Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- Rich and creamy spinach artichoke dip
- Made with cream cheese, spinach, artichoke, and a blend of four cheeses
- Perfect balance of creamy texture and savory flavors
- Easy to prepare
- Pair with crispy pita chips, fresh baguette slices, or crunchy vegetable sticks
Fresh Craving's Mexicali Dip, 24 oz., $7.98, $0.33/oz

Fresh Craving's Mexicali Dip, 24 oz.


Members also considered
Athenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.), $7.28, $0.30/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39414.7693 out of 5 Stars. 3941 reviews4.7693 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct., $6.73, $0.19/ea
Sponsored$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12844.8232 out of 5 Stars. 1284 reviews4.8232 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct., $10.72, $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb., $6.98, $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33804.6814 out of 5 Stars. 3380 reviews4.6814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz., $8.28, $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33854.7645 out of 5 Stars. 3385 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28234.6599 out of 5 Stars. 2823 reviews4.6599 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88814.6041 out of 5 Stars. 8881 reviews4.6041 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz., $10.74, $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48304.4327 out of 5 Stars. 4830 reviews4.4327 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs., $6.42, $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32664.6751 out of 5 Stars. 3266 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs., $7.84, $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45204.7546 out of 5 Stars. 4520 reviews4.7546 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct., $12.72, $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39234.3971 out of 5 Stars. 3923 reviews4.3971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct., $10.98, $0.92/ea
$1098current price $10.98$0.92/eaOH SNAP! Dilly Bites Dill Pickle Snack Packs, 3.25 fl. oz., 12 ct.
10854.6931 out of 5 Stars. 1085 reviews4.6931 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Elevate your snack game with our irresistible Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz., the ultimate crowd-pleaser for any gathering. This indulgent dip blends tender artichoke hearts and vibrant spinach with a rich, creamy base of cream cheese, sour cream, and a medley of melted cheeses. Every bite is a luxurious experience, featuring a perfect balance of creamy texture and savory flavors. Crafted from high-quality ingredients, our Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz. is mixed to perfection. This product can be baked, offering a delightful contrast of crisp, bubbling top and smooth, gooey interior. Ideal for pairing with crispy pita chips, fresh baguette slices, or crunchy vegetable sticks, this dip is as versatile as it is delicious. Whether you're hosting a festive party or enjoying a casual night in, our Member's Mark Spinach Artichoke Dip, 32 oz. promises to be the star of your spread. Its gourmet taste and rich, cheesy goodness make it a must-have for any occasion. Ready to serve straight from the oven, it’s both convenient and decadent, ensuring that every gathering is memorable. Treat yourself and your guests to the ultimate appetizer experience—one dip and you’ll be hooked!
Heating Instructions
1. Place dip in microwave safe bowl.
2. Cover loosely with paper towel.
3. Microwave on high for 1 minute.
4. Remove from microwave and stir.
5. Continue microwaving 30 seconds at a time until desired internal temperature is reached.
Caution: Product and bowl will be hot. Microwave ovens may vary; adjust cooking times accordingly.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated
Net Weight: 32 oz.
Ingredients: Cream Cheese (Pasteurized Milk And Cream, Cheese Culture, Salt, Guar Gum, Carob Bean Gum, Xanthan Gum), Artichokes (Artichokes, Water, Salt, Citric Acid), Spinach, Mayonnaise (Soybean Oil, Eggs Yolks, Vinegar, Water, Sugar, Salt, Spices, Natural Flavor), Sour Cream (Cultured Cream), Low Moisture Part Skim Mozzarella Cheese (Pasteurized Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Shredded Asiago Cheese (Asiago Cheese [Pasteurized Part-Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Powdered Cellulose), Shredded Parmesan Cheese (Parmesan Cheese [Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes], Powdered Cellulose), Shredded Swiss Cheese (Swiss Cheese [Pasteurized Part Skim Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Powdered Cellulose), Pasteurized Lemon Juice, Sugar, Water, Salt, Garlic Powder, Vinegar, Potassium Sorbate (To Preserve Freshness), Sodium Benzoate (To Preserve Freshness), Citric Acid, Xanthan Gum.
Contains: Milk and Egg.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 305 reviews
Verified Purchase
Convenient & Excellent Flavor!
Why go to the effort to make this dip when you can open the container? I put it in a dish and top with cheese, then bake it. Oh my gosh it’s so delicious!
Verified Purchase
Creamy, flavorful, and perfect for snacking
This spinach artichoke dip is delicious and super convenient. It’s creamy, well‑seasoned, and has a great balance of spinach and artichoke without being too heavy. The flavor is rich but not overpowering, and it tastes like something you’d get at a restaurant. The 32 oz size is perfect for family gatherings, game nights, or just keeping in the fridge for quick snacks. It heats up nicely and works great with tortilla chips, crackers, or even spread on warm bread. No weird aftertaste, no watery texture — just a solid, tasty dip that always goes fast in my house. If you love a good spinach artichoke dip, this one is definitely worth grabbing.
Verified Purchase
Fantastic
I have served this hot and cold and it is a hit every time. I even use it for my catering jobs when people just want finger food. I pair them with the Naan bites.
Items you may like
Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
92964.6867 out of 5 Stars. 9296 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct., $7.48, $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35834.7491 out of 5 Stars. 3583 reviews4.7491 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Organic Salsa, 24oz., 2pk., $7.48, $0.16/oz
$748current price $7.48$0.16/ozMember's Mark Organic Salsa, 24oz., 2pk.
534.6038 out of 5 Stars. 53 reviews4.6038 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOn The Border Queso, Variety Pack, 23 oz., 2 pk., $7.98, $0.17/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.17/ozOn The Border Queso, Variety Pack, 23 oz., 2 pk.
15834.5003 out of 5 Stars. 1583 reviews4.5003 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChi-Chi's Medium Thick & Chunky Salsa, 60 oz., $7.32, $0.12/oz
$732current price $7.32$0.12/ozChi-Chi's Medium Thick & Chunky Salsa, 60 oz.
7444.6949 out of 5 Stars. 744 reviews4.6949 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938344.8417 out of 5 Stars. 193834 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120004.8319 out of 5 Stars. 12000 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
36984.6812 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81734.6935 out of 5 Stars. 8173 reviews4.6935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk., $8.24, $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55654.6266 out of 5 Stars. 5565 reviews4.6266 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound, $8.96, $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78524.5367 out of 5 Stars. 7852 reviews4.5367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45644.3909 out of 5 Stars. 4564 reviews4.3909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery