelievable value
40 is my favorite scent from this brand. Soft and long lasting. The price on this product is amazing. The 8 oz is the price of the smaller 3 oz on other websites. Please keep this in stock.
Amazing!
This scent is wonderful! It lasts, but is not too overpowering! I willl definitely be purchasing it again.
Other popular items in Bath & Body
NatureWell Brightening Body Cream, 10 oz., 2 pk., $12.98, Was $19.96, $0.65/oz
SponsoredNow$1298current price Now $12.98, Was $19.96$19.96$0.65/oz$6.98 offNatureWell Brightening Body Cream, 10 oz., 2 pk.
1344.4478 out of 5 Stars. 134 reviews4.4478 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Hydrating Hand Serum, 3 pk., $12.98
$1298current price $12.98NatureWell Hydrating Hand Serum, 3 pk.
Available for ShippingShippingCetaphil Gentle Cleansing Bar, 4.5 oz., 6 ct., $18.48, $0.68/oz
$1848current price $18.48$0.68/ozCetaphil Gentle Cleansing Bar, 4.5 oz., 6 ct.
7154.9063 out of 5 Stars. 715 reviews4.9063 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz., $36.98, $11.21/oz
$3698current price $36.98$11.21/ozL'Occitane Almond Supple Skin Oil, 3.3 oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Cherry Rouge Cream, 10 oz., 2 pk., $19.96, $1.00/oz
$1996current price $19.96$1.00/ozNatureWell Cherry Rouge Cream, 10 oz., 2 pk.
43 out of 5 Stars. 4 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Sweet Almond Moisturizing Cream, 16 oz., 2 pk., $19.98, $0.62/oz
$1998current price $19.98$0.62/ozNatureWell Sweet Almond Moisturizing Cream, 16 oz., 2 pk.
43 out of 5 Stars. 4 reviews3 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit, $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNeutrogena Rainbath Refreshing Shower and Bath Gel, Original, 40 fl. oz.
Members-only priceNeutrogena Rainbath Refreshing Shower and Bath Gel, Original, 40 fl. oz.
30404.8201 out of 5 Stars. 3040 reviews4.8201 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDove Beauty Bar Soap, Pink, 3.75 oz., 16 ct., $18.48, $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Pink, 3.75 oz., 16 ct.
23824.8241 out of 5 Stars. 2382 reviews4.8241 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLubriderm Daily Moisture Body Lotion, 24 fl. oz., 2 pk.
Members-only priceLubriderm Daily Moisture Body Lotion, 24 fl. oz., 2 pk.
23194.6624 out of 5 Stars. 2319 reviews4.6624 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAveeno Baby Daily Moisture Lotion with Pump, 24hr Protection, 18 fl. oz., 2 pk.
Instant Savings
Members-only price$2 offEnds Sep 30Aveeno Baby Daily Moisture Lotion with Pump, 24hr Protection, 18 fl. oz., 2 pk.
18514.8298 out of 5 Stars. 1851 reviews4.8298 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping