Meta Adventurer Glasses, Tortoise, Clear Lenses + Charging Stand
Shipping

Highlights
- Meta AI, a personal expert by your side: Answers, tips and inspiration are a question away.
- AI glasses made for you: Meta Glasses are meticulously designed to deliver a fit that feels custom to you.
- Translate across 20+ languages: Just say “Hey Meta” to start a live translation.
- Simply press the button or say “Hey Meta” to take a photo or video.
- Tune in without tuning out: Hear premium sound through open ear speakers.
- Stay connected, hands-free
- Lenses for every lifestyle: Clarity, comfort and protection.
ZEISS Lens Cleaning Solution Kit, $9.88

ZEISS Lens Cleaning Solution Kit


Members also considered
Turtle Beach Stealth 600 Wireless Gaming Headset
SponsoredMembers-only priceTurtle Beach Stealth 600 Wireless Gaming Headset
3994.2581 out of 5 Stars. 399 reviews4.2581 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSony PlayStation 5 Console Slim Digital Edition, 1 TB, $599.00
$59900current price $599.00Sony PlayStation 5 Console Slim Digital Edition, 1 TB
15824.5038 out of 5 Stars. 1582 reviews4.5038 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSony PS5 DualSense Wireless Controller
Members-only priceSony PS5 DualSense Wireless Controller
66264.3061 out of 5 Stars. 6626 reviews4.3061 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingTurtle Beach Atlas 200 Wired Gaming Headset, $34.00, Was $59.00
Instant Savings
SponsoredNow$3400current price Now $34.00, Was $59.00$59.00$25 offEnds Oct 04Turtle Beach Atlas 200 Wired Gaming Headset
524.4615 out of 5 Stars. 52 reviews4.4615 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSony Pulse 3D Wireless Headset for PlayStation 5 – Midnight Black
Members-only priceSony Pulse 3D Wireless Headset for PlayStation 5 – Midnight Black
934.1398 out of 5 Stars. 93 reviews4.1398 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingXbox Wireless Controller – Robot White
Members-only priceXbox Wireless Controller – Robot White
6994.3362 out of 5 Stars. 699 reviews4.3362 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWoojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness, $299.00
$29900current price $299.00Woojer Vest 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness
133.7692 out of 5 Stars. 13 reviews3.7692 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWoojer Strap 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness, $99.00
$9900current price $99.00Woojer Strap 4 High-Fidelity Haptics - for VR, Games, Music, Movies, and Wellness
Available for ShippingShippingThrustmaster T-Flight Hotas One Flight Stick Controller for PC & Xbox Series X|S, Precision Joystick with Detachable Throttle, Realistic Flight Simulator Controller
Members-only priceThrustmaster T-Flight Hotas One Flight Stick Controller for PC & Xbox Series X|S, Precision Joystick with Detachable Throttle, Realistic Flight Simulator Controller
454.0889 out of 5 Stars. 45 reviews4.0889 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct., $28.43, $0.19/ea
$2843current price $28.43$0.19/eaFrom $28.43Member's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct.
21674.8168 out of 5 Stars. 2167 reviews4.8168 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303344.8384 out of 5 Stars. 30334 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk.
25174.6849 out of 5 Stars. 2517 reviews4.6849 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434424.8218 out of 5 Stars. 43442 reviews4.8218 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
180954.78 out of 5 Stars. 18095 reviews4.78 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Smart Style Meets Functionality
Meta Glasses combine cutting-edge technology with stylish frames to enhance your daily experiences. Designed with built-in Meta AI, these glasses provide real-time answers to your questions, whether you're looking for a nearby café or identifying the artist behind your favorite song.
Capture Life Hands-Free
Stay in the moment while capturing vibrant photos and videos with the hands-free camera. Perfect for documenting your adventures or everyday moments, these glasses let you focus on what matters most without missing a beat.
Immersive Audio Experience
Enjoy rich, open-ear sound with speakers seamlessly integrated into the frames. From real-time conversation translations to your favorite playlists, these glasses ensure you hear it all with clarity and convenience.
Effortless Connectivity
Stay connected with loved ones through WhatsApp, Instagram, or Messenger without reaching for your phone. Send texts and stay in touch, all from the comfort of your stylish frames.
Bold Design with Premium Finishes
Available in a variety of bold colors and premium finishes, Meta Glasses are as fashionable as they are functional. With exclusive collaborations, these AI-powered glasses are designed to complement your unique style.
Enjoy complimentary Apple Service Trials with this purchase.
Redemption instructions will be emailed post purchase. Terms apply.
Specifications
- Meta AI App
- Tortoise Frame, Clear Lenses
- Glasses, charging case, cleaning cloth, reference guide, + charging stand
Warnings and disclaimers
Ingestion Hazard
Member ratings & reviews
Popular products in this category
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct., $29.98
Sponsored$2998current price $29.98Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
420294.707 out of 5 Stars. 42029 reviews4.707 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct., $9.98, $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23084.8523 out of 5 Stars. 2308 reviews4.8523 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
1224.1967 out of 5 Stars. 122 reviews4.1967 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk., $21.12, $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49834.8694 out of 5 Stars. 4983 reviews4.8694 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct., $30.58, $0.16/foz
$3058current price $30.58$0.16/fozFrom $30.58Ensure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
62294.7985 out of 5 Stars. 6229 reviews4.7985 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.), $24.46, $4.08/ea
$2446current price $24.46$4.08/eaFrom $24.46Member's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.)
13734.842 out of 5 Stars. 1373 reviews4.842 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk., $6.98, $0.11/foz
$698current price $6.98$0.11/fozMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk.
18924.8441 out of 5 Stars. 1892 reviews4.8441 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29434.6874 out of 5 Stars. 2943 reviews4.6874 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk., $25.78, $0.15/foz
$2578current price $25.78$0.15/fozOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk.
77363.9031 out of 5 Stars. 7736 reviews3.9031 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct., $22.48, $0.77/oz
$2248current price $22.48$0.77/ozChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct.
47144.6703 out of 5 Stars. 4714 reviews4.6703 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
Members-only priceOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
36214.5653 out of 5 Stars. 3621 reviews4.5653 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk., $28.98, $0.97/ea
$2898current price $28.98$0.97/eaLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk.
64304.6621 out of 5 Stars. 6430 reviews4.6621 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark The Better Nut Bar, Dark Chocolate and Sea Salt, 24 ct., $14.48, $0.60/ea
$1448current price $14.48$0.60/eaMember's Mark The Better Nut Bar, Dark Chocolate and Sea Salt, 24 ct.
61324.7304 out of 5 Stars. 6132 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size, $35.68, $0.42/ea
$3568current price $35.68$0.42/eaMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size
55894.6051 out of 5 Stars. 5589 reviews4.6051 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping