Philips Sonicare DiamondClean Replacement Toothbrush Heads, White, 8 ct.
Shipping

Highlights
- Removes up to 100% more stains than a manual toothbrush in just 7 days
- Removes up to 7x more plaque than a manual toothbrush
- Includes 8-count replacement brush heads
- Mode pairing when used with a BrushSync compatible handle
- Automatically syncs brushing mode for best results
- Compatible with all Philips Sonicare click-on rechargeable toothbrush handles
Philips Sonicare Power Flosser 7000 Series Oral Irrigator, $89.98

Philips Sonicare Power Flosser 7000 Series Oral Irrigator


Members also considered
Colgate Optic White 360 Soft Manual Toothbrush, 8 ct., $14.98, $1.87/ea
Sponsored$1498current price $14.98$1.87/eaColgate Optic White 360 Soft Manual Toothbrush, 8 ct.
11884.5522 out of 5 Stars. 1188 reviews4.5522 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct., $54.98, $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct.
7424.6334 out of 5 Stars. 742 reviews4.6334 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct., $54.98, $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct.
5604.7161 out of 5 Stars. 560 reviews4.7161 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B ProHealth Advanced Manual Soft Toothbrush, 8 ct., $14.97, $1.87/ea
$1497current price $14.97$1.87/eaOral-B ProHealth Advanced Manual Soft Toothbrush, 8 ct.
5934.4941 out of 5 Stars. 593 reviews4.4941 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack, $169.98, $84.99/ea
$16998current price $169.98$84.99/eaOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack
8744.603 out of 5 Stars. 874 reviews4.603 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Whiter Teeth in Just 7 Days
The Philips Sonicare DiamondClean brush head is designed to gently lift away stains, delivering visibly whiter teeth in just 7 days compared to a manual toothbrush. Featuring highly effective diamond-shaped bristles, this brush head removes up to 100% more stains, making it an excellent choice for enhancing your smile.
Exceptional Plaque Removal
Engineered to work with all click-on Sonicare models, the DiamondClean brush head removes up to 7x more plaque than a manual toothbrush. Its advanced bristle design ensures thorough cleaning, helping you maintain optimal oral hygiene with every use.
Smart Features with BrushSyncâ„¢ Technology
Pair the DiamondClean brush head with a Philips Sonicare BrushSyncâ„¢ technology handle to unlock intelligent features. BrushSyncâ„¢ technology automatically selects the optimal mode and intensity level for exceptional plaque removal. It also tracks your brushing habits and notifies you when it's time to replace your brush head, ensuring consistent performance.
Specifications
- Includes: 8 Count
- Product Use: Oral Care
Directions: Attach to Philips Sonicare Click-on Power Toothbrush Handle
Member ratings & reviews
Other popular items in Manual & Power Toothbrushes
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color, $299.98
$29998current price $299.98Oral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color
4594.3115 out of 5 Stars. 459 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush, 2 Handles + 4 Brush Heads, $29.98
$2998current price $29.98Oral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush, 2 Handles + 4 Brush Heads
1394.1439 out of 5 Stars. 139 reviews4.1439 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Total Plaque Removal Manual Toothbrush, Ultra Soft, 6 pk., $15.98, $2.66/ea
Sponsored$1598current price $15.98$2.66/eaColgate Total Plaque Removal Manual Toothbrush, Ultra Soft, 6 pk.
6624.6541 out of 5 Stars. 662 reviews4.6541 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 7 Professional Clean Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color, $299.98, $149.99/ea
$29998current price $299.98$149.99/eaOral-B iO Series 7 Professional Clean Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color
1644.6646 out of 5 Stars. 164 reviews4.6646 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173484.8551 out of 5 Stars. 17348 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk, $11.98, Was $12.48, $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28564.7742 out of 5 Stars. 2856 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk., $11.48, $0.36/oz
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36104.8155 out of 5 Stars. 3610 reviews4.8155 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk., $15.98, $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22704.7692 out of 5 Stars. 2270 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk., $10.97, $0.11/foz
$1097current price $10.97$0.11/fozCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42964.7288 out of 5 Stars. 4296 reviews4.7288 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping