Nature's Garden Probiotic Keto Trail Mix Variety Pack 18 oz.

Highlights
- The Probiotic Keto Variety Pack offers two flavors: Tradiitional Keto Mis and Choconut Keto Mix
- Each variety pack includes 9 bags of each flavor
- Keto is the hottest lifestyle trend for 2019 & 2020 and this trend is projected to continue through 2021
Nature Valley Sweet and Salty Granola Bars, Variety Pack, 36 ct. $11.48 $0.32/ea

Nature Valley Sweet and Salty Granola Bars, Variety Pack, 36 ct.


Members also considered
Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz. $11.22 $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32424.7825 out of 5 Stars. 3242 reviews4.7825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk. $14.26 $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31134.636 out of 5 Stars. 3113 reviews4.636 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk. $11.92 $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18734.4501 out of 5 Stars. 1873 reviews4.4501 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
Sponsored$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44394.4589 out of 5 Stars. 4439 reviews4.4589 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236624.8198 out of 5 Stars. 23662 reviews4.8198 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk. $10.88 $0.26/oz
$1088current price $10.88$0.26/ozPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk.
39694.7075 out of 5 Stars. 3969 reviews4.7075 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk. $19.36 $0.24/oz
$1936current price $19.36$0.24/ozFrom $19.36Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk.
42574.7242 out of 5 Stars. 4257 reviews4.7242 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz. $5.98 Was $6.48 $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95264.6532 out of 5 Stars. 9526 reviews4.6532 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk. $10.98 $0.46/ea
$1098current price $10.98$0.46/eaNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk.
49414.7304 out of 5 Stars. 4941 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk. $15.98 Was $17.98 $1.42/oz
Instant Savings
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16824.6397 out of 5 Stars. 1682 reviews4.6397 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21694.4993 out of 5 Stars. 2169 reviews4.4993 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz. $11.98 $1.00/oz
$1198current price $11.98$1.00/ozMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz.
60104.5822 out of 5 Stars. 6010 reviews4.5822 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz. $5.98 $0.35/oz
$598current price $5.98$0.35/ozSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz.
41024.7282 out of 5 Stars. 4102 reviews4.7282 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz. $17.98 $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86734.797 out of 5 Stars. 8673 reviews4.797 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
25164.4364 out of 5 Stars. 2516 reviews4.4364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Nature's Garden Keto Trail Mix is snacking with a purpose. Keto Mix is for today's health-conscious, mindful snacker and makes dieting easier. Nature's Garden Keto Trail Mix is the perfect addition to your Keto diet. Nature's Garden Keto Mix is compliant with Keto Diet Guidelines and is certified by the Paleo Foundation. This delicious nautral Keto crunchy snack mix provides most of its calories from fat and protein and just 5% from net carbs.
Additionally each serving of this Keto Mix provides 5 Billion cfu Probiotics B, Lactis B420. In clinical studies, consuming 20 cfu per day of this probiotic helped beneficial bacteria in the gut and contributed to bodyweight decrease. Make dieting great again with Nature's Garden Keto mix which brings the awesome taste of cheddar cheese puffs, almonds, pepitas, pecans and macadamia nuts. Nature's Garden Keto Mix is powered by nature—crunchy, natural and delicious!
Specifications
- Keto Certified
- Probiotic
- Contains only 1 g sugar , 2 g carbs and 7 g protein
- 18 oz.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 180 reviews
Verified Purchase
Convenient and tasty Keto snacks
These nut and puffed cheese snacks are great for snacking as they don't contain high carb ingredients. Also not super salty which is great. The portion is about the size of a palm full, so they are not big. Great snack for when you don't want to eat a lot but want a low carb option. The individual small packs are super convenient for lunch or school snacks.
Verified Purchase
Keto snacks.
This is a great snack if you are on KETO Diet. One little packet is perfect to keep you satisfied for a while. You won't feel hungry. It is great when you just want a snack and you are a picker like me...I grab this and am satisfied.
Verified Purchase
Pretty Good, would buy again
Tastes pretty good and just the right size for a snack. I wish the savory flavor had some salt on the nuts. And the sweet flavor could have some erythritol on the nuts! But the dark chocolate is nice.
Popular products in this category
Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk. $14.98
$1498current price $14.98Member's Mark Thinly Coated Dark Chocolate Almonds, 1.2 oz. 18 pk.
3434.8047 out of 5 Stars. 343 reviews4.8047 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Praline Pecans, 32 oz. $12.98 $0.41/oz
$1298current price $12.98$0.41/ozMember's Mark Praline Pecans, 32 oz.
36324.6575 out of 5 Stars. 3632 reviews4.6575 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz. $15.28 $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20204.6787 out of 5 Stars. 2020 reviews4.6787 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWonderful Roasted & Salted Pistachios, 48 oz. $17.98 $0.37/oz
$1798current price $17.98$0.37/ozWonderful Roasted & Salted Pistachios, 48 oz.
16184.7083 out of 5 Stars. 1618 reviews4.7083 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPlanters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk. $15.98 $0.59/oz
$1598current price $15.98$0.59/ozPlanters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk.
4214.715 out of 5 Stars. 421 reviews4.715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDavid Original Sunflower Seeds, 1.75 oz., 24 pk. $9.98 $0.24/oz
$998current price $9.98$0.24/ozDavid Original Sunflower Seeds, 1.75 oz., 24 pk.
6054.1537 out of 5 Stars. 605 reviews4.1537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCorn Nuts Chile Picante con Limon Crunchy Corn Kernels, 1.7 oz., 18 pk. $9.98 $0.33/oz
$998current price $9.98$0.33/ozCorn Nuts Chile Picante con Limon Crunchy Corn Kernels, 1.7 oz., 18 pk.
4914.7373 out of 5 Stars. 491 reviews4.7373 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWonderful Salt & Pepper Pistachios, 40 oz. $15.98 $0.40/oz
$1598current price $15.98$0.40/ozWonderful Salt & Pepper Pistachios, 40 oz.
23394.7409 out of 5 Stars. 2339 reviews4.7409 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSahale Snacks Banana Rum Pecans Glazed Mix, 1.5 oz., 15 pk. $17.98 $0.80/oz
$1798current price $17.98$0.80/ozSahale Snacks Banana Rum Pecans Glazed Mix, 1.5 oz., 15 pk.
Available for ShippingShippingSahale Snacks Naturally Pomegranate Vanilla Cashews, 1.5 oz., 15 pk. $17.98 $0.80/oz
$1798current price $17.98$0.80/ozSahale Snacks Naturally Pomegranate Vanilla Cashews, 1.5 oz., 15 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz. $13.98 Was $14.98 $0.42/oz
Now$1398current price Now $13.98, Was $14.98$14.98$0.42/oz$1 offMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
2374.7215 out of 5 Stars. 237 reviews4.7215 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWonderful Chili Roasted Pistachios, 22 oz. $17.98 $0.90/oz
$1798current price $17.98$0.90/ozWonderful Chili Roasted Pistachios, 22 oz.
9574.8109 out of 5 Stars. 957 reviews4.8109 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCorn Nuts Ranch Crunchy Corn Kernels 1.7 oz., 18 pk. $9.98 $0.33/oz
$998current price $9.98$0.33/ozCorn Nuts Ranch Crunchy Corn Kernels 1.7 oz., 18 pk.
324.9375 out of 5 Stars. 32 reviews4.9375 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz. $13.98 Was $14.98 $0.42/oz
Now$1398current price Now $13.98, Was $14.98$14.98$0.42/oz$1 offMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz.
2284.7632 out of 5 Stars. 228 reviews4.7632 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz. $11.68 $0.58/oz
$1168current price $11.68$0.58/ozHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz.
4024.3657 out of 5 Stars. 402 reviews4.3657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping