PopCorners 9g Protein, Popped Rice And Pea Protein Snacks, Zesty Cheddar, 9.5 oz.

(No ratings yet)|Write a review
Item # 990548362
Current price is $5.98
$0.63/oz
Prices may vary in club and online
How do you want your item?

Shipping

Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.
Sam's credit card
Get a $30 statement credit when you open an account and use it to make $30 in eligible Sam's Club purchases within 30 days¹.

Highlights

  • 9.5 oz. bag of PopCorners Protein Popped Rice and Pea Snacks in Zesty Cheddar flavor
  • Zesty cheddar flavor with a bold crunch
  • 9g of protein per serving for a satisfying snack
  • Made without artificial colors or flavors
We also recommend

Rice Krispies Treats Original Snack Bars, 60 ct. $12.98 $0.22/ea

Rice Krispies Treats Original Snack Bars, 60 ct.
current price $12.98
$0.22/ea

Rice Krispies Treats Original Snack Bars, 60 ct.

4.64 out of 5 stars
4.64 out of 5 Stars. 375 reviews
Sponsored
PopCorners 9g Protein, Popped Rice And Pea Protein Snacks, Zesty Cheddar, 9.5 oz.
PopCorners 9g Protein, Popped Rice And Pea Protein Snacks, Zesty Cheddar, 9.5 oz.
Hero image 0 of PopCorners 9g Protein, Popped Rice And Pea Protein Snacks, Zesty Cheddar, 9.5 oz., 0 of 7

About this item

Product details

Snack Time Reinvented

PopCorners Protein Zesty Cheddar is here to transform your snack time with a burst of cheesy flavor and an irresistible crunch. These snacks are never fried and contain no artificial flavors, making them a delicious and satisfying choice for any occasion.

Cheesy Flavor Meets Protein Power

Each 1 oz serving of PopCorners Protein Zesty Cheddar delivers 9 grams of protein, giving you a tasty way to fuel your day. The zesty cheddar flavor is packed with boldness, ensuring every bite is as enjoyable as the last.

Crunchy and Flavorful

Enjoy the perfect combination of crunch and flavor with PopCorners Protein Zesty Cheddar. Whether you're sharing with friends or indulging solo, this snack is filled with fun and packed with taste to keep you coming back for more.

info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it. 

Specifications

Net Weight: 9.5 oz.

Ingredients: Rice Flour, Pea Protein Isolate, Tapioca Starch, Sunflower Oil, Rice Protein Isolate, Whey, And Less Than 2% Of Cheddar Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Salt, Onion Powder, Buttermilk, Tomato Powder, Reduced Lactose Whey, Spices, Natural Flavors, Yeast Extract, Paprika, Garlic Powder, Citric Acid, Paprika Extract (Color), Safflower Oil, Canola Oil, Annatto Extract (Color), And Lactic Acid. Contains Milk Ingredients.

Member ratings & reviews

0 out of 5 stars
0 ratings|0 reviews
This item does not have any reviews yet
Be the first to write a review