Member’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box
Shipping

Highlights
- Package contains 12 flat boxes of Facial Tissue, 160 tissues/box
- 1,920 total facial tissues
- 2 soft layers of premium facial tissues providing protection for sensitive skin
- Hypoallergenic, unscented facial tissue
- Strong and absorbent tissues free from toxins, dyes and other irritants
- Hypoallergenic and unscented tissues for gentle everyday care
Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll, $38.88, Was $40.98, $0.03/sft

Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll


Members also considered
Kleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box, $17.94, $0.01/ea
$1794current price $17.94$0.01/eaKleenex Trusted Care Facial Tissues 12 boxes, 160 tissues/box
131084.676 out of 5 Stars. 13108 reviews4.676 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box, $13.98, $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162554.7717 out of 5 Stars. 16255 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box, $18.18, $0.02/ea
$1818current price $18.18$0.02/eaFrom $18.18Kleenex Ultra Soft Facial Tissues, 12 boxes, 72 tissues/box
77994.7098 out of 5 Stars. 7799 reviews4.7098 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Soft and Strong 2-Ply Facial Tissues 30 boxes., 110 tissues/box, $29.98, $0.01/ea
$2998current price $29.98$0.01/eaMember's Mark Soft and Strong 2-Ply Facial Tissues 30 boxes., 110 tissues/box
2264.5619 out of 5 Stars. 226 reviews4.5619 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box, $18.34, $0.02/ea
$1834current price $18.34$0.02/eaFrom $18.34Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
135994.5272 out of 5 Stars. 13599 reviews4.5272 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box, $16.74, $0.03/ea
$1674current price $16.74$0.03/eaKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box
21004.6486 out of 5 Stars. 2100 reviews4.6486 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKleenex Ultra Soft Tissues Combo Pack, 3 Snap & Go packs, 11 boxes, 867 Tissues total, $19.98, $0.02/ea
$1998current price $19.98$0.02/eaKleenex Ultra Soft Tissues Combo Pack, 3 Snap & Go packs, 11 boxes, 867 Tissues total
22794.4954 out of 5 Stars. 2279 reviews4.4954 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues
It’s easy to keep a box of premium tissues handy when you add Member’s Mark Facial Tissues to your cart. With 12 decorative boxes and more than 1,900 quality tissues, you will always have plenty on hand for allergy, cold and flu seasons. Each tissue is ultra-soft, free of dyes and scents, making them perfect to care for sensitive skin and noses. And because these tissues are 2-ply strong, they are perfect for makeup removal. With this many boxes of Member’s Mark Facial Tissues, there should be a dry nose in every room of your home or office.
Everyday Care for Everyday Needs
These multi-purpose soft, strong & absorbent Member’s Mark 2-ply facial tissues are perfect for providing everyday comfort, care and germ prevention for your family, friends, pets, and co-workers. Save by stocking up in bulk with a 12-pack of more than 1,900 2-ply tissues for your home, office and classroom. From everyday spills to a gentle, absorbent tissue that’s safe on sensitive skin, be prepared with Member’s Mark Facial Tissue.
Stock up for Health with Absorbent, Unscented Tissues
Keep a box of Member’s Mark Facial Tissue in every room to help prevent the spread of germs during cold and flu season. Care for every allergy and provide comfort for your loved ones all year long. With a tissue box always on hand, you can be confident that you're prepared for whatever life may bring. Member’s Mark 2-ply Facial Tissues are hypoallergenic and unscented, offering gentle protection on even the most sensitive skin.
Gentle, Absorbent Strength for Everything from Spills to Sniffles
You don’t have to sacrifice strength for a soft tissue that’s easy on your skin. These gentle 2-ply tissues are great for kids, pets and all your beauty needs. Hypoallergenic, free of additives and unscented, Member’s Mark Brand tissue is made for the most sensitive skin.
A Versatile Box of Facial Tissues for All Your Needs
Between colds, allergies and just plain feeling under the weather, there’s never a good time to run out of quality tissues. Our 2-ply tissues go beyond offering gentle comfort to sore noses. Strong and absorbent 2-ply tissues can be used for a variety of things, such as:
- Makeup blotting and removal
- Crafts and art projects
- Cleaning up small spills and messes
- Keeping on hand for guests in the home or office
- Stocking up playrooms, nurseries and dens
Specifications
| Key Specifications | |
| Boxes | 12 Boxes, 160 Tissues/Box |
| Total Tissues | 1,920 Total Facial Tissues |
| Tissue Dimensions | 8.2" x 8.4" |
| Ply | 3-Ply |
| Texture | Strong & Soft protection for sensitive skin |
| Septic Safe | No |
| Sustainability | Sustainably sourced with a commitment to conservation |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 4,245 reviews
Verified Purchase
Soft and Strong Tissues
They are exactly as stated, soft and strong! Excellent.
Verified Purchase
Great product, great price
We go through a lot of facial tissue in our house, so we want something that is economical but also good quality. We have found that in this product. Some generic facial tissues are scratchy, but this one is nice, and it holds up well when blowing one's nose.
Verified Purchase
Hold back the boogery tide
Member’s Mark Soft & Strong 2-Ply Facial Tissues: because sometimes life hits you in the face, and you need something soft to sob into. Whether it’s allergy season, a breakup, or just another Tuesday, these tissues have my back—strong enough to survive an ugly cry, yet soft enough to keep my nose from looking like it lost a fight. They come in bulk, which means I can shamelessly hoard them like a doomsday prepper for my inevitable emotional meltdowns. Plus, they don’t leave my face covered in lint like those bargain tissues that practically disintegrate on contact. Five stars because life is rough, but my tissues don’t have to be.
Items you may like
Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk, $32.88, Was $33.88, $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29034.6417 out of 5 Stars. 2903 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk., $11.18, $0.02/ea
$1118current price $11.18$0.02/eaMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk.
69854.8052 out of 5 Stars. 6985 reviews4.8052 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll, $35.98, $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50324.1119 out of 5 Stars. 5032 reviews4.1119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll, $24.98, Was $26.77, $0.01/sft
Instant Savings
SponsoredNow$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4974 out of 5 Stars. 19 reviews4.4974 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245324.8632 out of 5 Stars. 24532 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color, $10.98, $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
384.8684 out of 5 Stars. 38 reviews4.8684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct., $17.78, $0.01/ea
$1778current price $17.78$0.01/eaMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct.
3044.2434 out of 5 Stars. 304 reviews4.2434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk., $24.64, $0.02/ea
$2464current price $24.64$0.02/eaMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk.
10854.7871 out of 5 Stars. 1085 reviews4.7871 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk., $12.64, $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11464.7068 out of 5 Stars. 1146 reviews4.7068 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Automated Hardwound Paper Towel Dispenser, Black, $47.46, $47.46/ea
$4746current price $47.46$47.46/eaMarathon Automated Hardwound Paper Towel Dispenser, Black
2404.6333 out of 5 Stars. 240 reviews4.6333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarathon Singlefold 1-Ply Natural Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk., $36.48, $0.01/sft
$3648current price $36.48$0.01/sftMarathon Singlefold 1-Ply Natural Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk.
2674.7079 out of 5 Stars. 267 reviews4.7079 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping