REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
Shipping

Highlights
- Contains one (1) 61.8-ounce, 100-piece bulk bag of REESE'S Assorted Milk Chocolate Snack Size Peanut Butter Shapes Halloween Candy
- Bring this REESE'S candy assortment to Halloween movie nights, costume parties and trunk or treat events
- Kosher certified, individually wrapped snack size candy inside Halloween themed packaging
- Unwrap REESE'S candy during Sunday night football games, retirement parties, lunch breaks and fall birthday celebrations
- Put a seasonal twist on your Halloween celebrations, desserts and edible crafts with this assortment of peanut butter REESE'S candies
Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea

Butterfinger Candy Bars, 1.9 oz., 36 pk.


Members also considered
Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98
$1298current price $12.98Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
634.1587 out of 5 Stars. 63 reviews4.1587 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98
$1298current price $12.98Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
443.0909 out of 5 Stars. 44 reviews3.0909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea
$2298current price $22.98$0.11/eaFerrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
2744.4343 out of 5 Stars. 274 reviews4.4343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs., $17.98, $0.24/ea
$1798current price $17.98$0.24/eaKIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.
1254.416 out of 5 Stars. 125 reviews4.416 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGhirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz, $14.48
$1448current price $14.48Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea
$1868current price $18.68$0.09/eaMars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
11464.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs., $23.98
$2398current price $23.98HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea
Instant Savings
Now$2198current price Now $21.98, Was $23.98$23.98$0.12/ea$2 offEnds Oct 31Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
6624.6767 out of 5 Stars. 662 reviews4.6767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs., $14.98, $0.19/ea
$1498current price $14.98$0.19/eaMars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.
2214.7647 out of 5 Stars. 221 reviews4.7647 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs., $22.98, Was $23.98, $0.37/oz
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.98$23.98$0.37/oz$1 offHERSHEY'S Factory Favorites Snack Size Candy Assortment, 155 pcs.
4224.6043 out of 5 Stars. 422 reviews4.6043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs., $14.98
$1498current price $14.98Mars Halloween Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 110 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea
Instant Savings
Now$2698current price Now $26.98, Was $29.98$29.98$0.09/ea$3 offEnds Sep 30Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
5774.8336 out of 5 Stars. 577 reviews4.8336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs., $22.68, Was $23.48, $0.16/ea
Now$2268current price Now $22.68, Was $23.48$23.48$0.16/ea$0.8 offMars Minis & Fun Size Chocolate Candy, Variety Pack, 145 pcs.
40344.708 out of 5 Stars. 4034 reviews4.708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryREESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, 1.5 oz., 36 pk.
70304.7477 out of 5 Stars. 7030 reviews4.7477 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Surprise everyone this Halloween season with a bag of REESE'S Assorted Milk Chocolate Snack Size Peanut Butter Shapes candies. These classic REESE'S peanut butter candies in Halloween shapes will delight every candy-loving goblin and ghoul with otherworldly combinations of creamy peanut butter and smooth milk chocolate. Hand out these small but mighty candies to trick or treaters and costume party guests, whether you're having a Halloween movie night or attending a trunk or treat event. These seasonally shaped treats are sure to delight family, friends and coworkers alike. This bulk variety bag includes REESE'S milk chocolate peanut butter pumpkins, ghosts and bats snack size candy. Grab a handful of snack size REESE'S sweets and place them inside party favor candy bags or add a candy filled bowl to any table at your Halloween party. You can even add these delicious treats to your Halloween dessert table and make edible crafts like icing covered pumpkins, bats and ghosts for a fun and tasty take on holiday treats. Individually wrapped for Halloween parties, office candy bowls and school lunches, these REESE'S snack size candies are a delicious way to celebrate the spirit of the Halloween and fall season. Just don't forget to save a few candy pieces for yourself during all that sharing!
Specifications
Net Weight: 61.8 oz.
Includes: 1 bag (100 snack size pieces)
Reese's Peanut Butter Ghosts Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil), Contains 2% Or Less Of: Lactose (Milk), Reduced Protein Whey (Milk), Salt, Chocolate, Skim Milk, Cocoa Processed With Alkali, Cocoa, Lecithin (Soy), Tbho & Citric Acid (To Maintain Freshness), Vanillin (Artificial Flavor). Contains: Peanuts, Milk, Soy.
Reese's Peanut Butter Bats Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, & Or Safflower Oil), Contains 2% Or Less Of: Lactose (Milk), Reduced Protein Whey (Milk), Salt, Chocolate, Skim Milk, Cocoa Processed With Alkali, Cocoa, Lecithin (Soy), Tbhq & Citric Acid (To Maintain Freshness), Vanillin (Artificial Flavor). Contains: Peanuts, Milk, Soy.
Reese's Peanut Butter Pumpkins Ingredients: Peanuts, Milk Chocolate (Sugar, Cocoa Butter, Chocolate, Skim, Milk, Milk Fat, Lactose, Lecithin (Soy), Pgpr), Sugar, Dextrose, Vegetable Oil (Palm Oil, Shea Oil, Sunflower Oil, Palm Kernel Oil, &/Or Safflower Oil). Contains 2% Or Less Of: Lactose (Milk), Reduced Protein Whey (Milk), Salt, Chocolate, Skim Milk, Cocoa Processed With Alkali, Cocoa, Lecithin (Soy), Tbhq & Citric Acid (To Maintain Freshness), Vanillin (Artificial Flavor) Contains: Peanuts, Milk, Soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 83 reviews
Verified Purchase
Delicious!
Look forward to these every year!
Verified Purchase
Fresh
Always the best way to get fresh Reeses. I love these.
Verified Purchase
Best
The best of peanut butter ratio
Items you may like
Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea
$2998current price $29.98$1.00/eaMars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
8404.8583 out of 5 Stars. 840 reviews4.8583 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk., $53.53, $1.12/ea
$5353current price $53.53$1.12/eaSnickers Milk Chocolate Candy Bars, 1.86 oz., 48 pk.
49074.7404 out of 5 Stars. 4907 reviews4.7404 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs., $13.32, $2.80/lb
$1332current price $13.32$2.80/lbTootsie Playtime Mix Candy, Variety Pack, 4.75 lbs.
22994.6625 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6625 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaTwix Caramel Cookie Chocolate Candy Bars, 1.79 oz., 36 pk.
5254.7619 out of 5 Stars. 525 reviews4.7619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423284.8563 out of 5 Stars. 42328 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz., $13.48, $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67794.8373 out of 5 Stars. 6779 reviews4.8373 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk., $41.72, $1.16/ea
$4172current price $41.72$1.16/eaFrom $41.72HERSHEY'S Milk Chocolate Candy Bars, 1.55 oz., 36 pk.
45744.7073 out of 5 Stars. 4574 reviews4.7073 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz., $16.98, $0.27/oz
$1698current price $16.98$0.27/ozM&M'S Milk Chocolate Candy, 62 oz.
102554.7514 out of 5 Stars. 10255 reviews4.7514 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs., $19.98, $0.14/ea
$1998current price $19.98$0.14/eaHERSHEY'S NUGGETS Assorted Chocolate Candy, 145 pcs.
37054.8032 out of 5 Stars. 3705 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk., $57.18, $1.10/ea
$5718current price $57.18$1.10/eaMars Full Size Fundraiser Candy Bars, Variety Pack, 52 pk.
4104.778 out of 5 Stars. 410 reviews4.778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz., $17.98, $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Almonds, 48 oz.
37044.781 out of 5 Stars. 3704 reviews4.781 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery