PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Strawberry, 8 fl. oz., 24 pk.
Shipping

Highlights
- IMMUNE SUPPORT FOR KIDS: Complete, balanced nutrition with 7g protein, 32mg DHA omega-3, antioxidants, and 27 vitamins and minerals
- CLINICALLY PROVEN* GROWTH: Helps kids catch up on growth in just 8 weeks!†
- COMPLETE, BALANCED NUTRITION: 7g of protein, 32mg of DHA omega-3, antioxidants,‡ and 27 essential vitamins and minerals
- MOMS' NUTRITION CHOICE: Gluten-free, kosher, halal, with no artificial growth hormones§; suitable for lactose intolerance||
- MOST RECOMMENDED: #1 pediatrician-recommended brand
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz

Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.


Members who viewed this also viewed
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1074.0561 out of 5 Stars. 107 reviews4.0561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29394.687 out of 5 Stars. 2939 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb., $24.98, $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutritional Shake with Fiber for Kids, Vanilla, 8 fl. oz., 24 pk., $34.98, Was $43.98, $0.18/foz
Instant Savings
Now$3498current price Now $34.98, Was $43.98$43.98$0.18/foz$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutritional Shake with Fiber for Kids, Vanilla, 8 fl. oz., 24 pk.
5294.5709 out of 5 Stars. 529 reviews4.5709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Chocolate, 8 fl. oz., 18 pk.
864.686 out of 5 Stars. 86 reviews4.686 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Vanilla, 8 fl. oz., 18 pk.
Members-only priceOrgain Kids 8g Protein Organic Nutritional Shake, Vanilla, 8 fl. oz., 18 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEnsure Original Nutrition Shake, Strawberry 8 fl. oz., 24 ct., $29.98, $0.16/foz
$2998current price $29.98$0.16/fozEnsure Original Nutrition Shake, Strawberry 8 fl. oz., 24 ct.
35364.8413 out of 5 Stars. 3536 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct., $31.78, $0.17/foz
$3178current price $31.78$0.17/fozEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
62284.7985 out of 5 Stars. 6228 reviews4.7985 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk., $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10714.7274 out of 5 Stars. 1071 reviews4.7274 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
PediaSure nutrition shakes for kids are clinically proven* to help kids grow. They're the #1 pediatrician-recommended brand. Each shake has 7g of protein to help build muscles, 32mg of DHA omega-3 for brain and eye development, antioxidants (vitamins C, E and selenium) for immune support, and 27 essential vitamins and minerals.
Available in six great flavors: Vanilla, Chocolate, Strawberry, Banana, Berry, and S'mores. PediaSure Grow & Gain is gluten-free, kosher, halal, and suitable for lactose intolerance.|| Use as a snack or add to your favorite healthy recipes for your kids.
Specifications
*Studied in children at risk for malnutrition.
† In children ages 3-4 at nutritional risk (5th-25th weight-for-height percentiles), when given two servings per day and dietary counseling.
‡ Vitamins C & E and selenium.
§ No significant difference has been shown between milk derived from rbST-treated and non-rbST-treated cows.
|| Not for children with galactosemia
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,388 reviews
Verified Purchase
Picky 2 year old grandson loves these
Our VERY picky 2 year old grandson loves these. They help to get needed nutrients into a growing boy that eats very little solid foods. He prefers chocolate but they wasn't available. So glad to find these in stock at Sams. They are expensive to buy in the 6 packs and this was a great buy!
Verified Purchase
My Great Granddaughter Loves it. The price was the lowest price plus it was on sale. Have the Vanilla is good too.
Verified Purchase
Giraffe Milk is delicious.
Daughter Loves to drink Giraffe milk. I am not sure how tall the milker has to be but I am glad that they go through the effort to milk the giraffes.
Items you may like
Clorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz., $18.98, $0.05/foz
Sponsored$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112544.826 out of 5 Stars. 11254 reviews4.826 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct., $20.98, $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278194.8295 out of 5 Stars. 27819 reviews4.8295 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242123.811 out of 5 Stars. 24212 reviews3.811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuracell AGM Marine Battery, Group Size 27M, $199.28
$19928current price $199.28Duracell AGM Marine Battery, Group Size 27M
203.75 out of 5 Stars. 20 reviews3.75 out of 5 starsAvailable for PickupPickupMember’s Mark Hotel Premier Collection 700-Thread-Count Solid Egyptian Cotton Sheet Set, Assorted Sizes, $79.98
$7998current price $79.98Options from $79.98 – $109.98Member’s Mark Hotel Premier Collection 700-Thread-Count Solid Egyptian Cotton Sheet Set, Assorted Sizes
44554.5324 out of 5 Stars. 4455 reviews4.5324 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuracell Automotive Battery, Group Size 96R, $139.88
$13988current price $139.88Duracell Automotive Battery, Group Size 96R
624.3871 out of 5 Stars. 62 reviews4.3871 out of 5 starsAvailable for PickupPickupPeak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28", $8.88, Was $10.88
Instant Savings
Now$888current price Now $8.88, Was $10.88$10.88$2 offEnds Sep 30Peak Optix Plus Beam Wiper Blade - 15",16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 24", 26", 28"
32884.3832 out of 5 Stars. 3288 reviews4.3832 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuracell Automotive Battery, Group Size 48 H6, $139.88
$13988current price $139.88Duracell Automotive Battery, Group Size 48 H6
1604.4938 out of 5 Stars. 160 reviews4.4938 out of 5 starsAvailable for PickupPickupDuracell AGM Automotive Battery, Group Size 49 H8, $199.88
$19988current price $199.88Duracell AGM Automotive Battery, Group Size 49 H8
393.8462 out of 5 Stars. 39 reviews3.8462 out of 5 starsAvailable for PickupPickup