Members Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk

Highlights
- Delicious pre-portioned chocolate chip and chunk cookie dough
- Made with Rainforest Alliance certified cocoa
- Kosher with no artificial flavors, colors, or preservatives
- 2g protein per serving
- Perfect for baking and safe to eat raw
Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz

Country Crock Original Spread 5 lbs.


Members who viewed this also viewed
simplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz., $10.68, $0.89/oz
Sponsored$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk, $12.42, $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
10964.4443 out of 5 Stars. 1096 reviews4.4443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
165554.7635 out of 5 Stars. 16555 reviews4.7635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81734.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews4.6935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64374.5347 out of 5 Stars. 6437 reviews4.5347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBetty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk., $10.98, $2.75/ea
$1098current price $10.98$2.75/eaBetty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk.
63884.8117 out of 5 Stars. 6388 reviews4.8117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303044.8384 out of 5 Stars. 30304 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21884.1421 out of 5 Stars. 2188 reviews4.1421 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk., $11.92, $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18614.4535 out of 5 Stars. 1861 reviews4.4535 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk., $18.38, $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45904.7991 out of 5 Stars. 4590 reviews4.7991 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza, $8.98, $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Delicious Homemade Taste
Member's Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough offers a delightful homemade taste with high-quality ingredients. This cookie dough is free from artificial flavors, colors, or preservatives. These cookies are generously packed with rich, melt-in-your-mouth chocolate chips and chunks, creating the perfect balance of sweetness and flavor in every bite. Our recipe uses both white and brown sugar, real vanilla extract, natural butter flavor, and a dash of salt to give these a perfect balance of sweetness and flavor. Each cookie contains 2g of protein, making them a slightly less guilty indulgence.
Supporting Sustainable Practices
With each bite of Member's Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip Cookies, you're not only savoring a delightful snack, but also supporting a sustainable, fair trade supply chain. These cookies are made with Rainforest Alliance certified chocolate. This ensures that the cocoa used in each cookie supports ethical farming practices and provides fair wages to farmers, making each bite a delightful and ethical choice. And our Member’s Mark cookie dough is produced in the USA by a women-owned business in the USA.
Perfect for Sharing
Member's Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookies are perfect for sharing with family, friends, or at a gathering. These large cookies are loaded with gooey, rich chocolate chips and chunks in every bite. Their generous size and rich, buttery flavor make them the ultimate indulgence for chocolate chip cookie lovers. Whether you're enjoying these cookies with a cup of coffee or a glass of milk, they are the ideal comfort snack. With 48 cookies in a pack, there's more than enough to satisfy a crowd or keep you happily snacking for days.
Oven Baking Instructions:
1) Preheat oven to 330 F.
2) Place the pre-portioned dough pucks on an ungreased baking sheet with enough room for the cookies to spread. (Pro Tip: Line cookie sheet with Member's Mark Parchment Paper for easier clean up.)
3) Bake for 14-16 minutes, until edges are golden brown. (Bake time will vary depending on your oven and desired consistency of the cookies.) Pro Tip: Add 2-4 minutes if baking from frozen.
4) Remove the cookie sheet from the oven and set on a safe surface to cool for 2 minutes before handling. Cookies will be hot. (Note: Centers may rise while baking and flatten while cooling.)
5) Cookies can be stored at room temperature in an airtight container for 3-4 days.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Container Type | Four individually wrapped trays |
| Keep Refrigerated | Yes |
| Includes | 48 ct. total cookies: 4 x 12 ct. packs |
| Net Weight | 64 oz. |
| Ingredients | Wheat flour, sugar, palm oil, semi-sweet chocolate chips (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, whole milk powder, soy lecithin, vanilla extract), brown sugar, water, semi-sweet chocolate chunks (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, whole milk powder, soy lecithin, vanilla extract), whey protein concentrate fiber blend (pea fiber, potato dextrin, psyllium fiber, bamboo fiber, flaxseed fiber), salt, baking soda, natural vanilla powder, natural butter flavor. |
| Contains | Milk, soy, wheat. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 26 reviews
Verified Purchase
Awesome Cookies
OMG!!!! These cookies are so good fresh out of the oven.
Where is the cookie dough?
Great fresh out of the oven!! Is anyone else having a hard time finding these? Anyone know if it is discontinued? Hope not. Family favorite.
Please bring these back!! Best cookies ever!
Top products
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197504.7979 out of 5 Stars. 19750 reviews4.7979 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods Max, $529.00
$52900current price $529.00Apple AirPods Max
2344.3077 out of 5 Stars. 234 reviews4.3077 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4, $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60104.097 out of 5 Stars. 6010 reviews4.097 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H, $6.98, Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Sep 28Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88154.8366 out of 5 Stars. 8815 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set, $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
741184.6651 out of 5 Stars. 74118 reviews4.6651 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySuncast 6'x4' Extra Large Vertical Outdoor Storage Shed with Shelf, $399.00
$39900current price $399.00Suncast 6'x4' Extra Large Vertical Outdoor Storage Shed with Shelf
553.9455 out of 5 Stars. 55 reviews3.9455 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct., $19.98, Was $20.98, $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173414.8551 out of 5 Stars. 17341 reviews4.8551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNinja Crispi 5-in-1 Portable Glass Air Fryer Cooking System, Bonus Glass Containers & Accessories
Members-only priceNinja Crispi 5-in-1 Portable Glass Air Fryer Cooking System, Bonus Glass Containers & Accessories
5974.6114 out of 5 Stars. 597 reviews4.6114 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
Members-only price$211.19 offShark Clean & Empty Cordless Stick Vacuum with Auto-Empty System
2054.0341 out of 5 Stars. 205 reviews4.0341 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping