Premio Sweet Italian Pork Sausage Links, 14 links

Highlights
- Made fresh never frozen with finest cuts of pork
- Taste and nutrition you want without the additives you don’t
- Slice and serve them together in a sandwich and everyone will want seconds
- Blends well into a spaghetti dinner or lasagna, can be used in stir fry or try in dips, on kebobs, or with scrambles
Jimmy Dean Fully Cooked Original Pork Sausage Links, 48 ct., $10.87, $0.23/ea

Jimmy Dean Fully Cooked Original Pork Sausage Links, 48 ct.


Members also considered
Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk., $22.77, $4.55/lb
Sponsored$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71194.7698 out of 5 Stars. 7119 reviews4.7698 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound, $19.74, $6.17/lb
$1974current price $19.74avg. price$6.17/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58394.746 out of 5 Stars. 5839 reviews4.746 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk., $22.77
Sponsored$2277current price $22.77Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk.
21514.7699 out of 5 Stars. 2151 reviews4.7699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound, $16.39, $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound, $32.66, $6.07/lb
$3266current price $32.66avg. price$6.07/lbFinal cost by weightMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound
49734.7219 out of 5 Stars. 4973 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound, $19.52, $3.48/lb
Instant Savings
$1952current price $19.52avg. price$3.48/lbFinal cost by weight$3 off per packageEnds Oct 19Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
25874.5802 out of 5 Stars. 2587 reviews4.5802 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound, $8.50, $1.38/lb
$850current price $8.50avg. price$1.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
7243.6064 out of 5 Stars. 724 reviews3.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound, $28.14, $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10304.1388 out of 5 Stars. 1030 reviews4.1388 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound, $15.26, $2.88/lb
$1526current price $15.26avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
5413.8909 out of 5 Stars. 541 reviews3.8909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound, $20.41, $3.88/lb
$2041current price $20.41avg. price$3.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound
31734.7643 out of 5 Stars. 3173 reviews4.7643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound, $27.34, $5.36/lb
$2734current price $27.34avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound
4884.0697 out of 5 Stars. 488 reviews4.0697 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Organic Grass Fed Ground Beef, priced per pound, $20.67, $6.46/lb
$2067current price $20.67avg. price$6.46/lbFinal cost by weightMember's Mark 85/15 Organic Grass Fed Ground Beef, priced per pound
19034.8 out of 5 Stars. 1903 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Whole Tenderloins, Cryovac 4 tenderloins per package, priced per pound, $15.08, $2.98/lb
$1508current price $15.08avg. price$2.98/lbFinal cost by weightMember’s Mark Whole Tenderloins, Cryovac 4 tenderloins per package, priced per pound
22394.7267 out of 5 Stars. 2239 reviews4.7267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound, $15.87, $1.48/lb
$1587current price $15.87avg. price$1.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound
1334.5564 out of 5 Stars. 133 reviews4.5564 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Premio Sweet Italian Pork Sausage Links, 14 links are made fresh with no fillers, preservatives, MSG or gluten, these products deliver the taste and nutrition you want without the additives you don’t. Slice and serve them together in a sandwich, and everyone will want seconds—and maybe even thirds.
Dishes to Make with Sweet Italian Sausage
No matter what dish you make, Premio Sweet Italian Pork Sausage Links, 14 links can play a tasty starring role. Sausage sandwiches feature it in the lead, of course. But it also blends well into a spaghetti dinner or lasagna. You will love Premio Sweet Italian Pork Sausage Links, 14 links as the foundation for a stir fry loaded with bell peppers, onions and mushrooms. Try in dips, on kebobs or with scrambles. It meshes well with many flavors and always earns rave reviews from your diners. When you have Premio sausage on hand, you never have to worry over what to make for dinner. You can whip up a hearty dish capable of feeding the whole family in minutes. Even if you have scant time between the moment you walk in from work and the minute you have to leave for your kids’ sports practice, you can get a sweet real Italian sausage dish on the table.
Premio Sausage is Produced with Fresh Ingredients
Premio Sweet Italian Pork Sausage Links, 14 links is loaded with protein, with relatively few calories. This sausage contains no MSG, and is produced with fresh ingredients. You won’t find any fillers—only meat, spices and natural flavors.
Specifications
- Gluten free
- No artificial ingredients
- No added preservatives
- MSG free
- Keep refrigerated or frozen
- Quantity: 14 links
- Net weight: 3.5 lbs
Ingredients: Pork, less than 2% of the following: water, sugar, salt, spices (including fennel & black pepper), potassium chloride, paprika, natural flavors
Contains: Fennel
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 139 reviews
Verified Purchase
Nice flavor and nice value.
A lot of links for the money. I used a few for red sauce and pizza, and portioned the rest to store in the freezer. I did buzz the cooked sausages in the food processor to break up larger chunks for my dish. Wish Sam's stocked a hot version as well.
Verified Purchase
BEST SAUSAGE EVER!!!!
Very good sausage and priced right! First time we tried it and we will definitely purchase it again!!! Made my spaghetti sauce taste SO much better!!! Thanks Sams!
Verified Purchase
Delicious!
These sausages were so flavorable and the value was terrific. I served them to a group at a picnic and everyone raved about them. I purchased 15 packages and there were no leftovers.
Other popular items in Meat, Poultry & Seafood
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197684.7977 out of 5 Stars. 19768 reviews4.7977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound, $19.24, $7.26/lb
$1924current price $19.24avg. price$7.26/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Tilapia Fillet, priced per pound
10874.4995 out of 5 Stars. 1087 reviews4.4995 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct., $5.36, $4.29/lb
$536current price $5.36$4.29/lbBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct.
5004.806 out of 5 Stars. 500 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303344.8384 out of 5 Stars. 30334 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88284.8367 out of 5 Stars. 8828 reviews4.8367 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937864.8417 out of 5 Stars. 193786 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk., $22.78, Was $33.48, $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30024.7685 out of 5 Stars. 3002 reviews4.7685 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping