PowerXL Air Fryer 12QT

Highlights
Chefman 10-in-1 Stainless Steel French Door Toaster Oven Air Fryer

Chefman 10-in-1 Stainless Steel French Door Toaster Oven Air Fryer

Members who viewed this also viewed
Samsung 5.1 cu. ft. Top Load Washer with ActiveWave Agitator $745.00 Was $795.00
Instant Savings
SponsoredNow$74500current price Now $745.00, Was $795.00$795.00$50 offEnds Oct 21Samsung 5.1 cu. ft. Top Load Washer with ActiveWave Agitator
6444.7345 out of 5 Stars. 644 reviews4.7345 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNinja Foodi 6-in-1, 8-Quart 2 Basket Air Fryer with DualZone Technology & 2 Bonus Broiler Racks
Instant Savings
Members-only price$20 offEnds Oct 29Ninja Foodi 6-in-1, 8-Quart 2 Basket Air Fryer with DualZone Technology & 2 Bonus Broiler Racks
1934.8135 out of 5 Stars. 193 reviews4.8135 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNinja Flip Toaster Oven & Air Fryer, 8-in-1 Functionality, OvenCrisp Technology™
Members-only priceNinja Flip Toaster Oven & Air Fryer, 8-in-1 Functionality, OvenCrisp Technology™
2224.3739 out of 5 Stars. 222 reviews4.3739 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCountry Crock Original Spread 5 lbs. $7.82 $0.10/oz
Sponsored$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252844.5115 out of 5 Stars. 25284 reviews4.5115 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTreated Onyx & Lab Created White Sapphire Dangle Earrings & Pendant Necklace Set in Sterling Silver $74.00 Was $99.00
Now$7400current price Now $74.00, Was $99.00$99.00$25 offTreated Onyx & Lab Created White Sapphire Dangle Earrings & Pendant Necklace Set in Sterling Silver
23.5 out of 5 Stars. 2 reviews3.5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreenPan Clearview 7-Quart Air Fryer with 360° Clear-View Window $109.00
$10900current price $109.00GreenPan Clearview 7-Quart Air Fryer with 360° Clear-View Window
914.8132 out of 5 Stars. 91 reviews4.8132 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRound & Pear Cut Multi-Gemstone Lariat Necklace in 14K Gold $549.00
$54900current price $549.00More options from $529.00Round & Pear Cut Multi-Gemstone Lariat Necklace in 14K Gold
Available for ShippingShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
Members-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216724.6453 out of 5 Stars. 21672 reviews4.6453 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLifetime 4-Foot Nesting Table Commercial, 280478 $72.38
$7238current price $72.38Lifetime 4-Foot Nesting Table Commercial, 280478
584.8276 out of 5 Stars. 58 reviews4.8276 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSportspower Bounce Pro 15' Trampoline with Slama Jama Basketball Set $399.00
$39900current price $399.00Sportspower Bounce Pro 15' Trampoline with Slama Jama Basketball Set
63.3333 out of 5 Stars. 6 reviews3.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKingsford Odorless Charcoal Lighter Fluid, 64 fl. oz., 2 pk. $14.68
$1468current price $14.68Kingsford Odorless Charcoal Lighter Fluid, 64 fl. oz., 2 pk.
16994.8664 out of 5 Stars. 1699 reviews4.8664 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSAMSUNG 65” Class M70H Series Mini LED 4K UHD Vision AI Companion Smart Tizen TV $427.99 Was $477.99
Instant Savings
Now$42799current price Now $427.99, Was $477.99$477.99$50 offEnds Oct 05SAMSUNG 65” Class M70H Series Mini LED 4K UHD Vision AI Companion Smart Tizen TV
3024.4702 out of 5 Stars. 302 reviews4.4702 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSony BRAVIA 3 II 75" Class 4K HDR LED Google TV with Gemini $1,198.00
$1,19800current price $1,198.00Sony BRAVIA 3 II 75" Class 4K HDR LED Google TV with Gemini
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping1.00 CT. T.W. Round Cut Diamond Semi Tennis Necklace in 14K Gold $1,999.00
$1,99900current price $1,999.001.00 CT. T.W. Round Cut Diamond Semi Tennis Necklace in 14K Gold
34.6667 out of 5 Stars. 3 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Buttery Buffalo Wing Sauce, 23.5 oz. $6.48 Was $6.58 $0.28/oz
Now$648current price Now $6.48, Was $6.58$6.58$0.28/oz$0.1 offKinder's Buttery Buffalo Wing Sauce, 23.5 oz.
8704.2839 out of 5 Stars. 870 reviews4.2839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 107 reviews
Verified Purchase
Power XL 12 QT Air Fryer
Ordered from SAM'S CLUB on sale, and so far I really like it. Have had it for a little over a month. I use it like another oven. I try to cook whatever I am having in it so I don't have to use my big oven and heat up the house since I live in GA and the summer temps can be brittle.
Verified Purchase
AirFyer
Wow I really love this Air Fryer , We had a basket one ;Bought this one and It made a World of differnce in our cooking, Love it , Will never go back to the basket. Thank You. P.S. the sale price was Awesome.
Verified Purchase
I love it.
Air fryers are efficient and healthier than deep frying and the food even tastes better. For me, lower calories is an everyday need. Reduced fried (in oil) foods is a goal, but I love the things my doctor says I need to avoid. This oven does what a lot of ovens do but the options given by this manufacturer makes it simple to use and less having to work to prepare the food to cook. The trays cook evenly without turning. The drum makes cooking things that are small, like shrimp, really easy. The icon selections make is easier cooking. Most cookbooks don't have any idea on how to cook with an air fryer.
Top products
Bananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60444.0945 out of 5 Stars. 6044 reviews4.0945 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition $169.98
$16998current price $169.98Premium Acrylic Mahjong Bundle: Flora & Fortune Edition
Available for ShippingShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping