Oral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush, 2 Handles + 4 Brush Heads
Shipping

Highlights
- Perfectly angled bristles for a deep clean
- Surrounds each tooth for individual tooth-by-tooth clean
- Battery-powered toothbrush with consistent battery performance
- Oral-B is the #1 dentist-recommended toothbrush brand worldwide
Philips Sonicare DiamondClean Power Toothbrush, White Handles, 2 pk.

Philips Sonicare DiamondClean Power Toothbrush, White Handles, 2 pk.


Members also considered
Colgate Total Plaque Removal Manual Toothbrush, Ultra Soft, 6 pk., $15.98, $2.66/ea
Sponsored$1598current price $15.98$2.66/eaColgate Total Plaque Removal Manual Toothbrush, Ultra Soft, 6 pk.
6624.6541 out of 5 Stars. 662 reviews4.6541 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack, $169.98, $84.99/ea
$16998current price $169.98$84.99/eaOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack
8744.603 out of 5 Stars. 874 reviews4.603 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct., $54.98, $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct.
7424.6334 out of 5 Stars. 742 reviews4.6334 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Optic White 360 Soft Manual Toothbrush, 8 ct., $14.98, $1.87/ea
Sponsored$1498current price $14.98$1.87/eaColgate Optic White 360 Soft Manual Toothbrush, 8 ct.
11884.5522 out of 5 Stars. 1188 reviews4.5522 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 7 Professional Clean Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color, $299.98, $149.99/ea
$29998current price $299.98$149.99/eaOral-B iO Series 7 Professional Clean Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color
1644.6646 out of 5 Stars. 164 reviews4.6646 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct., $54.98, $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct.
5604.7161 out of 5 Stars. 560 reviews4.7161 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color, $299.98
$29998current price $299.98Oral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color
4594.3115 out of 5 Stars. 459 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B ProHealth Advanced Manual Soft Toothbrush, 8 ct., $14.97, $1.87/ea
$1497current price $14.97$1.87/eaOral-B ProHealth Advanced Manual Soft Toothbrush, 8 ct.
5934.4941 out of 5 Stars. 593 reviews4.4941 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPhilips Sonicare ProtectiveClean 4300 Rechargeable Toothbrush, Choose Your Color, $99.98, $49.99/ea
$9998current price $99.98$49.99/eaPhilips Sonicare ProtectiveClean 4300 Rechargeable Toothbrush, Choose Your Color
12644.6297 out of 5 Stars. 1264 reviews4.6297 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Advanced Cleaning with CrossAction Bristles
Experience a superior clean with the Oral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush. Its CrossAction bristles are expertly angled to surround each tooth, effectively removing plaque bacteria—even in hard-to-reach areas between teeth. Designed for optimal performance, this toothbrush ensures a thorough clean every time.
ProCore Battery for Consistent Performance
The Oral-B Pro Advantage Toothbrush is equipped with a ProCore battery, delivering reliable power with every use. Inspired by dental professional tools, the round brush head surrounds each tooth for an individual tooth-by-tooth deep clean, enhancing your oral care routine.
Convenient Features for Better Oral Health
This battery-powered toothbrush includes a 2-minute timer, helping you achieve a complete clean after every brushing session. The package comes with two handles, four replacement heads, and four AA batteries, providing everything you need for a comprehensive oral care experience.
Compatibility with Oral-B Replacement Heads
The Oral-B Pro Advantage Toothbrush is compatible with a variety of Oral-B replacement brush heads, catering to diverse dental needs. Trust the brush dentists use most worldwide for a cleaner, healthier smile.*
Specifications
- Do not use on children under age 3.
- Replace brush (head) every 3 months or sooner if the brush head becomes worn.
- Includes:
- 2 - Oral-B handles
- 4 - Brush heads
- 4 - AA Batteries
*Based on surveys of a representative worldwide sample of dentists carried out for P&G regularly.
Sam's Club is committed to offering quality products and services at an exceptional value. To serve that goal, this product was not purchased directly from the manufacturer or its authorized distributor but from a third-party dealer, accompanied by strict controls to verify the authenticity and quality of the product. This is in accordance with standard business practices in the retail and warehouse club industry. As always, if you are not satisfied with your purchase for any reason, we'll replace it or provide a refund according to the terms of our 100% Merchandise Satisfaction Guarantee.
Warnings and disclaimers
Ingestion Hazard
Disclaimer
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 79 reviews
Verified Purchase
Trusted Brand
I bought these for grandchildren's Easter baskets (to go with the candy). There was a mail-in-rebate available but I had to go through Sam's chat help to get that because it was pulled from the website. With the rebate, it was a good deal and the toothbrushes are good quality.
Verified Purchase
Works great
I was without an electric toothbrush for a while and really missed one. This was was @ great price and works great besides that there are two of them!
Verified Purchase
Nice
Great buy since it was on sale. 4 replacement heads and two handles. Wow. Works great. Teeth feel clean.
Other popular items in Personal Care
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk., $25.98, $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6874.8268 out of 5 Stars. 687 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Cavity Protection Toothpaste with Fluoride, Regular Flavor, 8 oz., 5 pk., $8.98, $0.22/oz
$898current price $8.98$0.22/ozColgate Cavity Protection Toothpaste with Fluoride, Regular Flavor, 8 oz., 5 pk.
8334.7623 out of 5 Stars. 833 reviews4.7623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk., $17.98, $0.86/oz
$1798current price $17.98$0.86/ozColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk.
7454.6738 out of 5 Stars. 745 reviews4.6738 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSensodyne Repair & Protect Toothpaste for Sensitive Teeth, 3.4 oz., 5 pk., $22.48, $1.32/oz
Sponsored$2248current price $22.48$1.32/ozSensodyne Repair & Protect Toothpaste for Sensitive Teeth, 3.4 oz., 5 pk.
83414.4919 out of 5 Stars. 8341 reviews4.4919 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz., $14.98, $0.37/foz
$1498current price $14.98$0.37/fozOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz.
3404.3794 out of 5 Stars. 340 reviews4.3794 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlways Discreet plus Incontinence Liners for Women, Very Light Long, 132 ct.
Members-only priceAlways Discreet plus Incontinence Liners for Women, Very Light Long, 132 ct.
21664.5813 out of 5 Stars. 2166 reviews4.5813 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk., $10.98, Was $12.98, $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk, $11.98, Was $12.48, $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28564.7742 out of 5 Stars. 2856 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk., $11.48, $0.36/oz
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36084.8154 out of 5 Stars. 3608 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPolident Rapid Clean Dental Cleanser Tablets, 102 ct., 2 pk., $9.98, $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaPolident Rapid Clean Dental Cleanser Tablets, 102 ct., 2 pk.
4334.8106 out of 5 Stars. 433 reviews4.8106 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping