Snowy White Chocolate Popcorn 30 oz.
Shipping

Highlights
- All-natural popcorn with select seasonings blended to perfection
- Made with high-quality ingredients
- Award winning, gift quality packaging
- Holiday gift for family, friends, teachers, and business associates


Members also considered
Smartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz. $5.98 $0.35/oz
$598current price $5.98$0.35/ozSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz.
40924.7287 out of 5 Stars. 4092 reviews4.7287 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPop Secret Movie Theater Butter Microwave Popcorn, 3 oz., 30 pk. $9.98 $0.33/ea
$998current price $9.98$0.33/eaPop Secret Movie Theater Butter Microwave Popcorn, 3 oz., 30 pk.
4214.7767 out of 5 Stars. 421 reviews4.7767 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGold Medal Blue Raspberry & Cherry Glaze Pop 2 pk. $9.98 $4.99/ea
$998current price $9.98$4.99/eaGold Medal Blue Raspberry & Cherry Glaze Pop 2 pk.
134.6154 out of 5 Stars. 13 reviews4.6154 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk. $18.98 $0.61/oz
$1898current price $18.98$0.61/ozSmartfood White Cheddar Cheese Popcorn, 0.625 oz., 50 pk.
26894.7159 out of 5 Stars. 2689 reviews4.7159 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGold Medal Mega-Pop All-In-One Popcorn Supply Kit for 6 oz. Poppers $42.98 $1.95/lb
$4298current price $42.98$1.95/lbGold Medal Mega-Pop All-In-One Popcorn Supply Kit for 6 oz. Poppers
324.375 out of 5 Stars. 32 reviews4.375 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Snowy Chocolate Popcorn is the ultimate savory sweet sensation. created fresh in Nevada, this popcorn is prepared to excellence with the quality and skill of 41 years of family confectionary experience and tradition. it's the perfect gift for any recipient or occasion.
The best of sweet, savory and crunchy Snowy Chocolate Popcorn is made with only the highest quality ingredients. All-natural air roasted popcorn is sprinkled with a special blend of seasoning, covered with a rich white chocolate coating and drizzled with additional white chocolate for an extra special touch. The result is a treat that's prime for munching on while opening presents or during a finger food-friendly party or get together. The popcorn is packaged in a festive cylinder dressed in blue and white, making it ready to gift at a moment's notice.
A gift quality packaging appropriate for family, friends, neighbors, coworkers, teachers, hostess gifts and more. perfect for parties, get togethers, weddings, showers, bbqs, and potlucks.
Snowy Chocolate Popcorn is available online year round and in select clubs for the holidays.
After opening, store air tight for freshness. Do not refrigerate. The chocolate will melt if stored in a warm environment, over 80 degrees. If item is being shipped during warm weather, item will be packaged for the heat but needs to be taken inside as soon as possible to prevent melting. Do not leave outside in sunshine.
Snowy Chocolate Popcorn is gluten free, but produced in a facility using shared equipment. Every effort is made to prevent cross contamination. Contains only naturally occurring partially hydrogenated vegetable oil.
Produced by a small business in the United States using only ethically sourced materials from the United States.
Great care is taken to ensure you receive only the highest quality products and exceptional service.
Specifications
Warnings and disclaimers
Warning Text
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 101 reviews
Verified Purchase
Best chocolate covered popcorn ever
I lived in Las Vegas, NV. where this originated so I've known about this popcorn for years and it hasn't changed. Before being able to order from Sam's Club I would go directly to the company to order. It is absolutely the best melt in your mouth chocolate covered popcorn ever. We nicknamed it "Crack Corn" because its kind of addictive, you start eating it and you can't stop. I have several people here in Atlanta now addicted and ordering. I Love it and will continue to order it ever year at this time.
Verified Purchase
Melts in your mouth popcorn
I have known about Snowy popcorn for years. They had a small chocolate and ice cream shop down the street from where I lived. I am so glad that their popcorn is available through Sam's Club. It saves me a lot of money buying it here. I have spent over $60 for 2 boxes mostly due shipping directly from the maker. They're the ones who told me that Sam's was carrying the Snowy popcorn and buying here would save me money. It might be a bit on the pricey for popcorn but I can honestly say it is worth every penny. It literally melts in your mouth. I will continue to but Snowy popcorn until they quit making it. I hope that day never comes.
Verified Purchase
Family Favorite
Our family grew up eating this from Danielle’s at their original store in Las Vegas 20 years ago. We LOVE it and look forward to it being in Sam’s every Holiday season.
Other popular items in Snacks
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
Sponsored$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
Sponsored$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75244.8102 out of 5 Stars. 7524 reviews4.8102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54354.701 out of 5 Stars. 5435 reviews4.701 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58684.6972 out of 5 Stars. 5868 reviews4.6972 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59484.6748 out of 5 Stars. 5948 reviews4.6748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35634.7505 out of 5 Stars. 3563 reviews4.7505 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31594.7474 out of 5 Stars. 3159 reviews4.7474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44214.4574 out of 5 Stars. 4421 reviews4.4574 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45954.7991 out of 5 Stars. 4595 reviews4.7991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk. $13.94 $0.19/oz
$1394current price $13.94$0.19/ozWelch's Mixed Fruit Fruit Snack, 0.8 oz, 90 pk.
37464.811 out of 5 Stars. 3746 reviews4.811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping