Member's Mark Sweet Fruit Topped Chantilly Cream Bar Cake, 46 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Moist white cake with airy chantilly whipped cream and fresh fruits
- Great dessert option for everyday or special events
- Serves ~8-10 people
- Available year-round
The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz., $4.28, $0.27/oz

The Rustik Oven Sourdough Bread, 16 oz.
Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
165874.7634 out of 5 Stars. 16587 reviews4.7634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct., $7.48, $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64374.5347 out of 5 Stars. 6437 reviews4.5347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct., $7.78, $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36174.3276 out of 5 Stars. 3617 reviews4.3276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5813.7074 out of 5 Stars. 581 reviews3.7074 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct., $5.98, $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3483.8793 out of 5 Stars. 348 reviews3.8793 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct., $9.62, $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8193.5873 out of 5 Stars. 819 reviews3.5873 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18804.3367 out of 5 Stars. 1880 reviews4.3367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct., $17.64, $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct., $37.16, $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct., $71.32, $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct., $43.46, $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct., $80.72, $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct., $40.02, $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct., $59.96, $0.31/ea
$5996current price $59.96$0.31/eaMember's Mark Blondie Cookie Bars, Frozen, Case, 192 ct.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Blueberry Muffins, 6 ct.
544.4 out of 5 Stars. 54 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Chantilly Bar Cake is our premium dessert for all occasions. We wanted to provide our members a ready to serve refreshing and equally delicious dessert option for all occasions. With this cake serving ~ 8-10 people, it will have everyone wanting more at the end of a meal.
Fresh Makes This Cake the Best
Our Chantilly bar cake starts with moist, fluffy white cake that is layers with airy chantilly cream. The bar cake is then topped with fresh strawberries, blueberries, and blackberries surrounded by a bordered of whipped cream. Our berries and cream fruit cake creates a light, fluffy, and refreshing bite every time.
Easy to Execute Dessert Option
Perfect for everyday dessert, birthdays, anniversaries, holidays, graduation or any other special occasion. Our bar cakes are an easy to execute elevated dessert option that only requires members to cut a slice and serve. Members can make slices as large or small as their hunger allows.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Follow use-by date on label
Net Weight: 46 oz.
Ingredients: Cake: Heavy Cream, Sugar, Bleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic ACID), Water, Soy Oil, Eggs, Egg Whites, Less Than 2% Of: Food Starch-modified, Nonfat Dry Milk, Salt, Sodium Carboxymethylcellulose, Whey (Milk), Soy Lecithin, Sodium ACID Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Corn Starch, Xanthan Gum, Guar Gum, Ascorbic ACID (Preservative), Monocalcium Phosphate, Natural Flavors, Citric ACID (Preservative), Ethyl Alcohol, Monoglycerides, Dextrose, Maltodextrin, Glycerine, Triethyl Citrate. Strawberries. Blueberries. Whipped Icing: Water, Hydrogenated Vegetable Oils (Palm Oil, Palm Kernel Oil, Coconut Oil And/Or Cottonseed Oil), Sugar, Corn Syrup, Dextrose, Less Than 2% Of: SodiumCaseinate (Milk), Micellar Casein (Milk), Natural Flavor, Polysorbate 60, Hydroxypropyl Methylcellulose, Salt, Potassium Sorbate (Preservative), Soy Protein Concentrate, Polyglycerol Esters Of Fatty Acids, Xanthan Gum, Guar Gum. Blackberries. Glaze: Water, Sugar, Corn Syrup, Pectin, Less Than 2% Of: Citric ACID, Potassium Sorbate (Preservative), Sodium Citrate, Sodium Metabisulfite (Preservative).
Contains: Milk, Eggs, Wheat And Soy.
Contains Bioengineered Food Ingredients
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,679 reviews
Verified Purchase
Chantilly Cream Bar Cake with Fruit
My son chose this as his birthday cake and it was loved by the whole family. Not too sweet and the fruit stays very fresh but not syrupy like they can be on cakes like this. The creamy "frosting" is light and refreshing and compliments the tender cake. We will be purchasing this one in the future.
Verified Purchase
YUM YUM YUM
Brought to a gathering and everyone loved it. Light, flavorful and not overly sweet. The fruit on top was the perfect compliment to this awesome cake.
Verified Purchase
Delicious Cake
Absolutely delicious! The cake is soft, moist, and perfectly sweet, with a rich flavor that made every bite irresistible. Definitely one of our favorite cakes.
Items you may like
TortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea
Sponsored$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12844.8232 out of 5 Stars. 1284 reviews4.8232 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
119984.8319 out of 5 Stars. 11998 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk., $7.18, $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59464.6749 out of 5 Stars. 5946 reviews4.6749 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk., $10.26, $0.19/oz
Sponsored$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32474.7459 out of 5 Stars. 3247 reviews4.7459 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct., $5.96, $0.50/ea
$596current price $5.96$0.50/eaMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115554.6344 out of 5 Stars. 11555 reviews4.6344 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk., $15.54, $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29604.6642 out of 5 Stars. 2960 reviews4.6642 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78804.8032 out of 5 Stars. 7880 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk., $9.76, $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68154.7906 out of 5 Stars. 6815 reviews4.7906 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk., $8.32, $0.23/oz
$832current price $8.32$0.23/ozDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.
25904.5788 out of 5 Stars. 2590 reviews4.5788 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct., $6.98, $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22134.5151 out of 5 Stars. 2213 reviews4.5151 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz., $5.64, $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34444.5906 out of 5 Stars. 3444 reviews4.5906 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct., $6.98, $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27094.3935 out of 5 Stars. 2709 reviews4.3935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct., $6.82, $1.14/ea
$682current price $6.82$1.14/eaMember's Mark Holiday Muffin Variety Pack, 6 ct.
8283.8 out of 5 Stars. 828 reviews3.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery