Pokemon Cupcakes, 30 ct.
Bakery, in club pickup

Highlights
- Made fresh in-club
- White and chocolate cupcakes with icing
- Great for birthdays, themed parties and celebrations
- Includes 15 white and 15 chocolate cupcakes per container
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
165554.7635 out of 5 Stars. 16555 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81734.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews4.6935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64374.5347 out of 5 Stars. 6437 reviews4.5347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct., $7.78, $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36114.3271 out of 5 Stars. 3611 reviews4.3271 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21884.1421 out of 5 Stars. 2188 reviews4.1421 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5733.712 out of 5 Stars. 573 reviews3.712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8103.5951 out of 5 Stars. 810 reviews3.5951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct., $20.93, $0.87/ea
$2093current price $20.93$0.87/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, 24 ct.
12004.3 out of 5 Stars. 1200 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs., $33.66, $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2134.7465 out of 5 Stars. 213 reviews4.7465 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18794.3363 out of 5 Stars. 1879 reviews4.3363 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct., $10.74, $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Get ready for an exciting adventure at your next gathering with these delightful Pokémon themed white and chocolate cupcakes! Beautifully presented in large-capacity containers, these incredible cupcakes are the ultimate party pleasers, designed to charm and entertain guests of all ages with their captivating Pokémon inspired design.
Captivate Your Taste Buds
These Pokémon cupcakes go beyond the ordinary with a delightful mix of flavors and a touch of magic! Indulge in a delicious assortment of 15 white cake base cupcakes and 15 chocolate cake base cupcakes, each adorned with a Pokémon themed design. This incredible dessert experience caters to everyone's taste buds, leaving a lasting impression on your special event.
Artfully Crafted
Our dedication to quality and love for Pokémon magic is the foundation of our themed cupcakes. Skilled decorators with a passion for their craft create these delightful treats, ensuring that each cupcake is a work of art. With the finest ingredients, meticulous attention to detail, and expert craftsmanship, every Pokémon cupcake offers an exceptional taste that will have your guests coming back for more.
A Party Essential for Pokémon Fans
No Pokémon themed celebration is complete without our delightful cupcakes. These captivating desserts are perfect for birthday parties, playdates or any special occasion that calls for a touch of adventure and fun. The charming design and delectable flavors of our cupcakes will make your event an unforgettable experience, creating magical memories for you and your guests.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Ingredients:
White Cupcakes: Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, eggs, soybean oil, high fructose corn syrup, egg whites. Contains 2% or less of each of the following: milk protein concentrate, salt, cornstarch, wheat starch, whey, sodium acid pyrophosphate, nonfat milk, baking soda, natural and artificial flavor, soy lecithin, mono- and diglycerides, cellulose gum, gum arabic, isolated soy protein, lactose, palm oil, monocalcium phosphate, xanthan gum, polyglycerol esters of fatty acids, guar gum, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, yellow corn flour, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate.
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Chocolate Cupcakes: Sugar, bleached enriched wheat flour (flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, soybean oil, eggs, egg whites, cocoa (processed with alkali), high fructose corn syrup. Contains 2% or less of each of the following: natural and artificial flavor, food starch-modified, salt, baking soda, sodium acid pyrophosphate, soy lecithin, calcium sulfate, mono- and diglycerides, cellulose gum, xanthan gum, polyglycerol esters of fatty acids, monocalcium phosphate, propylene glycol mono- and diesters of fats and fatty acids, DATEM, sodium aluminum phosphate, aluminum sulfate, sodium benzoate (preservative).
Allergy Information: Contains eggs, milk, soy, wheat. Manufactured in a shared facility with: walnuts, coconut.
Cakes & cupcake orders can be picked up the Bakery area within the club.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
WARNING: CHOKING HAZARD – Small parts. Not for children under 3 years
CAUTION: Gum paste is not edible due to hard, brittle texture and/or wires in some products, but is safe for food contact. DO NOT EAT.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 23 reviews
Verified Purchase
Delicious and moist
Ordered all chocolate. Moist and delicious. Everyone loved them. My only complaint was you can only order on-line and I had some difficulty customizing my order. I finally just ordered the standard colors. They still tasted great and the color was a minor issue. I can see where that might be more problematic in other situations.
Verified Purchase
Moist and Tasty w/ Too Much Food Dye
Not our first set of cupcakes from Sam’s Club, these were as delicious and tender crumbed as always but the dye in the frosting was over the top. My 4 year old was pooping blue for days afterwards with blue dye leeching out and turning the water blue! Freaking hilarious once I figured out why it was blue! We called it their rainbow unicorn poops and they were sad to see it go when we ran out of cupcakes. No other reports of rainbow poops from other guests so maybe it was only the blue which my kid ate exclusively. Still, it was a good laugh and will not dissuade us from buying more in the future
Verified Purchase
Amazing value and great taste!
The price for this many cupcakes is crazy, and they taste great to boot! The decorations are top notch as well! We don’t know if they were a hit at the party because we had to reschedule it, but we just put the whole container in our deep freeze and we’ve been slowly eating them like feral raccoons sneaking to the basement to get one.
Items you may like
Capri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Sensitive Baby Wipes, Fragrance Free, 17 pk., 1088 Wipes
119594.7823 out of 5 Stars. 11959 reviews4.7823 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDisney $500 Email Delivery Gift Card
Members-only priceDisney $500 Email Delivery Gift Card
4094.0782 out of 5 Stars. 409 reviews4.0782 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6874 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6874 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242023.8108 out of 5 Stars. 24202 reviews3.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $6.78, $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35204.8028 out of 5 Stars. 3520 reviews4.8028 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
119534.8319 out of 5 Stars. 11953 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk., $13.98, $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54224.7016 out of 5 Stars. 5422 reviews4.7016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBluey and Bingo's Book of Scary Things, Board Book, $7.46
$746current price $7.46Bluey and Bingo's Book of Scary Things, Board Book
125 out of 5 Stars. 12 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNoisy Halloween, Board Book, $9.98
$998current price $9.98Noisy Halloween, Board Book
95 out of 5 Stars. 9 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLicensed Characters Adult Halloween Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70", $19.98
$1998current price $19.98Licensed Characters Adult Halloween Silk Touch Throw Blankets, 60" x 70"
1194.5042 out of 5 Stars. 119 reviews4.5042 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCozy Days by Coco Wyo, Trade Paperback, $6.78
$678current price $6.78Cozy Days by Coco Wyo, Trade Paperback
65 out of 5 Stars. 6 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLittle Blue Truck's Halloween, Board Book, $9.48
$948current price $9.48Little Blue Truck's Halloween, Board Book
564.9107 out of 5 Stars. 56 reviews4.9107 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Dreams Collection by Thomas Kinkade Studios 2027 Wall Calendar, $10.47
$1047current price $10.47Disney Dreams Collection by Thomas Kinkade Studios 2027 Wall Calendar
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping