Members Mark MMS203 Polarized Wrap Around Sport Sunglasses
Shipping

Highlights
ZEISS Pre-Moistened Eyeglass Lens Cleaning Wipes, 250 ct., $13.88, $0.06/ea

ZEISS Pre-Moistened Eyeglass Lens Cleaning Wipes, 250 ct.


Other popular items in Pharmacy, Health & Wellness
Nurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
22994.6494 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct., $28.43, $0.19/ea
$2843current price $28.43$0.19/eaFrom $28.43Member's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct.
21674.8168 out of 5 Stars. 2167 reviews4.8168 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13564.3857 out of 5 Stars. 1356 reviews4.3857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303144.8384 out of 5 Stars. 30314 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk.
25104.6845 out of 5 Stars. 2510 reviews4.6845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
180904.78 out of 5 Stars. 18090 reviews4.78 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39764.8126 out of 5 Stars. 3976 reviews4.8126 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz., $8.78, $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
73014.7677 out of 5 Stars. 7301 reviews4.7677 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32744.81 out of 5 Stars. 3274 reviews4.81 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box, $13.98, $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162574.7717 out of 5 Stars. 16257 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk., $15.98, $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19794.7832 out of 5 Stars. 1979 reviews4.7832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box, $14.98, $0.01/ea
$1498current price $14.98$0.01/eaMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box
191854.7365 out of 5 Stars. 19185 reviews4.7365 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
124014.7591 out of 5 Stars. 12401 reviews4.7591 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark SUN MMS203 (990370024) is a men’s active inspired sport wrap around sunglass. This style features super lightweight material and high end, RX-able blue mirror polarized lenses with one hundred percent UV protection. This sunglass style is ready to wear but the lenses are also completely RX-able as needed. The MMS203 style is available in the color matte black with blue mirror lenses.
MMS203 is constructed with an active lifestyle in mind. The lightweight, wrap-around frame design ensures a secure and comfortable fit for any activity! The frame has an added silicone comfort bridge and nonslip rubberized temple tips for long lasting comfort and stability.
This wraparound style is perfect for any face shape and size and activity. The blue mirror lenses offer glare-free vivid, clear vision. MMS203 is also a great gift for anyone- whether they’re into sports or just enjoying a sunny day outside!
This frame measures in millimeters at 61/17/127. When you purchase this frame, a drawstring cloth pouch will be included. Member’s Mark is a Sam’s Club owned brand, launched in 2000 to provide a high-end product at a price point that Sam’s Club members love. The Member’s Mark brand is a hallmark of good taste, durability, and simple elegance.
Specifications
| Fit | Normal |
| Shape | Rectangular Wrap |
| Rim | Full |
| Lens Color | Blue Mirror |
| Polarized | Yes |
| UV Protection | 100% UVA/UVB |
| Blue Light Protection | No |
| Frame Dimensions (mm) | 61/17/127 |
| Nosepad | Silicone comfort bridge |
| Frame Material | Plastic |
| Scratch Resistant Lens | No |
| Impact Resistant Lens | No |
| Flex Hinge | No |
| Purchase Includes | 1 Pair sunglasses, 1 Drawstring Cloth Pouch |
| Gender | Men's |
| FSA/HSA Eligible | No |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Totally surprised of this quality
Absolutely worth it for the price and quality. We got two for me and my husband. Great for Florida sunshine and beach
Popular products in this category
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct., $29.98
Sponsored$2998current price $29.98Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
419314.7073 out of 5 Stars. 41931 reviews4.7073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct., $9.98, $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23074.8522 out of 5 Stars. 2307 reviews4.8522 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Vanilla 8 fl. oz., 24 pk.
19364.7107 out of 5 Stars. 1936 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
1224.1967 out of 5 Stars. 122 reviews4.1967 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk., $21.12, $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49824.8693 out of 5 Stars. 4982 reviews4.8693 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct., $30.58, $0.16/foz
$3058current price $30.58$0.16/fozFrom $30.58Ensure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
62284.7985 out of 5 Stars. 6228 reviews4.7985 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.), $24.46, $4.08/ea
$2446current price $24.46$4.08/eaFrom $24.46Member's Mark 50mcg Allergy Relief, Fluticasone Propionate Nasal Spray (0.62 fl. oz., 6 ct.)
13724.8418 out of 5 Stars. 1372 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk., $6.98, $0.11/foz
$698current price $6.98$0.11/fozMember's Mark 91% Isopropyl Alcohol, 32 fl. oz., 2 pk.
18924.8441 out of 5 Stars. 1892 reviews4.8441 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
Instant Savings
Members-only price$9 offEnds Oct 18PediaSure Grow and Gain Nutrition Shake for Kids, Chocolate, 8 fl. oz., 24 pk.
29394.687 out of 5 Stars. 2939 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk., $25.78, $0.15/foz
$2578current price $25.78$0.15/fozOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk.
77353.9029 out of 5 Stars. 7735 reviews3.9029 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct., $22.48, $0.77/oz
$2248current price $22.48$0.77/ozChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct.
47134.6703 out of 5 Stars. 4713 reviews4.6703 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
Members-only priceOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Vanilla Bean 2.74 lbs.
36194.5656 out of 5 Stars. 3619 reviews4.5656 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk., $28.98, $0.97/ea
$2898current price $28.98$0.97/eaLiquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Variety Pack, Lemon Lime and Passion Fruit, 30 pk.
64254.6619 out of 5 Stars. 6425 reviews4.6619 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark The Better Nut Bar, Dark Chocolate and Sea Salt, 24 ct., $14.48, $0.60/ea
$1448current price $14.48$0.60/eaMember's Mark The Better Nut Bar, Dark Chocolate and Sea Salt, 24 ct.
61324.7304 out of 5 Stars. 6132 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size, $35.68, $0.42/ea
$3568current price $35.68$0.42/eaMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Women, Choose Size
55894.6051 out of 5 Stars. 5589 reviews4.6051 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping