Member's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Premium USDA Choice Angus Beef
- Cut fresh in club daily
- Always fresh, Never frozen
- Superior marbling for rich flavor
- Aged for optimal tenderness
Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs. $31.56 $15.78/lb

Sadler's Smokehouse Mesquite Beef Brisket 2 lbs.


Members also considered
Member’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound $190.06 $13.46/lb
$19006current price $190.06avg. price$13.46/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound
1514.2053 out of 5 Stars. 151 reviews4.2053 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound $304.23 $17.97/lb
$30423current price $304.23avg. price$17.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Prime Whole Beef Ribeye, Cryovac, priced per pound
1534.366 out of 5 Stars. 153 reviews4.366 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Chuck Roll, Cryovac, priced per pound $128.66 $7.14/lb
$12866current price $128.66avg. price$7.14/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Chuck Roll, Cryovac, priced per pound
2084.4567 out of 5 Stars. 208 reviews4.4567 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound $101.32 $6.47/lb
$10132current price $101.32avg. price$6.47/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Prime Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound
11264.3641 out of 5 Stars. 1126 reviews4.3641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Prime Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound $200.58 $15.97/lb
$20058current price $200.58avg. price$15.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Prime Whole Beef Strip Loin, Cryovac, priced per pound
534.4717 out of 5 Stars. 53 reviews4.4717 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound $52.40 $14.97/lb
$5240current price $52.40avg. price$14.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Ribeye Steak, priced per pound
69544.5585 out of 5 Stars. 6954 reviews4.5585 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Extra Trim Tenderloins, Cryovac, priced per pound $164.65 $31.97/lb
$16465current price $164.65avg. price$31.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Extra Trim Tenderloins, Cryovac, priced per pound
9564.7207 out of 5 Stars. 956 reviews4.7207 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Cowboy Ribeye, Cryovac, priced per pound $354.30 $13.84/lb
$35430current price $354.30avg. price$13.84/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Cowboy Ribeye, Cryovac, priced per pound
154.7333 out of 5 Stars. 15 reviews4.7333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound $90.20 $5.88/lb
$9020current price $90.20avg. price$5.88/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Whole Brisket, Vacuum Pack, priced per pound
9214.3529 out of 5 Stars. 921 reviews4.3529 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Ribs, Bone-in, Cryovac, priced per pound, 2 per bag $164.55 $10.97/lb
$16455current price $164.55avg. price$10.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Whole Beef Short Ribs, Bone-in, Cryovac, priced per pound, 2 per bag
2604.3038 out of 5 Stars. 260 reviews4.3038 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound $147.38 $19.97/lb
$14738current price $147.38avg. price$19.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Tenderloins, Cryovac, priced per pound
8644.5451 out of 5 Stars. 864 reviews4.5451 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound $47.50 $13.97/lb
$4750current price $47.50avg. price$13.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless NY Strip Steak, priced per pound
62034.488 out of 5 Stars. 6203 reviews4.488 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Ribeye Steak, Thin Sliced, priced per pound $52.40 $14.97/lb
$5240current price $52.40avg. price$14.97/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Ribeye Steak, Thin Sliced, priced per pound
15724.479 out of 5 Stars. 1572 reviews4.479 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound $27.64 $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70494.6521 out of 5 Stars. 7049 reviews4.6521 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Sirloin Tip, Cryovac, priced per pound $73.05 $6.84/lb
$7305current price $73.05avg. price$6.84/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Sirloin Tip, Cryovac, priced per pound
7374.4152 out of 5 Stars. 737 reviews4.4152 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Make Sam’s Club your destination for fresh, premium USDA Choice Angus beef that is satisfaction-guaranteed. We offer an extensive, high-quality selection of beef at great value to our members. Member’s Mark beef adheres to a strict cattle selection process to ensure you receive the highest-quality beef from only the best Angus cattle. Our beef is grain-finished for superior marbling, which brings out rich flavor. It is also aged to perfection for optimal tenderness. Whether you’re stocking up or enjoying a meal for one, we’ve got you covered – we offer anything from two-steak packages to full cases of beef. Visit your Sam’s Club meat department for premium USDA Choice Angus beef that is cut fresh daily, right here in the club.
For the Angus Ribeye Steak Tray, click here.
For the Angus Ribeye Roast, click here.
For the Angus Ribeye Case, click here.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 156 reviews
Verified Purchase
Meat Department - Ribeye Steaks
I aways buy a whole ribeye and have the meat department cut it into .75" thick steaks. They always do a fantastik job and I want to praise them for excellent service!
Verified Purchase
Excellent steaks
I trimmed the excess fat, trimmed the silver skin and cut in desired thickness. After vacuum packing I ended up with 16 steaks. Grilled one of the steaks and the result was outstanding. Average cost per steak was $15. The excess fat was used in grinding hamburger, great burgers
Verified Purchase
Excellent ribeyes
I chose to purchase this because of the increasing prices of meat. It is a great deal price wise. I had no trouble cutting the steaks into slices of about 1 1/2-2”. The meat looked great. I trimmed it myself and whatever leftover meat I had, I ground it up in a food processor and made hamburger patties. I had 4 patties, which tells you how little extra meat I had leftover.
Items you may like
Member's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58444.7457 out of 5 Stars. 5844 reviews4.7457 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound $29.49 $7.97/lb
$2949current price $29.49avg. price$7.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound
69974.618 out of 5 Stars. 6997 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound $61.60 $5.72/lb
$6160current price $61.60avg. price$5.72/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound
23144.6046 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound $32.66 $6.07/lb
$3266current price $32.66avg. price$6.07/lbFinal cost by weightMember's Mark 88/12 Ground Beef, priced per pound
49734.7219 out of 5 Stars. 4973 reviews4.7219 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627604.8196 out of 5 Stars. 62760 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120854.5635 out of 5 Stars. 12085 reviews4.5635 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound $122.88 $7.47/lb
$12288current price $122.88avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Whole Beef Denuded Inside Round, Cryovac, priced per pound
54.8 out of 5 Stars. 5 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound $57.47 $26.98/lb
$5747current price $57.47avg. price$26.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Prime Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
43844.5958 out of 5 Stars. 4384 reviews4.5958 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Eye of Round Steak, priced per pound $23.25 $6.74/lb
$2325current price $23.25avg. price$6.74/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Eye of Round Steak, priced per pound
14824.357 out of 5 Stars. 1482 reviews4.357 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz. $17.93 $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35323.8967 out of 5 Stars. 3532 reviews3.8967 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Grass Fed Beef Tenderloin Steak, priced per pound $33.84 $22.56/lb
$3384current price $33.84avg. price$22.56/lbFinal cost by weightMember's Mark Grass Fed Beef Tenderloin Steak, priced per pound
19734.3472 out of 5 Stars. 1973 reviews4.3472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound $46.13 $19.97/lb
$4613current price $46.13avg. price$19.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Filet Mignon, priced per pound
47774.5177 out of 5 Stars. 4777 reviews4.5177 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery