Polder Dual Toilet Brush and Plunger Caddy
Item # 990495308
Current price is USDNow $23.91
was $26.98$26.98
$3.07 off
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Sturdy constructed toilet brush and plunger caddy keeps unsightly heads hidden and handles upright
- Classically designed, brushed stainless-steel and plastic construction
- Twist-to-remove brush and plunger heads are replaceable
- Open back design helps water evaporate for odor control
We also recommend
Weiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk., $12.98, $4.33/ea

$1298
current price $12.98$4.33/ea
Weiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk.
4.7219 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Polder Dual Toilet Brush and Plunger Caddy, 0 of 5
Members also considered
Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
Sponsored$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434384.8217 out of 5 Stars. 43438 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills, $17.98, $0.50/ea
$1798current price $17.98$0.50/eaFrom $17.98Clorox ToiletWand Toilet Cleaning Kit, Rainforest Rush, 1 ToiletWand Handle + 36 Refills
15104.7636 out of 5 Stars. 1510 reviews4.7636 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk., $11.48, $0.09/foz
$1148current price $11.48$0.09/fozLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk.
40094.7306 out of 5 Stars. 4009 reviews4.7306 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz., $13.78, $2.30/ea
Sponsored$1378current price $13.78$2.30/eaClorox Ultra Clean Tablets Toilet Bowl Cleaner, 6 ct., 3.5 oz.
58834.7387 out of 5 Stars. 5883 reviews4.7387 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count, $13.98, $0.14/oz
$1398current price $13.98$0.14/ozScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
3764.7042 out of 5 Stars. 376 reviews4.7042 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz., $12.48, $0.09/foz
$1248current price $12.48$0.09/fozClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz.
52864.7777 out of 5 Stars. 5286 reviews4.7777 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct., $10.68, $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12164.6653 out of 5 Stars. 1216 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Simplify your space with this combo caddy that conceals and stores essential bathroom cleaning items. With a classic compact design, the Polder Caddy holds both a toilet brush and plunger, keeping heads hidden and handles upright. Simply twist to lift out and use. Each tool is shaped for efficient performance whenever needed. After use, the caddy's open back helps promote quick drying and prevent odor. Polder's design is made to accent many bath styles so the product blends into the decor when not in use
info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
- Elegant housing design conceals toilet brush and plunger when not in use
- Rust resistant stainless steel and plastic construction are easy to clean
- Open-back and suspended design increases airflow for thorough drying and odor reduction
- Replacement brush and plunger heads available online at polder.com
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 6 reviews
Sep 17, 2026
Reviewer name: Anissa
5 out of 5 stars
Verified Purchase
Great deal!
Perfect size for my bathroom. Matches my decor and easy to assemble.
Helpful?504TOTN91EW518982511444
Jul 16, 2018
Reviewer name: Bob
5 out of 5 stars
Love the convenience of having both in one container. Very rich looking and very happy with these.
Review from walmart.com
Helpful?504TOTN91EW518982511444
Aug 13, 2026
Reviewer name: Danny
1 out of 5 stars
Verified Purchase
Plunger
The plunger is to soft and doesn't work
Helpful?504TOTN91EW518982511444
Items you may like
Palmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz., $8.98, $0.09/foz
Sponsored$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43704.7675 out of 5 Stars. 4370 reviews4.7675 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk., $15.98, $5.33/ea
$1598current price $15.98$5.33/eaLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.
146644.8595 out of 5 Stars. 14664 reviews4.8595 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count, $12.87, $0.08/foz
$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14314.6485 out of 5 Stars. 1431 reviews4.6485 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz, $12.78, $0.43/ea
$1278current price $12.78$0.43/eaScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz
1574.5523 out of 5 Stars. 157 reviews4.5523 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz., $16.98, $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz.
18974.7928 out of 5 Stars. 1897 reviews4.7928 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423284.8563 out of 5 Stars. 42328 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count, $33.98
$3398current price $33.98Member's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count
2724.3824 out of 5 Stars. 272 reviews4.3824 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct., $14.98, $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26134.439 out of 5 Stars. 2613 reviews4.439 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz., $15.48, $0.10/foz
$1548current price $15.48$0.10/fozFrom $15.48Lysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78314.8847 out of 5 Stars. 7831 reviews4.8847 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $8.38, $0.11/foz
$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
92754.8692 out of 5 Stars. 9275 reviews4.8692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray, $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping