SWISS MISS KCUP 50CT
Item # 990000866
Current price is USD$29.98
$0.60/ea
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.
Highlights
- 50 K-Cup Pods of Milk Chocolate Swiss Miss Cocoa
- Swiss Miss Milk Chocolate Hot Cocoa K-Cup pod is designed to hold the ideal amount of cocoa for a sweet and satisfying treat
- Ideal for cozy evenings, parties, or everyday indulgence
- Compatible with all Keurig coffee makers
We also recommend
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk. $42.84 $0.92/foz

$4284
current price $42.84$0.92/foz
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk.
4.8508 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of SWISS MISS KCUP 50CT, 0 of 9
Members also considered
Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz. $15.73 Was $16.98 $0.36/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz.
26364.725 out of 5 Stars. 2636 reviews4.725 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct. $32.98 $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
208374.6897 out of 5 Stars. 20837 reviews4.6897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct. $47.98 $0.51/ea
$4798current price $47.98$0.51/eaMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct.
201334.8229 out of 5 Stars. 20133 reviews4.8229 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct. $45.88 $0.64/ea
Sponsored$4588current price $45.88$0.64/eaFrom $45.88Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct.
96104.8062 out of 5 Stars. 9610 reviews4.8062 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct. $44.98 Was $47.98 $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97744.7512 out of 5 Stars. 9774 reviews4.7512 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz. $20.98 $0.52/oz
$2098current price $20.98$0.52/ozFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz.
49254.6193 out of 5 Stars. 4925 reviews4.6193 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct. $18.98 $0.02/ea
$1898current price $18.98$0.02/eaSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct.
42704.8473 out of 5 Stars. 4270 reviews4.8473 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNescafé Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz. $24.98 $1.19/oz
$2498current price $24.98$1.19/ozFrom $24.98Nescafé Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz.
22644.7487 out of 5 Stars. 2264 reviews4.7487 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct. $47.98 $0.48/ea
$4798current price $47.98$0.48/eaFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct.
88654.8177 out of 5 Stars. 8865 reviews4.8177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz. $17.98 $0.45/oz
$1798current price $17.98$0.45/ozMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz.
7964.2789 out of 5 Stars. 796 reviews4.2789 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct. $44.98 Was $47.98 $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct.
82014.842 out of 5 Stars. 8201 reviews4.842 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct. $14.88 $0.31/ea
$1488current price $14.88$0.31/eaLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct.
3204.825 out of 5 Stars. 320 reviews4.825 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz. $13.28 $0.83/oz
$1328current price $13.28$0.83/ozFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz.
45414.7518 out of 5 Stars. 4541 reviews4.7518 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct. $14.98 Was $15.04 $0.04/ea
Now$1498current price Now $14.98, Was $15.04$15.04$0.04/ea$0.06 offTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct.
145314.7916 out of 5 Stars. 14531 reviews4.7916 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct. $21.18 $0.53/oz
$2118current price $21.18$0.53/ozCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct.
34004.8156 out of 5 Stars. 3400 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Experience the Taste of Real with Swiss Miss
For over 50 years, Swiss Miss has been crafting its signature blend in a real dairy located in Menomonie, Wisconsin. Sourced from over 80 local dairy farms, the farm-fresh milk is dried and blended with premium imported cocoa to create a wholesome and delicious treat. Every sip of Swiss Miss Milk Chocolate Hot Cocoa delivers a comforting taste of tradition.Perfectly Portioned for Your Keurig
Each Swiss Miss Milk Chocolate Hot Cocoa K-Cup pod is designed to hold the ideal amount of cocoa for a sweet and satisfying treat. Compatible with all Keurig Coffee Makers, these pods make it easy to enjoy a warm, chocolatey beverage any time of the day. Whether it's a cozy moment alone or shared with loved ones, Swiss Miss is the perfect companion.Recyclable K-Cup Pods for a Greener Future
Swiss Miss K-Cup pods are now recyclable*, making it simple to enjoy your favorite hot cocoa while being mindful of the environment. Just peel, empty, and recycle when you're done. Please check locally, as recycling availability may vary. Enjoy a delicious treat and do your part for the planet.A Tradition of Warm Moments
Savor the timeless taste of Swiss Miss Milk Chocolate Hot Cocoa, a family tradition that warms the soul and lifts the spirit. Whether you're sharing a mug with your child or enjoying a quiet moment, Swiss Miss brings a touch of sweetness to your day. Packaging may vary.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Net Weight: 32.8 ounces
Ingredients: sugar, corn syrup, modified whey, cocoa (processed with alkali), hydrogenated coconut oil, nonfat milk, less than 2% of: salt, dipotassium phosphate, mono- and diglycerides, natural flavor. Contains milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 1,316 reviews
Sep 15, 2024
Reviewer name: A drink
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Smooth and rich
Great flavor as long as you keep it less than 10oz servings, almost as good as the packets you get in the box at the store. If you choose 12oz it gets a little weak in taste
Review from keurig.com
Helpful?1PR0IY3GNQL015315170507
Oct 10, 2024
Reviewer name: SBhattacharya
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Hot chocolate in a coffee machine
My daughter loves Swiss miss. She was excited to have her hot chocolate made in a coffee machine. She loved the taste.
Review from keurig.com
Helpful?1PR0IY3GNQL015315170507
Jan 2, 2025
Reviewer name: Mauimama
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Quick, easy and tasty
We love these pods for the holidays. It's a favorite in our house! Just add a little milk and marshmallows for extra flavor.
Review from keurig.com
Helpful?1PR0IY3GNQL015315170507
Popular products in this category
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197884.7978 out of 5 Stars. 19788 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
Sponsored$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32804.8101 out of 5 Stars. 3280 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk. $17.28 $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk.
69204.7712 out of 5 Stars. 6920 reviews4.7712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepsi Cola 12 fl. oz., 36 pk. $17.28 $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozPepsi Cola 12 fl. oz., 36 pk.
71724.8002 out of 5 Stars. 7172 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk. $38.18 Was $42.48 $0.19/foz
Instant Savings
Now$3818current price Now $38.18, Was $42.48$42.48$0.19/foz$4.30 offEnds Oct 31Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk.
105984.6104 out of 5 Stars. 10598 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMonster Energy Original 16 fl. oz., 24 pk. $42.48 $0.11/foz
$4248current price $42.48$0.11/fozMonster Energy Original 16 fl. oz., 24 pk.
27924.6519 out of 5 Stars. 2792 reviews4.6519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk. $6.34 Was $7.34 $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48584.7814 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMountain Dew 12 fl. oz. cans, 36 pk. $17.28 $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozMountain Dew 12 fl. oz. cans, 36 pk.
34674.7915 out of 5 Stars. 3467 reviews4.7915 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39834.8122 out of 5 Stars. 3983 reviews4.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk. $5.78
$578current price $5.78Aquafina Purified Drinking Water 16.9 oz., 32 pk.
131074.6561 out of 5 Stars. 13107 reviews4.6561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery