Monday DEEP MOISTURE Hair Mask Duo, 8.4 fl. oz., 2 pk.
Shipping

Highlights
- Includes (2) 8.4 fl. oz. twice-weekly hair treatment
- Designed for dry to damaged hair
- Formulated with keratin, argan oil, and shea butter
- Contains 0% SLS
- Dermatologically tested
Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack, $23.18

Batiste Brunette Dry Shampoo, 3.81oz, 3 pack


Members also considered
K18 Leave-in Molecular Repair Hair Mask, 1.7 fl. oz., $39.92, Was $49.98
Now$3992current price Now $39.92, Was $49.98$49.98$10.06 offK18 Leave-in Molecular Repair Hair Mask, 1.7 fl. oz.
153.9333 out of 5 Stars. 15 reviews3.9333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Minoxidil 5%, Hair Regrowth Treatment for Men, 2 fl. oz., 6 ct., $19.98, $1.67/foz
$1998current price $19.98$1.67/fozMember's Mark Minoxidil 5%, Hair Regrowth Treatment for Men, 2 fl. oz., 6 ct.
6774.5081 out of 5 Stars. 677 reviews4.5081 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatureWell Ultimate Hair Tonic, Triple Oil Blend, 4 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98NatureWell Ultimate Hair Tonic, Triple Oil Blend, 4 fl. oz.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Minoxidil 5% 120 Day Foam, 8.44 oz., $32.98, $3.91/oz
$3298current price $32.98$3.91/ozMember's Mark Minoxidil 5% 120 Day Foam, 8.44 oz.
153.8 out of 5 Stars. 15 reviews3.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingK18 Pro Hair Repair Mini Kit, $54.72
$5472current price $54.72K18 Pro Hair Repair Mini Kit
32.3333 out of 5 Stars. 3 reviews2.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChristophe Robin Perfect Hair Duo, $18.48
$1848current price $18.48Christophe Robin Perfect Hair Duo
33.3333 out of 5 Stars. 3 reviews3.3333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColor Wow Money Masque, 7.5 oz., $36.98, $4.93/oz
$3698current price $36.98$4.93/ozColor Wow Money Masque, 7.5 oz.
Available for ShippingShipping
About this item
Product details
Intensive Hydration for Dry and Damaged Hair
MONDAY Haircare DEEP MOISTURE Hair Mask is designed to provide a powerful boost of hydration to dry and damaged hair. This twice-weekly treatment works to restore strength and vitality, leaving your hair feeling soft and nourished.
Enriched with Keratin and Natural Ingredients
Formulated with reparative Keratin and hydrating natural ingredients, this hair mask helps replenish moisture and improve the overall health of your hair. It’s crafted to deliver a luxurious experience while enhancing shine and smoothness.
Achieve Replenished and Shiny Hair
With regular use, MONDAY Haircare DEEP MOISTURE Hair Mask transforms your hair, making it look and feel replenished. Add this essential treatment to your haircare routine for a noticeable difference in texture and appearance.
Specifications
- Includes: (2) 8.4 fl. oz.
- Scent: Gardenia
- Product Use: Hair Treatments
- Free From: No sulfates or parabens
Directions: 1-2 TIMES PER WEEK, APPLY TO DAMP OR DRY HAIR AS A TREATMENT AND LEAVE FOR AT LEAST 10 MINUTES BEFORE RINSING OUT.
Ingredients: AQUA (WATER), GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, ISOPROPYL MYRISTATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, HYDROLYZED KERATIN, PHENOXYETHANOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, DIGLYCERIN, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PARFUM (FRAGRANCE), PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, AMODIMETHICONE, CHLORPHENESIN, ISOPROPYL ALCOHOL, TRIDECETH-10, TEA-DODECYLBENZENESULFONATE, LAURETH-23, DISODIUM EDTA, TRIDECETH-3, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POLYSORBATE 60, DISODIUM PHOSPHATE, CITRIC ACID, ACETIC ACID, SODIUM PHOSPHATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 280 reviews
Great buy
I use this for my daughter who has fine beautifully coiled curls and on my very fine wavy hair. It works wonderfully for both of us! We’ve used it for a while now and enjoy how it works and smells.
Great scented, not too heavy for fine hair
[This review was collected as part of a promotion.] My hair is very fine, so I wasn’t sure how this was going to work out. It didn’t make my hair greasy at all and was great. Smells light and refreshing, and overall a great product!
Wonderful Results
[This review was collected as part of a promotion.] I recently colored my hair and after doing a little research decided to try this conditioner. It makes my hair so soft and seems to have repaired some of the damage done by the color treatment. And it's so affordable!.The price is affordable .I have pretty long hair and you don't need a lot of shampoo to latter your hair and when I put on conditioner work bottom more then top and this shampoo and conditioner works really good for managing my hair..
So thrilled to hear it's helping your color-treated hair so much 💗 Tysm for sharing your amazing feedback!
Other popular items in Hair Treatments
Old Spice Swagger 2-in-1 Shampoo and Conditioner, 39.9 fl. oz., $8.84, Was $10.84, $0.22/foz
Instant Savings
SponsoredNow$884current price Now $8.84, Was $10.84$10.84$0.22/foz$2 offEnds Oct 16Old Spice Swagger 2-in-1 Shampoo and Conditioner, 39.9 fl. oz.
4054.6938 out of 5 Stars. 405 reviews4.6938 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit, $19.96
$1996current price $19.96NatureWell Cherry Rouge Body & Hair Mist and Body Cream Kit
363.8611 out of 5 Stars. 36 reviews3.8611 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOGX Bond Protein Repair 450°F Heat Protect Spray, 6.5 fl. oz., 2 pk., $15.98
$1598current price $15.98OGX Bond Protein Repair 450°F Heat Protect Spray, 6.5 fl. oz., 2 pk.
10014.7243 out of 5 Stars. 1001 reviews4.7243 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMen's Rogaine 5% Minoxidil Topical Hair Growth Treatment, 2 pack, $91.98
$9198current price $91.98Men's Rogaine 5% Minoxidil Topical Hair Growth Treatment, 2 pack
6483.7191 out of 5 Stars. 648 reviews3.7191 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color, $16.98, $8.49/ea
$1698current price $16.98$8.49/eaOptions from $16.98 – $18.98NIGHT 2-Pack Satin Skincare & Haircare Pillowcase, Assorted Sizes, Choose Color
8434.2408 out of 5 Stars. 843 reviews4.2408 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingR+Co Dart Pomade Stick, 0.5 oz., $17.98
$1798current price $17.98R+Co Dart Pomade Stick, 0.5 oz.
31 out of 5 Stars. 3 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742744.6653 out of 5 Stars. 74274 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz., $9.98, $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
Members-only priceJohnson's Head-To-Toe Wash & Shampoo, 33.8 fl. oz.
7124.5492 out of 5 Stars. 712 reviews4.5492 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz., $14.98, $0.37/foz
$1498current price $14.98$0.37/fozOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Shampoo, 40 fl. oz.
3404.3794 out of 5 Stars. 340 reviews4.3794 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Conditioner, 40 fl. oz., $14.98, $0.37/foz
$1498current price $14.98$0.37/fozOGX Volume & Strength + Biotin & Collagen Conditioner, 40 fl. oz.
1984.4192 out of 5 Stars. 198 reviews4.4192 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping