Prince Lionheart 3-in-1 Potty Training Pack
Shipping

Highlights
- 3-in-1 potty training seat designed for first steps to independent toilet use
- Comfortable design helps build confidence for children
- Includes Uppy2 Step Stool, Tinkle Toilet Trainer with grab handles, Faucet Extender, and a Potty Training Book
- Suitable for children 18 months and older
- Uppy2 Step Stool provides easy access to toilet and sink
- A complete potty training system
Huggies Nourish Baby Wipes, Cocoa & Shea Butter, 10 pk., 640 Wipes

Huggies Nourish Baby Wipes, Cocoa & Shea Butter, 10 pk., 640 Wipes


Members also considered
Huggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
SponsoredMembers-only priceHuggies Little Movers Plus Baby Diapers, Size 3-7
7254.3462 out of 5 Stars. 725 reviews4.3462 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
119604.7823 out of 5 Stars. 11960 reviews4.7823 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz., $24.48, $0.14/foz
$2448current price $24.48$0.14/fozDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
SponsoredMembers-only price$2 offHuggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2
5124.584 out of 5 Stars. 512 reviews4.584 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb., $24.98, $0.32/oz
$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17084.829 out of 5 Stars. 1708 reviews4.829 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29394.687 out of 5 Stars. 2939 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk., $14.98, $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2494.6948 out of 5 Stars. 249 reviews4.6948 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
Members-only pricePampers, Complete Clean Baby Wipes, Baby Fresh Scent, 15 pk., 1200 Wipes
23474.5492 out of 5 Stars. 2347 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6874 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6874 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24964.5361 out of 5 Stars. 2496 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk., $13.98, $0.14/foz
$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz., $53.98, $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7144.8403 out of 5 Stars. 714 reviews4.8403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Complete Potty Training Solution
Make potty training a smoother and more rewarding experience with the Prince Lionheart 3-in-1 Potty Training Pack. This comprehensive solution is designed to guide your child through every stage of the potty-training journey, fostering confidence and independence from the very first try to establishing successful bathroom routines.
Designed to Grow with Your Child
The 3-in-1 Potty Training Pack includes essential tools to help toddlers transition from diapers to the toilet with ease and comfort. Its child-friendly design, durable construction, and easy-to-clean surfaces make it a practical choice for everyday use. Whether at home or on the go, this training pack provides the support children need to develop healthy bathroom habits while simplifying the process for caregivers.
Specifications
| Key Specifications | |
| Product Type: | Three potty training essentials to support every milestone. Includes: 1 Potty Seat, 1 Uppy2 Step Stool, 1 Faucet Extender. |
| Key Features: | Secure, non-slip base; Comfy seating area; Handles to provide extra confidence or support when pushing hard |
| Height, Age, & Weight Limits (minimums & maximums if applicable) | Children 0-60 months |
| Material Callouts if applicable | Polyproylene |
| Use & Care Instructions | No Assembly required |
| Dimensions | 14.5L X 9.5 X 13.75 H |
| Weight of Product | 4.3 lbs. |
| Safety Certifications (if applicable) | No |
| Warranty Information (if applicable) | One Year Manufacturer Limited |
Member ratings & reviews
Other popular items in Baby & Toddler
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1074.0561 out of 5 Stars. 107 reviews4.0561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Plush Pet Carrier Backpack, $29.98
$2998current price $29.98Member's Mark Plush Pet Carrier Backpack
215 out of 5 Stars. 21 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play, $12.81, Was $14.98
Now$1281current price Now $12.81, Was $14.98$14.98$2.17 offMember's Mark Baby 3-Pack Sleep & Play
2394.5314 out of 5 Stars. 239 reviews4.5314 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHyland's Kids Cold & Cough Day & Night, Grape Flavor, 4 fl. oz., 3 pk., $16.37, $1.36/foz
Sponsored$1637current price $16.37$1.36/fozHyland's Kids Cold & Cough Day & Night, Grape Flavor, 4 fl. oz., 3 pk.
504.68 out of 5 Stars. 50 reviews4.68 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58614.6978 out of 5 Stars. 5861 reviews4.6978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24014.8192 out of 5 Stars. 2401 reviews4.8192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct., $16.32, $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33464.8341 out of 5 Stars. 3346 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes, $14.28, $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126404.5104 out of 5 Stars. 12640 reviews4.5104 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk., $11.98, $0.04/foz
$1198current price $11.98$0.04/fozSunkist Orange Soda 12 fl. oz., 24 pk.
3444.6773 out of 5 Stars. 344 reviews4.6773 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct., $17.98, Was $19.88, $0.11/ea
Now$1798current price Now $17.98, Was $19.88$19.88$0.11/ea$1.9 offOLLY Kids Multivitamin + Probiotic Gummy, Berry, 160 ct.
8564.5876 out of 5 Stars. 856 reviews4.5876 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct., $10.78, $0.04/ea
$1078current price $10.78$0.04/eaMember's Mark Children's Multivitamin Gummies, Assorted Fruit Flavors, 300 ct.
3804.6737 out of 5 Stars. 380 reviews4.6737 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Tylenol Oral Suspension, Dye Free, Cherry, 4 oz., 3 pk.
15944.8149 out of 5 Stars. 1594 reviews4.8149 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Kids Craft Cart, $36.98
$3698current price $36.98Member's Mark Kids Craft Cart
144.9286 out of 5 Stars. 14 reviews4.9286 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping