Nerds Easter Gummy Cluster, Treat Size, 75 ct.

Highlights
- Get ready for Easter with NERDS Gummy Clusters Treat Pack, 75 individually wrapped packs
- Experience three gummy candy cluster flavors - Hoppin', Rainbow and Very Berry
- Bite-size clusters are fun to pop in your mouth and eat on-the-go
- Enjoy the combination of a gummy and the unmistakable NERDS crunch
BEHAVE Sour Bears Mini Packs, 10 pk. $14.98 $1.50/ea

BEHAVE Sour Bears Mini Packs, 10 pk.


Members also considered
Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk. $16.74 $0.93/ea
Sponsored$1674current price $16.74$0.93/eaAirheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7844.7946 out of 5 Stars. 784 reviews4.7946 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFerrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs. $14.48 Was $16.48 $0.35/oz
Instant Savings
Now$1448current price Now $14.48, Was $16.48$16.48$0.35/oz$2 offEnds Oct 14Ferrara Assorted Party Mix, Variety Mix Bag, 40.9 oz, 120 pcs.
2824.5177 out of 5 Stars. 282 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct. $19.98 $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaNerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs. $19.62 $0.10/ea
$1962current price $19.62$0.10/eaFrom $19.62SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Fun Size Candy, Variety Pack, 200 pcs.
7094.7475 out of 5 Stars. 709 reviews4.7475 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz. $14.18 $0.38/oz
$1418current price $14.18$0.38/ozSkittles Gummies Variety Pack Gummy Candy, 37.8 oz.
834.747 out of 5 Stars. 83 reviews4.747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNerds Share Size Gummy Clusters Candy, 3 oz., 12 pk. $18.48 $0.51/oz
$1848current price $18.48$0.51/ozFrom $18.48Nerds Share Size Gummy Clusters Candy, 3 oz., 12 pk.
2944.8605 out of 5 Stars. 294 reviews4.8605 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs. $23.98 $0.09/ea
$2398current price $23.98$0.09/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
934.7 out of 5 Stars. 93 reviews4.7 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs. $24.98 $0.06/ea
$2498current price $24.98$0.06/eaNerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
574.6667 out of 5 Stars. 57 reviews4.6667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Delightful NERDS Gummy Clusters
Get your hands on the NERDS Gummy Clusters Assorted Treat Packs, a delightful mix of tangy and crunchy NERDS surrounding a sweet gummy center. Each pack contains 75 easy-to-share treat pouches, making it ideal for parties, gatherings, or just to satisfy your sweet tooth. These fun, poppable clusters are a hit among both kids and adults alike.
Perfect for Easter Festivities
Be it an Easter egg hunt or a festive family gathering, these NERDS Gummy Clusters Assorted Treat Packs are the perfect accompaniment. They're not only delicious but also add a pop of color and fun to any event. Keep them on hand for an easy treat during your Easter festivities and watch the joy they bring.
Variety of Flavors
Enjoy a variety of three treat pouches included in each pack. You get the original Rainbow flavor, the fruity Very Berry, and the limited-edition Hoppin'. Each flavor offers a unique taste experience, ensuring there's something for everyone. The variety of flavors makes these NERDS Gummy Clusters Assorted Treat Packs even more appealing and irresistible.
Specifications
Net Weight: 37.5 oz.
Includes: 75 packs
Nerds Gummy Clusters Easter Ingredients: Sugar. Dextrose. Gelatin. Modified Starch, Contains 2% Or Less Water, Malic Acid Malic Acid), Citric Acid, Sodium Citrate, Apple Juice Concentrate, Gum And Artificial Flavors, Wax, Color Added. Red 40, Yellow Lake, Red 40 Lake. Yellow 5. Blue 1.
Nerds Gummy Clusters Verry Berry Ingredients: Sugar. Dextrose. Gelatin. Modified Starch, Contains 2% Or Less Water, Malic Acid Malic Acid), Citric Acid, Sodium Citrate, Apple Juice Concentrate, Gum And Artificial Flavors, Wax, Color Added. Red 40 Red 40 Lake, Blue Lake.
Nerds Gummy Clusters Ingredients: Sugar. Dextrose. Gelatin. Modified Starch, Contains 2% Or Less Water, Malic Acid Malic Acid), Citric Acid, Sodium Citrate, Watermelon Juice Concentrate, Gum And Artificial Flavors, Wax, Color Added. Red 40 Red 40 Lake, Blue Lake, Yellow 5, Yellow Lake
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5 reviews
Verified Purchase
Nerd clusters
Need i say anymore. Just the right size, just the right flavor and just the right price, conventionally packaged for quick on the go and for kids as well
Verified Purchase
Nerds are the best food ever
Nerds are my most favorite food, they are my favorite food. EV (6)
Verified Purchase
Love the variety of flavors
Great for travel, love the flavor variety.
Other popular items in Gummy & Chewy Candy
Werther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz. $8.98 $0.32/oz
Sponsored$898current price $8.98$0.32/ozWerther's Original Harvest Caramels Assortment, 28 oz.
3244.2068 out of 5 Stars. 324 reviews4.2068 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct. $39.98 $1.11/ea
$3998current price $39.98$1.11/eaStarburst Original Fruity Chewy Candy, 2.07 oz., 36 ct.
59764.6493 out of 5 Stars. 5976 reviews4.6493 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct. $15.98 $0.67/ea
$1598current price $15.98$0.67/eaSOUR PUNCH Rainbow Straws Chewy Candy, 2 oz., 24 ct.
2794.6595 out of 5 Stars. 279 reviews4.6595 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs. $17.98 $0.12/ea
Sponsored$1798current price $17.98$0.12/eaMars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
2374.8608 out of 5 Stars. 237 reviews4.8608 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSkittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz. $10.63 $0.20/oz
$1063current price $10.63$0.20/ozFrom $10.63Skittles Original Chewy Candy, Bulk Candy Jar, 54 oz.
33334.6487 out of 5 Stars. 3333 reviews4.6487 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk. $13.48 Was $14.98
Instant Savings
Now$1348current price Now $13.48, Was $14.98$14.98$1.50 offEnds Oct 05JOYRIDE Assorted Candy Box, Sour Blue Raspberry Strips & Cherry Berry Ropes, 1.7 oz., 10 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk. $25.93 $1.08/ea
$2593current price $25.93$1.08/eaSOUR PATCH KIDS Soft Chewy Candy, Watermelon, 2 oz., 24 pk.
1694.7633 out of 5 Stars. 169 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk. $22.48 $0.94/ea
$2248current price $22.48$0.94/eaSOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Candy, Variety Pack, 2 oz., 24 pk.
1534.7255 out of 5 Stars. 153 reviews4.7255 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk. $27.84 $1.16/ea
$2784current price $27.84$1.16/eaPAYDAY Peanut Caramel Candy, 1.85 oz., 24 pk.
11504.8052 out of 5 Stars. 1150 reviews4.8052 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs. $16.98 $0.06/ea
$1698current price $16.98$0.06/eaHERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
144.3571 out of 5 Stars. 14 reviews4.3571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz. $9.97
$997current price $9.97Hi-Chew Fantasy Mix Chewy Candy, Variety Pack, 27.2 oz.
1314.771 out of 5 Stars. 131 reviews4.771 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz. $8.48 $0.20/oz
$848current price $8.48$0.20/ozStorck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz.
1444.8194 out of 5 Stars. 144 reviews4.8194 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySalsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk. $9.76 $0.41/ea
$976current price $9.76$0.41/eaSalsagheti Watermelon, 0.84 oz., 24 pk.
894.5169 out of 5 Stars. 89 reviews4.5169 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRed Vines Original Red Twists, 5 lbs. $11.98 $2.40/lb
$1198current price $11.98$2.40/lbRed Vines Original Red Twists, 5 lbs.
10134.382 out of 5 Stars. 1013 reviews4.382 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSOUR PATCH KIDS Soft & Chewy Candy, Snack Packs, .97 oz., 40 pk. $13.88 $0.35/ea
$1388current price $13.88$0.35/eaSOUR PATCH KIDS Soft & Chewy Candy, Snack Packs, .97 oz., 40 pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping