Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
Shipping

Highlights
- 185 individually wrapped candy pieces including Nerds Gummy Clusters, Nerds Candy Original Strawberry and Grape, Trolli Sour Brite Crawler Minis, SweeTARTS Original, and Laffy Taffy Candy with Jokes on Every Wrapper.
- Candy for every sweet tooth; add these treats to your Halloween candy bowl, drop them into Halloween bags, or give them as Halloween party favors
- Add to trick-or-treat bags, this assorted Halloween candy bag is perfect for bringing treats for kids or treats for adults to enjoy at Halloween parties, no matter where they are
- This assorted candy variety pack is your best bet for an easy way to fill candy bags for partygoers, both young and old. These individually wrapped snacks can be used as goodie bag stuffers or for Halloween candy bags.
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk. $12.48 $0.83/ea

Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.


Members also considered
Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs. $17.98 $0.12/ea
Sponsored$1798current price $17.98$0.12/eaMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
2374.8608 out of 5 Stars. 237 reviews4.8608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs. $24.98 $0.06/ea
$2498current price $24.98$0.06/eaNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
574.6667 out of 5 Stars. 57 reviews4.6667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs. $23.98 $0.09/ea
$2398current price $23.98$0.09/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs. $14.48 Was $16.48 $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs. $24.98
$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs. $19.62 $0.10/ea
$1962current price $19.62$0.10/eaFrom $19.62SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs.
7094.7475 out of 5 Stars. 709 reviews4.7475 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk. $14.68 $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11044.8125 out of 5 Stars. 1104 reviews4.8125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs. $16.98 $0.06/ea
$1698current price $16.98$0.06/eaHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk. $13.48 Was $14.98
Instant Savings
Now$1348current price Now $13.48, Was $14.98$14.98$1.50 offEnds Oct 05JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Spook-tacular Halloween Candy Mix
Make your Halloween celebrations unforgettable with this ghoulish mix of ghostly goodies! Each bag is packed with 185 individual pieces of fan-favorite candies, including NERDS Gummy Clusters, SweeTARTS Originals, Trolli Sour Brite Crawlers Minis, Laffy Taffy, and NERDS Originals. It's the perfect assortment to delight trick-or-treaters and party guests alike.
Perfect for Sharing and Celebrating
Whether you're handing out treats on Halloween night or hosting a festive gathering, this candy mix is ideal for sweetening the season. The individually wrapped snack packs make it easy to share with friends and family, ensuring everyone gets their favorite treat.
Versatile and Convenient
This assorted candy variety pack is a hassle-free way to fill candy bags for partygoers of all ages. Use these individually wrapped goodies as goodie bag stuffers or to create Halloween candy bags that are sure to impress. Get ready to spread the Halloween spirit with this delightful mix!
Specifications
Net Weight: 59.38 oz.
Includes: One bag contains 185 pieces
Ingredients (Nerds® gummy clusters): corn syrup, sugar, dextrose, gelatin, modified food starch, water, contains 2% or less of: malic acid (dl-malic acid), citric acid, sodium citrate, apple juice concentrate, natural and artificial flavors, gum arabic, carnauba wax, color added, red 40, yellow 5, red 40 lake, yellow 5 lake, blue 2 lake, yellow 6, carmine (color), blue 1, blue 1 lake, watermelon juice concentrate.
Ingredients (Wweetarts®): dextrose, maltodextrin, malic acid (dl-malic acid), contains 2% or less of: calcium stearate, natural flavors, yellow 5 lake, red 40 lake, blue 1 lake, blue 2 lake.
Ingredients (Trolli® sour brite crawlers® minis): corn syrup, sugar, water, gelatin, modified food starch, contains 2% or less of: fumaric acid, lactic acid, citric acid, sodium citrate, calcium lactate, sodium lactate, color added, natural and artificial flavors, red 40, yellow 5, yellow 6, blue 1.
Ingredients (Laffy taffy®): corn syrup, sugar, palm oil, contains 2% or less of mono- and diglycerides, malic acid (dl-malic acid), hydrogenated cottonseed oil, salt, natural flavors, soy lecithin, yellow 5, red 40, blue 1. Contains: soy.
Ingredients (Nerds®): corn syrup, sugar, dextrose, malic acid (dl-malic acid), contains 2% or less of gum arabic, natural flavors, carnauba wax, color added, red 40 lake, blue 2 lake, carmine (color), blue 1 lake.
This product was manufactured in a facility that uses milk, eggs, tree nuts, peanuts, wheat, and soy in the production of other products.
Member ratings & reviews
- 5 stars100% (6)6 ratings are rated 5 stars, 100% of all ratings
- 4 stars0% (0)0 ratings are rated 4 stars, 0% of all ratings
- 3 stars0% (0)0 ratings are rated 3 stars, 0% of all ratings
- 2 stars0% (0)0 ratings are rated 2 stars, 0% of all ratings
- 1 star0% (0)0 ratings are rated 1 star, 0% of all ratings
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Items you may like
Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk. $16.74 $0.93/ea
$1674current price $16.74$0.93/eaAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7844.7946 out of 5 Stars. 784 reviews4.7946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs. $29.88 $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10624.8023 out of 5 Stars. 1062 reviews4.8023 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaSkittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk.
24964.5553 out of 5 Stars. 2496 reviews4.5553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk. $27.94 $1.16/ea
$2794current price $27.94$1.16/eaSkittles Sour Chewy Candy, 1.8 oz., 24 pk.
38314.5351 out of 5 Stars. 3831 reviews4.5351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
59764.6493 out of 5 Stars. 5976 reviews4.6493 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSkittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz. $10.63 $0.20/oz
$1063current price $10.63$0.20/ozFrom $10.63Skittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz.
33334.6487 out of 5 Stars. 3333 reviews4.6487 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz. $8.98 $0.32/oz
$898current price $8.98$0.32/ozWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
3244.2068 out of 5 Stars. 324 reviews4.2068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk. $25.93 $1.08/ea
$2593current price $25.93$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk.
1694.7633 out of 5 Stars. 169 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk. $22.48 $0.94/ea
$2248current price $22.48$0.94/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.
1534.7255 out of 5 Stars. 153 reviews4.7255 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk. $27.84 $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk.
11504.8052 out of 5 Stars. 1150 reviews4.8052 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping