Nature Made Diabetes Health Pack, 60 ct.
Shipping

Highlights
Neuriva Original Brain Health Supplement Capsules, 45 ct. $34.98 $0.78/ea

Neuriva Original Brain Health Supplement Capsules, 45 ct.


Members also considered
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
420344.707 out of 5 Stars. 42034 reviews4.707 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
Members-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216664.6455 out of 5 Stars. 21666 reviews4.6455 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct. $9.98 $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23094.8523 out of 5 Stars. 2309 reviews4.8523 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct. $39.98 $0.33/ea
Sponsored$3998current price $39.98$0.33/eaZyrtec Antihistamine Allergy Tablets, 10 mg. 120 ct.
41784.7958 out of 5 Stars. 4178 reviews4.7958 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct. $14.78 Was $14.98 $0.04/ea
Now$1478current price Now $14.78, Was $14.98$14.98$0.04/ea$0.2 offMember’s Mark Allergy Relief Cetirizine Hydrochloride Tablets 10 mg, 400 ct.
19274.8282 out of 5 Stars. 1927 reviews4.8282 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct. $10.98 $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaMember's Mark Nitrile Exam Gloves, Choose your Size, 200 ct.
7614.7556 out of 5 Stars. 761 reviews4.7556 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk. $6.98 $0.11/foz
$698current price $6.98$0.11/fozMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk.
18924.8441 out of 5 Stars. 1892 reviews4.8441 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk. $21.12 $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49864.8694 out of 5 Stars. 4986 reviews4.8694 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.) $24.46 $4.08/ea
$2446current price $24.46$4.08/eaFrom $24.46Member's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.)
13764.8416 out of 5 Stars. 1376 reviews4.8416 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk. $9.16 $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24034.8211 out of 5 Stars. 2403 reviews4.8211 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct. $12.98 $0.08/ea
$1298current price $12.98$0.08/eaBAND-AID Adhesive Bandages, Variety Pack, 163 ct.
11624.7823 out of 5 Stars. 1162 reviews4.7823 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct. $15.67 $0.19/ea
$1567current price $15.67$0.19/eaMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
51214.8 out of 5 Stars. 5121 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct. $17.98 $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32644.7331 out of 5 Stars. 3264 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct. $12.47 $0.03/ea
$1247current price $12.47$0.03/eaFrom $12.47Member’s Mark Allergy Relief Loratadine Tablets 10 mg, 400 ct.
10814.7613 out of 5 Stars. 1081 reviews4.7613 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct. $21.48 $0.07/ea
$2148current price $21.48$0.07/eaTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct.
60994.7996 out of 5 Stars. 6099 reviews4.7996 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Comprehensive Nutritional Support
Nature Made Daily Diabetes Pack is scientifically formulated to provide essential nutritional support for individuals with prediabetes and diabetes. Each pack contains a carefully selected combination of 25 key nutrients, including Multivitamins, Fish Oil, and Alpha Lipoic Acid with Green Tea, designed to support your daily health needs.
High-Quality Ingredients
Sourced from premium ingredients, this diabetes nutritional supplement is gluten-free and contains no synthetic dyes or artificial flavors. With a focus on quality, Nature Made ensures that every packet delivers reliable and effective nutritional support for your lifestyle.
Convenient Daily Use
Each box includes 60 packets, providing a 60-day supply of comprehensive nutritional support. Adults can easily incorporate this supplement into their routine by taking the contents of one packet daily with water and a meal, ensuring consistent and convenient health management.
Key Nutrients for Daily Health
- Multivitamins with Vitamin C, Vitamin D3, Magnesium, and Chromium
- Fish Oil for omega-3 fatty acids
- Alpha Lipoic Acid with Green Tea
Chromium may help support carbohydrate metabolism, making this supplement a valuable addition to your daily regimen.
Important Information
Please note that these statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults take the contents of one pack daily with water and a meal
- Pack Size: 60 count of packets
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible?: No
- Allergen + Warnings information: CAUTION: Consult your physician before use, if you are pregnant, nursing, have kidney disease, blood clotting issues or are taking medication. People with diabetes should consult a doctor or pharmacist before purchasing or taking any supplements.
- Full Ingredient list: Vitamin A (as Beta Carotene), Vitamin C (as Ascorbic Acid), Vitamin D3 (as Cholecalciferol), Vitamin E (as dl-Alpha Tocopheryl Acetate), Vitamin K (as Phytonadione), Thiamin (as Thiamine Mononitrate), Riboflavin, Niacin (as Niacinamide), Vitamin B6 (as Pyridoxine Hydrochloride), Folate, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin), Biotin, Pantothenic Acid (as d-Calcium Pantothenate), Calcium (as Calcium Carbonate), Iodine (as Potassium Iodide), Magnesium (as Magnesium Oxide), Zinc (as Zinc Oxide), Selenium (as Sodium Selenate), Copper (as Copper Sulfate), Manganese (as Manganese Sulfate), Chromium (as Chromium Picolinate and Chromium Chloride), Molybdenum (as Sodium Molybdate), Chloride (as Potassium Chloride), Potassium (as Potassium Chloride), Boron (as Sodium Borate and Boric Acid), Silicon (as Silicon Dioxide), Vanadium (as Sodium Metavanadate), Lutein, Lycopene, Alpha Lipoic Acid, Green Tea leaf extract (Camellia sinensis), Polyphenols, Fish Oil, Cellulose Gel, Gelatin, Glycerin, Less than 2% of Modified Food Starch, Magnesium Stearate, Hypromellose, Croscarmellose Sodium, Polyethylene Glycol, Tocopherols.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 32 reviews
Verified Purchase
Feeling good in the later life!
I've been using Nature Made for 4 years and it has helped my effort to a healthy life. I am 80 years old and feel good all the time!
Why out of stock???
this product is great but has been out of stock for almost 3 months now. When is it going to be back in stock?
Verified Purchase
Great Package
I love having all the vitamins needed for Diabetes in one package. Easy to maintain.
Items you may like
ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk. $18.48 $0.51/foz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1848current price $18.48$0.51/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk.
19114.6 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature Made Prenatal Multivitamin Softgels, 150 ct. $23.47 $0.16/ea
$2347current price $23.47$0.16/eaNature Made Prenatal Multivitamin Softgels, 150 ct.
4594.5447 out of 5 Stars. 459 reviews4.5447 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct. $13.38 $0.06/ea
$1338current price $13.38$0.06/eaVitafusion Men's Multivitamin Gummies, 220 ct.
14724.714 out of 5 Stars. 1472 reviews4.714 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDigestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct. $19.38 $0.16/ea
Sponsored$1938current price $19.38$0.16/eaFrom $19.38Digestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct.
16614.7724 out of 5 Stars. 1661 reviews4.7724 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Advanced Men's Multivitamin Tablets, 275 ct. $13.34 $0.05/ea
$1334current price $13.34$0.05/eaMember's Mark Advanced Men's Multivitamin Tablets, 275 ct.
2594.5444 out of 5 Stars. 259 reviews4.5444 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct. $19.98 $0.07/ea
$1998current price $19.98$0.07/eaOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct.
14634.7232 out of 5 Stars. 1463 reviews4.7232 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423834.8563 out of 5 Stars. 42383 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743184.6652 out of 5 Stars. 74318 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434484.8217 out of 5 Stars. 43448 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets $22.48 $0.25/ea
$2248current price $22.48$0.25/eaEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets
15274.6667 out of 5 Stars. 1527 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGruns Grinch Adult Superfood Multivitamin Gummies, 25 Count
Members-only priceGruns Grinch Adult Superfood Multivitamin Gummies, 25 Count
Available for ShippingShippingPhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members-only pricePhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
3504.7514 out of 5 Stars. 350 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCheers Restore After Alcohol Aid, 45 ct. $29.96
$2996current price $29.96Cheers Restore After Alcohol Aid, 45 ct.
7514.3342 out of 5 Stars. 751 reviews4.3342 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping