Member's Mark Triple Sec, 1 L
Curbside Pickup

Highlights
- 15% ABV; 30 Proof
- The perfect balance of sweetness and citrus zest
- Ideal for classic cocktails like margaritas, cosmopolitans, and daiquiris
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Peach Mango 1.93 oz., 24 pk. $42.84 $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Peach Mango 1.93 oz., 24 pk.


Members also considered
Wright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb. $20.47 $5.12/lb
Sponsored$2047current price $20.47$5.12/lbWright Brand Hickory Real Wood Smoked Thick Cut Bacon, 4 lb.
110944.7431 out of 5 Stars. 11094 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2404.0667 out of 5 Stars. 240 reviews4.0667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Diet Non-Alcoholic Ginger Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
2114.2464 out of 5 Stars. 211 reviews4.2464 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
1294.1008 out of 5 Stars. 129 reviews4.1008 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk. $17.97 $0.75/ea
$1797current price $17.97$0.75/eaGoslings Stormy Peach Ginger Beer 12 fl. oz. can, 24 pk.
554.4545 out of 5 Stars. 55 reviews4.4545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Blazing Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
174.4118 out of 5 Stars. 17 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Dill Pickle Bloody Mary Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk. $25.97 $4.33/ea
$2597current price $25.97$4.33/eaZing Zang Non-Alcoholic Michelada Mix, 32 fl. oz. bottle, 6 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaMember's Mark Heavy-Duty, Red Cups, 18 oz., 188 ct.
7484.6404 out of 5 Stars. 748 reviews4.6404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct. $11.28 $0.09/ea
$1128current price $11.28$0.09/eaMember's Mark Clear Plastic Cups 16 oz., 132 ct.
23314.8258 out of 5 Stars. 2331 reviews4.8258 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct. $13.14 $0.04/ea
$1314current price $13.14$0.04/eaFrom $13.14Member's Mark Translucent Plastic Cups 12 oz., 300 ct.
22274.7369 out of 5 Stars. 2227 reviews4.7369 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk. $15.98 Was $17.48 $0.80/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.48$17.48$0.80/ea$1.5 offJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk.
14604.6164 out of 5 Stars. 1460 reviews4.6164 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal. $6.34 $0.05/oz
$634current price $6.34$0.05/ozMt. Olive Kosher Dills Fresh Pack Pickles, 1 gal.
25964.5173 out of 5 Stars. 2596 reviews4.5173 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLa Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz. $4.98 $0.08/oz
$498current price $4.98$0.08/ozLa Costeña Pickled Jalapeño Nacho Slices, 64 oz.
25644.8108 out of 5 Stars. 2564 reviews4.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk. $27.99 $1.17/ea
$2799current price $27.99$1.17/eaModelo Especial Mexican Lager Beer, 12 fl. oz. can, 24 pk.
29344.726 out of 5 Stars. 2934 reviews4.726 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Elevate your cocktails with Member's Mark Triple Sec – the perfect balance of sweetness and citrus zest. Whether you're mixing margaritas or adding a splash to your favorite drink, Member's Mark delivers premium quality at an unbeatable value!
- Citrus Flavor Profile: A vibrant, sweet orange flavor with a touch of bitterness, providing a balanced and refreshing taste
- Versatile Ingredient: Ideal for classic cocktails like margaritas, cosmopolitans, and daiquiris
- Smooth Texture: Delivers a smooth, clean finish that enhances mixed drinks without overpowering other ingredients
- Affordable Quality: High-quality triple sec at a competitive price, offering excellent value
- Perfect for Mixing: Works well in a variety of cocktails and beverages, perfect for home bartenders and professionals alike
All About the Member's Mark Brand
At Sam's Club, we put our members first. That means you! Bringing you high-quality products that reflect your values and needs, all at members-only prices–that's what our Member's Mark brand is all about. Our Member's Mark team is comprised of top-notch chefs, food and product experts, packaging engineers and quality professionals to bring you the best of thousands of rigorously tested products. We travel around the U.S. and globe searching for premium ingredients and materials, plus we partner with top growers, farmers and manufacturers who are experts in their fields.
For more information on Member's Mark Alcohol products, click here!
Sidecar Recipe
Ingredients
- 2 fl. oz. Member’s Mark Cognac XO
- 0.75 fl. oz. Member’s Mark Triple Sec
- 0.75 fl. oz. Lemon Juice
Garnish
- Lemon Twist or Orange Peel)
- Sugar (For Rimming the Glass)
Instructions
1. Rim a coupe glass with sugar (rub the rim with a lemon wedge and dip it into sugar
2. In a shaker, combine Cognac XO, orange liqueur, and lemon juice with ice
3. Shake well (about 15 seconds) until chilled
4. Strain into the prepared coupe glass
5. Garnish with a lemon twist or orange peel
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 3.75 lbs.
Package Type: Glass Bottle
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited.By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions. You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 4 reviews
Love it
I really enjoyed this. I normally don't drink, hate the aftertaste of alcohol but this mixed with the right juices tastes amazing.
Verified Purchase
Would buy again
Not bad, would buy again
this stuff is great and so much cheaper than anything else. please get it back in stock now.
Items you may like
Iceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
SponsoredMembers-only priceIceman by Chefman Dual-Size Compact Bullet Ice Machine, 26lb Daily Ice Production
9444.4905 out of 5 Stars. 944 reviews4.4905 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cayenne Pepper, 16 oz. $7.58 $0.47/oz
$758current price $7.58$0.47/ozFrom $7.58Member's Mark Cayenne Pepper, 16 oz.
9024.7716 out of 5 Stars. 902 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk. $29.99 $1.07/ea
$2999current price $29.99$1.07/eaSamuel Adams Octoberfest Lager Beer, 12 fl. oz. bottle, 28 pk.
8744.8593 out of 5 Stars. 874 reviews4.8593 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk. $20.99 $0.87/ea
$2099current price $20.99$0.87/eaCorona Extra Coronita Mexican Lager Beer, 7 fl. oz. bottle, 24 pk.
5734.8255 out of 5 Stars. 573 reviews4.8255 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIgloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler $49.98
$4998current price $49.98Igloo Bone White and Gray 60-Quart Sunset Roller Cooler
6904.2391 out of 5 Stars. 690 reviews4.2391 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397464.4153 out of 5 Stars. 39746 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1940154.8417 out of 5 Stars. 194015 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242863.8122 out of 5 Stars. 24286 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Translucent Plastic Portion Cups 1 fl. oz., 2,500 ct. $38.48 $0.02/ea
$3848current price $38.48$0.02/eaMember's Mark Translucent Plastic Portion Cups 1 fl. oz., 2,500 ct.
1774.6271 out of 5 Stars. 177 reviews4.6271 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L $9.99 $0.20/foz
$999current price $9.99$0.20/fozMember's Mark Red Blend Wine, 1.5 L
1284.4531 out of 5 Stars. 128 reviews4.4531 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml $10.59 $0.42/foz
$1059current price $10.59$0.42/fozMember's Mark Moscato D'Asti Sparkling Wine, 750 ml
11944.7613 out of 5 Stars. 1194 reviews4.7613 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFranzia Chardonnay White Wine, 5 L $21.99 $0.13/foz
$2199current price $21.99$0.13/fozFranzia Chardonnay White Wine, 5 L
3054.5869 out of 5 Stars. 305 reviews4.5869 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L $13.99 $0.28/foz
$1399current price $13.99$0.28/fozMember's Mark Sparkling Wine, 1.5 L
2614.5632 out of 5 Stars. 261 reviews4.5632 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery