Nissin Top Ramen Chicken Noodle Soup, 3 oz., 24 pk.

Highlights
- Twenty-four 3 oz. packs of chicken flavored ramen
- The original instant ramen noodle that has been a staple since 1970
- Cooks in just 3 minutes
- No added MSG
Nongshim Shin Ramyun Spicy Beef Ramen Noodle Soup, 4.23 oz., 10 pk., $9.98, $1.00/ea

Nongshim Shin Ramyun Spicy Beef Ramen Noodle Soup, 4.23 oz., 10 pk.


Members also considered
Olive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk., $7.98, $0.17/foz
Sponsored$798current price $7.98$0.17/fozOlive Garden Signature Italian Dressing, 24 oz., 2 pk.
43134.808 out of 5 Stars. 4313 reviews4.808 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk., $9.76, $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68214.7908 out of 5 Stars. 6821 reviews4.7908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk., $12.48, $0.16/oz
$1248current price $12.48$0.16/ozHidden Valley Original Ranch Dressing, 40 oz., 2 pk.
209364.8749 out of 5 Stars. 20936 reviews4.8749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk., $8.48, $0.18/oz
Sponsored$848current price $8.48$0.18/ozChick-fil-A Original Dipping Sauce, 24 oz., 2 pk.
11204.6902 out of 5 Stars. 1120 reviews4.6902 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk., $8.98, $0.07/oz
$898current price $8.98$0.07/ozPrego Traditional Italian Sauce, 45 oz., 3 pk.
55224.7753 out of 5 Stars. 5522 reviews4.7753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk., $7.54, $0.17/oz
$754current price $7.54$0.17/ozBertolli Alfredo Sauce with Aged Parmesan Cheese, 15 oz., 3 pk.
68524.7299 out of 5 Stars. 6852 reviews4.7299 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk., $6.98, $0.09/oz
$698current price $6.98$0.09/ozSweet Baby Ray's Barbecue Sauce, 40 oz., 2 pk.
69524.8608 out of 5 Stars. 6952 reviews4.8608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct., $9.98, $0.35/oz
$998current price $9.98$0.35/ozVelveeta Shells and Cheese Original Microwavable Sauce Cups, 2.39 oz., 12 ct.
41154.6914 out of 5 Stars. 4115 reviews4.6914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk., $7.98, $0.04/foz
$798current price $7.98$0.04/fozMember's Mark Chicken Broth, 32 oz., 6 pk.
81534.8104 out of 5 Stars. 8153 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz., $9.98, $0.16/foz
$998current price $9.98$0.16/fozHellmann's Real Mayonnaise, 64 fl. oz.
120484.6641 out of 5 Stars. 12048 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrench's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk., $5.48, Was $6.48, $0.09/oz
Now$548current price Now $5.48, Was $6.48$6.48$0.09/oz$1 offFrench's 100% Natural Classic Yellow Mustard, 30 oz., 2 pk.
44664.8768 out of 5 Stars. 4466 reviews4.8768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Croutons, 32 oz., $7.48, $0.23/oz
$748current price $7.48$0.23/ozMember's Mark Seasoned Croutons, 32 oz.
5754.7826 out of 5 Stars. 575 reviews4.7826 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVelveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk., $12.98, Was $14.98, $0.14/oz
Now$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.14/oz$2 offVelveeta Shells & Cheese Original, 12 oz., 8 pk.
48084.7783 out of 5 Stars. 4808 reviews4.7783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Petite Dill Pickles, 46 oz., $4.98, $0.11/oz
$498current price $4.98$0.11/ozMember's Mark Petite Dill Pickles, 46 oz.
34374.634 out of 5 Stars. 3437 reviews4.634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRagu Old World Style Traditional Pasta Sauce, 45 oz., 3 pk., $8.98, $0.07/oz
$898current price $8.98$0.07/ozRagu Old World Style Traditional Pasta Sauce, 45 oz., 3 pk.
70064.5188 out of 5 Stars. 7006 reviews4.5188 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Classic Instant Ramen Noodles
Experience the original instant ramen noodle that has been a staple since 1970. Top Ramen® offers a delightful taste that can be enjoyed as is or enhanced with your favorite ingredients. This simple pleasure has been stripped down to its essential noodle goodness, providing a satisfying and convenient meal.
No Added MSG
Top Ramen® is committed to delivering great taste without the use of added MSG. This ensures that you can enjoy the authentic flavor of these instant noodles without any unnecessary additives. The taste you love is purely derived from its essential ingredients, making it a healthier choice for instant noodles.
Versatile Flavors
Even vegetarians can enjoy the versatility of Top Ramen®. Our Soy Sauce and Chili flavors are perfect for those who prefer plant-based diets. These flavors can be enjoyed on their own or topped with your favorite vegetables or tofu for a more substantial meal. Enjoy the convenience and taste of Top Ramen® in a way that suits your dietary preferences.
Specifications
Net Weight: 72 oz.
Ingredients: enriched flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), palm oil, salt, contains less than 2% of autolyzed yeast extract, citric acid, disodium guanylate, disodium inosinate, disodium succinate, dried leek flake, egg white, garlic powder, hydrolyzed corn protein, hydrolyzed soy protein, lactose, maltodextrin, natural and artificial flavor, onion powder, potassium carbonate, potassium chloride, powdered chicken, rendered chicken fat, silicon dioxide, sodium alginate, sodium carbonate, sodium tripolyphosphate, soybean, spice and color, succinic acid, sugar, tbhq (preservative), wheat. Contains wheat, soybean, egg, and milk. Manufactured in a facility that also processes peanut, tree nuts, sesame, crustacean shellfish, and fish products. Contains bioengineered food ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 464 reviews
Verified Purchase
All time
This is a all time child favorite i ate this so much to the point were i dont likeas much as i did when i was a kid. But it is a quick little snack before dinner now my kids personally would make it out a meal cause i'm always cooking chicken on the side or something but do whats best for you. And i definitely will be ordering more cause my kidss love and its holds them before dinner
Verified Purchase
Taste good
Taste good to me. But I also cook it differently tho. I never microwave my ramen. Always stove top with 2 eggs in as soon as I put the ramen when water starts boiling. The time it for 3 minutes. On the last 45 seconds I put 1 slice of cheese and 1 more egg then mix it in stirring it. And it taste like egg noodle soup. I love it.
Verified Purchase
Who does love ramen? This is one of my favorites. It can be used in so many ways. Soup, salad, noodle patty's etc. All it takes is some imagination.
Other popular items in Canned Foods & Goods
Nissin Cup Noodles, Shrimp Flavor, 2.25 oz., 24 pk., $10.98, $0.46/ea
Sponsored$1098current price $10.98$0.46/eaNissin Cup Noodles, Shrimp Flavor, 2.25 oz., 24 pk.
2394.5983 out of 5 Stars. 239 reviews4.5983 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 43 oz., $10.98, $0.26/oz
$1098current price $10.98$0.26/ozStarKist Chunk Light Tuna in Water, 43 oz.
454.3556 out of 5 Stars. 45 reviews4.3556 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHealthy Choice Soup Variety Pack, 15 oz., 10 pk., $13.98, $1.40/ea
$1398current price $13.98$1.40/eaHealthy Choice Soup Variety Pack, 15 oz., 10 pk.
17414.4262 out of 5 Stars. 1741 reviews4.4262 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSwanson Chicken Broth 32 oz., 6 pk., $9.98, $1.66/ea
Sponsored$998current price $9.98$1.66/eaSwanson Chicken Broth 32 oz., 6 pk.
15124.8082 out of 5 Stars. 1512 reviews4.8082 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNongshim Premium Tonkotsu Kuromayu Noodle Soup 6 pk., $12.77, $2.13/ea
$1277current price $12.77$2.13/eaNongshim Premium Tonkotsu Kuromayu Noodle Soup 6 pk.
7294.439 out of 5 Stars. 729 reviews4.439 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKnorr Tomato Bouillon with Chicken Flavor, 70.4 oz., $9.99, Was $12.78, $0.14/oz
Instant Savings
Now$999current price Now $9.99, Was $12.78$12.78$0.14/oz$2.79 offEnds Oct 08Knorr Tomato Bouillon with Chicken Flavor, 70.4 oz.
574.4211 out of 5 Stars. 57 reviews4.4211 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNongshim Spicy Kimchi Ramen Noodle Soup Bowl 3.03 oz., 18 ct., $19.66, $1.09/ea
$1966current price $19.66$1.09/eaNongshim Spicy Kimchi Ramen Noodle Soup Bowl 3.03 oz., 18 ct.
3824.6859 out of 5 Stars. 382 reviews4.6859 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWolf Brand "No Bean" Chili 106 oz., $15.48, $0.15/oz
$1548current price $15.48$0.15/ozWolf Brand "No Bean" Chili 106 oz.
1083.963 out of 5 Stars. 108 reviews3.963 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNongshim Shin Ramyun Spicy Beef Ramen Noodle Soup 4.02 oz., 12 ct., $18.74, $1.56/ea
$1874current price $18.74$1.56/eaNongshim Shin Ramyun Spicy Beef Ramen Noodle Soup 4.02 oz., 12 ct.
1484.6554 out of 5 Stars. 148 reviews4.6554 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHormel Chili No Beans 108 oz., $16.78, $0.16/oz
$1678current price $16.78$0.16/ozHormel Chili No Beans 108 oz.
3834.2272 out of 5 Stars. 383 reviews4.2272 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Lobster Bisque 2 pk., $10.48, Was $11.48, $0.22/oz
Now$1048current price Now $10.48, Was $11.48$11.48$0.22/oz$1 offMember's Mark Lobster Bisque 2 pk.
14884.3024 out of 5 Stars. 1488 reviews4.3024 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStagg Silverado Beef Chili with Beans 15 oz., 6 pk., $13.98, $2.33/ea
$1398current price $13.98$2.33/eaStagg Silverado Beef Chili with Beans 15 oz., 6 pk.
2734.2601 out of 5 Stars. 273 reviews4.2601 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Roasted Turkey Bone Broth Gravy Mix, 4 oz., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaKinder's Roasted Turkey Bone Broth Gravy Mix, 4 oz.
2124.0236 out of 5 Stars. 212 reviews4.0236 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStagg Chili Con Carne No Beans, 108 oz., $16.98, $0.16/oz
$1698current price $16.98$0.16/ozStagg Chili Con Carne No Beans, 108 oz.
913.8681 out of 5 Stars. 91 reviews3.8681 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping