Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
Shipping

Highlights
- Includes 430 pieces of individually wrapped candy
- Variety Pack Includes: Nerds, Laffy Taffy, Now & Later, Lemonhead, Gobstoppers
- Ideal treats for Trick-or-Treating, party candy, or for a sweet snack time
- Variety of textures and flavors that’s sure to tantalize taste buds
Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk., $12.48, $0.83/ea

Mentos Fruit Variety, 1.32 oz., 15 pk.


Members also considered
Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs., $17.98, $0.12/ea
Sponsored$1798current price $17.98$0.12/eaMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
2354.8638 out of 5 Stars. 235 reviews4.8638 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct., $19.98, $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs., $14.48, Was $16.48, $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs., $23.98
$2398current price $23.98SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRicolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs., $17.38, $3.48/lb
$1738current price $17.38$3.48/lbRicolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs.
153.7333 out of 5 Stars. 15 reviews3.7333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs., $16.98, $0.06/ea
$1698current price $16.98$0.06/eaHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs., $19.82, $0.10/ea
$1982current price $19.82$0.10/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs.
7084.7472 out of 5 Stars. 708 reviews4.7472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz., $8.98, $0.32/oz
$898current price $8.98$0.32/ozWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
3244.2068 out of 5 Stars. 324 reviews4.2068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk., $14.68, $0.16/ea
$1468current price $14.68$0.16/eaAirHeads Variety Pack, 0.55 oz., 90 pk.
11034.8123 out of 5 Stars. 1103 reviews4.8123 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupJOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk., $13.48, Was $14.98
Instant Savings
Now$1348current price Now $13.48, Was $14.98$14.98$1.50 offEnds Oct 05JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs., $24.98
$2498current price $24.98Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping
About this item
Product details
Indulge in a Variety of Halloween Treats
Get ready for Halloween with this bulk bag of 430 individual trick-or-treat sweets. This Halloween Classic Fun Mix is the perfect solution for your sweet cravings. It includes a variety of scrumptious candies such as Nerds, Laffy Taffy, Now and Later, Lemonhead, and Gobstopper. Whether you're refilling your Halloween candy bowl or stocking up your classroom sweets stash, this pack of candy will serve your needs perfectly.
Perfect for Any Autumn Occasion
This delicious mix is not just for Halloween, it's the perfect treat for any Autumn occasion. Hand it out on Halloween or sweeten your seasonal celebrations with this Halloween candy mix. It's packed with individual snack packs of the treats everyone loves. This assorted candy variety pack is your best bet for an easy way to fill candy bags for partygoers, both young and old.
Convenient and Versatile
With 430 individual pieces, this bulk bag provides a convenient and versatile solution for your candy needs. It's perfect for Halloween, classroom parties, or any other event where you need a large amount of candy. The individual packaging of each candy ensures freshness and makes it easy to distribute. Enjoy the convenience and variety of this Halloween Classic Fun Mix.
Specifications
Net Weight: 6.6 lbs. (105.6 oz.)
Includes: 430 assorted pieces
Nerds® Ingredients: Corn Syrup, Sugar, Dextrose, Malic Acid (Dl-Malic Acid), Contains 2% Or Less Of Gum Arabic, Natural Flavors, Carnauba Wax, Color Added, Red 40 Lake, Blue 2 Lake, Carmine (Color), Blue 1 Lake.
Laffy Taffy® Ingredients: Corn Syrup, Sugar, Palm Oil, Contains 2% Or Less Of Mono- And Diglycerides Malic Acid (Dl-Malic Acid), Hydrogenated Cottonseed Oil, Salt, Natural Flavors, Soy Lecithin, Yellow 5, Red 40, Blue 1. Contains: Soy
Now & Later® Ingredients: Corn Syrup, Sugar, Palm Oil, Contains 2% Or Less Of Citric Acid, Salt, Yellow 5, Soy Lecithin (An Emulsifier), Artificial Flavors,Blue 1, Red 40, Blue 2. Contains: Soy
Lemonhead® Ingredients: Sugar, Corn Syrup, Citric Acid, Contains 2% Or Less Of Natural And Artificial Flavors, Gum Arabic, Lemon Juice Concentrate, Yellow 5.
Gobstoppers® Ingredients: Dextrose, Maltodextrin, Contains 2% Or Less Of Malic Acid (Dl-Malic Acid), Corn Syrup, Calcium Stearate, Water, Natural Flavors, Color Added, Carnauba Wax, Red 40 Lake, Yellow 5 Lake, Yellow 6, Yellow 5, Blue 2 Lake, Blue 1, Watermelon Juice Concentrate. ContainsBioengineered Food Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 14 reviews
Verified Purchase
Trick or Treat
I bought to give out on Halloween, so I have not opened it yet. The 5 stars are for the amount of candy was excellent for the price , I went back to get more yesterday and it was pretty much gone!
Verified Purchase
Halloween Candy
This bag of candy containing 430 pieces was just perfect for the number of children who came by on Halloween-contained a wide variety of candy and a; prepackaged. Great buy!!!!
Verified Purchase
Good candy at a good price!
Yummy treat that is very popular at Halloween!
Items you may like
Salsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk., $9.76, $0.41/ea
Sponsored$976current price $9.76$0.41/eaSalsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk.
894.5169 out of 5 Stars. 89 reviews4.5169 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
$1674current price $16.74$0.93/eaFrom $16.74Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7824.7941 out of 5 Stars. 782 reviews4.7941 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs., $29.88, $1.00/ea
$2988current price $29.88$1.00/eaFrom $29.88Starburst & Skittles Full Size Chewy Candy, Variety Pack, 30 pcs.
10604.8019 out of 5 Stars. 1060 reviews4.8019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaFrom $39.98Skittles Original Chewy Candy, 2.17 oz., 36 pk.
24854.5553 out of 5 Stars. 2485 reviews4.5553 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS Soft & Chewy Candy, 2 oz., 24 pk., $25.98, $1.08/ea
$2598current price $25.98$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft & Chewy Candy, 2 oz., 24 pk.
3064.719 out of 5 Stars. 306 reviews4.719 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk., $13.98, $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54224.7016 out of 5 Stars. 5422 reviews4.7016 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423284.8563 out of 5 Stars. 42328 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk., $12.97, $0.86/oz
$1297current price $12.97$0.86/ozYumEarth Organic Candy Favorites Variety Pack, 0.5 oz., 30 pk.
464.8 out of 5 Stars. 46 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySkittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz., $10.63, $0.20/oz
$1063current price $10.63$0.20/ozFrom $10.63Skittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz.
33244.6486 out of 5 Stars. 3324 reviews4.6486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct., $39.98, $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
59714.649 out of 5 Stars. 5971 reviews4.649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk., $25.93, $1.08/ea
$2593current price $25.93$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk.
1694.7633 out of 5 Stars. 169 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk., $27.84, $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk.
11474.8047 out of 5 Stars. 1147 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping