Pampers Swaddlers Ultra Diapers, Sizes Newborn-8
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Additional sizes available here
- All-Around Leakguard for up to 100% blowout and leak protection, available in sizes Newborn-8
- Save Up To $45 Per Month on our Most Absorbent for up to 12H of sleep*
- Hypoallergenic and free of parabens, elemental chlorine, and latex*** and dermatologically approved by the SHA
- Featuring cute character designs including Shiloh the Elephant and Freddy the Duck
- KeepDry Liner absorbs wetness and mess to help keep it away from skin, keeping baby 3x drier† for all-day and all-night comfort ;Featuring cute character designs!
- The #1 Pediatrician Recommended Brand†† and #1 Choice of NICU Professionals†††
Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2

Huggies Little Snugglers Plus Baby Diapers, Size Newborn-2


Members also considered
Pedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk. $13.98 $0.14/foz
Sponsored$1398current price $13.98$0.14/fozPedialyte AdvancedCare Plus Electrolyte Solution Berry Frost, 33.8 fl. oz., 3 pk.
4784.7448 out of 5 Stars. 478 reviews4.7448 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz. $24.48 $0.14/foz
$2448current price $24.48$0.14/fozDreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
Members-only priceHuggies Natural Care Baby Wipes, Cucumber and Green Tea, 17 pk., 1088 Wipes
41404.785 out of 5 Stars. 4140 reviews4.785 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb. $24.98 $0.32/oz
Sponsored$2498current price $24.98$0.32/ozNestle NIDO 1+ Toddler Milk Beverage, 4.85 lb.
17104.8269 out of 5 Stars. 1710 reviews4.8269 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Boys, Sizes 2T-6T
59194.6499 out of 5 Stars. 5919 reviews4.6499 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk. $14.98 $1.25/ea
$1498current price $14.98$1.25/eaAmara Organic Strawberry Banana Smoothie Melts, 12 pk.
2534.668 out of 5 Stars. 253 reviews4.668 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
Members-only pricePull-Ups Training Pants for Girls, Sizes 2T-6T
47194.6857 out of 5 Stars. 4719 reviews4.6857 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Boys, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
24924.5361 out of 5 Stars. 2492 reviews4.5361 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz. $53.98 $1.35/oz
$5398current price $53.98$1.35/ozSimilac 360 Total Care Infant Formula, 40 oz.
7164.8408 out of 5 Stars. 716 reviews4.8408 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
Members-only priceGoodnites Nighttime Bedwetting Underwear for Girls, Sizes Extra Small - Extra Extra Large
17284.6916 out of 5 Stars. 1728 reviews4.6916 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk. $18.48 $1.28/oz
$1848current price $18.48$1.28/ozDesitin Maximum Strength Diaper Rash Paste, 4.8 oz., 3 pk.
49564.7799 out of 5 Stars. 4956 reviews4.7799 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct. $18.48 $0.29/oz
$1848current price $18.48$0.29/ozBeech-Nut Veggies and Fruities Stage 2 Baby Food Pouch, Variety Pack, 3.5 oz., 18 ct.
1394.8273 out of 5 Stars. 139 reviews4.8273 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Pampers Swaddlers Ultra, Most Absorbent Diaper
Wrap your baby in our most absorbent Swaddlers Diapers*. Try Pampers Swaddlers Ultra Day and Night. These Pampers diapers are designed with a KeepDry™ Liner and pillowy softness to keep your baby dry, cozy, and comfortable day and night. Plus they are our most absorbent* with better absorbency than the other day & night diapers offered in club stores**.
Dryness and Comfort with All-Around Protection
With a KeepDry™ Liner that helps keep wetness and mess away from skin, extra absorbent core, and All-Around Leakguard with Blowout Barrier™ Swaddlers baby diapers surround your baby in dry, leakproof protection.
Our Safety Promise for Your Baby's Sensitive Skin
Pampers Swaddlers are dermatologist tested, hypoallergenic, and free of elemental chlorine, parabens, and latex*** to protect babies’ sensitive skin. Trusted by pediatricians and parents alike, Pampers Swaddlers are from the Most Awarded Diaper Brand^, the #1 pediatrician recommended brand^^, Best of Babylist winner, and the #1 choice of parents^^^.
Sizing Guide by Weight for the Perfect Fit
Pampers Swaddlers Ultra are available in newborn diapers, and Sizes 1 through Size 8. To find your baby’s ideal fit, just measure by weight and reference our available baby diaper sizes: newborn diapers (<10 lbs.), size 1 diapers (8–14 lbs.), size 2 diapers (10–22 lbs.), size 3 diapers (13-26 lbs.), size 4 diapers (15–34 lbs.), size 5 diapers (20-37 lbs.), size 6 diapers (23-34 lbs.), size 7 diapers (26-50 lbs.), size 8 diapers (30+ lbs.).
Earn Rewards with Pampers Club App
Earn savings while you shop with Pampers Rewards. Every 10 scans = $10 off. Scan. Earn. Repeat. All diapers ship in a recyclable box to help reduce waste. Use them with Pampers Baby Wipes for healthy skin.
*vs National Pampers Swaddlers Diapers
**Based on size 4. Speed of Acquisition & Rewet vs competitive taped day-and-night diapers available in club stores
***No natural rubber
^ Based on awards given 2021-2025
^^ Based on 2024 survey of U.S. and Canadian pediatricians
^^^ Based on Nielsen dollar sales L52W
†Based on size 4 v. Luxury Diaper brand. 3 typical wettings of 75 mL
††Based on 2023 survey of U.S. and Canadian pediatricians
†††Based on a 2025 survey of NICU Professionals
Specifications
| Size | Weight | Count |
| Size Newborn | Less than 10 lbs. | 174 ct. |
| Size 1 | 8-14 lbs. | 210 ct. |
| Size 2 | 10-22 lbs. | 180 ct. |
| Size 3 | 13-26 lbs. | 180 ct. |
| Size 4 | 15-34 lbs. | 160 ct. |
| Size 5 | 20-37 lbs. | 140 ct. |
| Size 6 | 23-44 lbs. | 120 ct. |
| Size 7 | 26-50 lbs. | 100 ct. |
| Size 8 | 30+ lbs. | 86 ct. |
| Key Specifications | |
| Diaper Type: | Day & Night |
| Key Features: | (Newborn): Absorbent Liner, Umbilical cord notch, Pillowy Soft Feel, Wetness Indicator (Sizes 1-8): KeepDry™ Liner, All-Around Leakguard with Blowout Barrier™, Pillowy Soft Feel, Wetness Indicator |
| Free From: | 0% Element Chlorine, Parabens and Latex*** |
| Gender: | All |
| Design: | Featuring cute character designs! Meet Shiloh the Elephant and Freddy the Duck |
| Hypoallergenic (Yes or No): | Yes |
| Allergens: | Free of harsh ingredients |
| Use/Disposal Instructions: | Do not flush diaper |
| Disclaimers: | *Based on lifetime diaper usage, Super Economy Pack MSRP vs. leading national brand Jumbo Pack MSRP (Sizes 3-8). Super Economy Pack MSRP vs leading national brand Super Pack MSRP (Size 7). Actual pricing is at the discretion of the retailer. **Shipped product may differ from PDP Images and in-club packaging |
Warnings: Keep away from any source of flame. Pampers diapers, like almost any article of clothing, will burn if exposed to flame. To avoid risk of choking on plastic, padding, or other materials, do not allow your child to tear the diaper, or handle any loose pieces of the diaper. Discard any torn or unsealed diaper, or any loose pieces of the diaper. To avoid suffocation, keep all plastic bags away from babies and children. If you notice gel-like material on your baby's skin, don't be alarmed. This comes from the diaper padding and can be easily removed by wiping your baby's skin with a soft, dry cloth.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 2,802 reviews
Verified Purchase
The only diaper for my baby girl.
I’m so glad I can get these diapers at Sam’s Club! They’re an excellent value for the money and work better than many more expensive brands. Pampers are the diaper brand I trust for my baby. We haven’t had any allergic reactions or blowouts, and my baby sleeps through most of the night with no leaks. These diapers really hold up!
Verified Purchase
Best Brand
I have used PAMPERS brand for diapers with all my 3 children. It truly is the best brand. My oldest is 9 and my youngest is 21 months.... I've tried other cheaper brands but they don't last as long. These are the best!
Verified Purchase
Good diapers at a good price
Pampers are my daughter’s favorite so I try and stock up when they’re on sale. They recently had them for a very good price so I bought a couple of boxes.
Items you may like
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk. $17.98 $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1114.0901 out of 5 Stars. 111 reviews4.0901 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Members-only priceHuggies Extra Large Baby Wipes, 18 Flip-Top Packs, 756 ct.
Available for ShippingShippingSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
Members-only priceSealy Soybean Comfort 3-Sided Contoured Diaper Changing Pad, White
344.7941 out of 5 Stars. 34 reviews4.7941 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Kids Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
24364.4803 out of 5 Stars. 2436 reviews4.4803 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Porcelain Tea Set, 14 pc. $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark Porcelain Tea Set, 14 pc.
255 out of 5 Stars. 25 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits $4.81 Was $11.98
Now$481current price Now $4.81, Was $11.98$11.98$7.17 offMember's Mark Baby 4-Pack Bodysuits
1794.8603 out of 5 Stars. 179 reviews4.8603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk. $9.98 $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58684.6972 out of 5 Stars. 5868 reviews4.6972 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
24024.8185 out of 5 Stars. 2402 reviews4.8185 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea
$1632current price $16.32$0.51/eaFrom $16.32GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
33484.8342 out of 5 Stars. 3348 reviews4.8342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126614.5108 out of 5 Stars. 12661 reviews4.5108 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping