Member's Mark Red Blend Wine, 1.5 L
Curbside Pickup

Highlights
Available in select clubs and also with curbside pickup and/or delivery from select clubs.
Price, vintage, and availability may vary
- Appellation: California
- Red wine blend
- Equivalent to two regular 750ml bottles
- Aromas of toasty cherry & ripe red fruit
- Flavors of cranberry, red fruit and dark chocolate
5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk., $42.84, $0.92/foz

5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Tropical Burst 1.93 oz., 24 pk.
Members also considered
Member's Mark Sangria, 1.5 L, $8.99, $0.18/foz
$899current price $8.99$0.18/fozMember's Mark Sangria, 1.5 L
15264.6356 out of 5 Stars. 1526 reviews4.6356 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $8.99, $0.35/foz
$899current price $8.99$0.35/fozMember's Mark California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
3594.4596 out of 5 Stars. 359 reviews4.4596 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Malbec, 750 ml, $9.99, $0.39/foz
$999current price $9.99$0.39/fozMember's Mark Malbec, 750 ml
6824.4399 out of 5 Stars. 682 reviews4.4399 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Old Vine Zinfandel Wine, 750 ml, $7.49, $0.30/foz
$749current price $7.49$0.30/fozMember's Mark Old Vine Zinfandel Wine, 750 ml
5284.4811 out of 5 Stars. 528 reviews4.4811 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWoodbridge Cabernet Sauvignon Red Wine 1.5 L, $12.99, $0.26/foz
$1299current price $12.99$0.26/fozWoodbridge Cabernet Sauvignon Red Wine 1.5 L
8074.5341 out of 5 Stars. 807 reviews4.5341 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStella Rosa Black Semi-Sweet Red Blend Wine, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozStella Rosa Black Semi-Sweet Red Blend Wine, 750 ml
21274.7917 out of 5 Stars. 2127 reviews4.7917 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml, $11.99, $0.47/foz
$1199current price $11.99$0.47/fozApothic Winemaker's Red Blend Red Wine, 750 ml
25154.5113 out of 5 Stars. 2515 reviews4.5113 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMenage a Trois California Red Blend Wine, 750 ml, $11.99, $0.47/foz
$1199current price $11.99$0.47/fozMenage a Trois California Red Blend Wine, 750 ml
6334.6288 out of 5 Stars. 633 reviews4.6288 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Monterey County Pinot Noir Wine, 750 ml, $9.99, $0.39/foz
$999current price $9.99$0.39/fozMember's Mark Monterey County Pinot Noir Wine, 750 ml
3504.3771 out of 5 Stars. 350 reviews4.3771 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Napa Valley Cabernet Sauvignon, 750 ml, $21.99, $0.87/foz
$2199current price $21.99$0.87/fozMember's Mark Napa Valley Cabernet Sauvignon, 750 ml
644.3281 out of 5 Stars. 64 reviews4.3281 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRoscato Rosso Dolce Sweet Red Wine, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozRoscato Rosso Dolce Sweet Red Wine, 750 ml
7174.8131 out of 5 Stars. 717 reviews4.8131 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rioja Reserva, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozMember's Mark Rioja Reserva, 750 ml
1654.1515 out of 5 Stars. 165 reviews4.1515 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRiunite Lambrusco, 1.5 L, $10.99, $0.22/foz
$1099current price $10.99$0.22/fozRiunite Lambrusco, 1.5 L
7204.7139 out of 5 Stars. 720 reviews4.7139 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Columbia Valley Merlot Wine, 750 ml, $7.99, $0.32/foz
$799current price $7.99$0.32/fozMember's Mark Columbia Valley Merlot Wine, 750 ml
1974.2234 out of 5 Stars. 197 reviews4.2234 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozJosh Cellars Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
9364.7372 out of 5 Stars. 936 reviews4.7372 out of 5 starsAvailable for PickupPickup
About this item
Product details
Relax and treat yourself with this rich Member's Mark California Red Blend. With aromas of toasty cherry and ripe red fruit, this wine has great body and pairs well with food. Notes of bright plum, vanilla spice, dried cherries and soft licorice spices add to its complexity. It is dense in appearance and pours with a beautiful dark velvet and ruby color. Tantalize your palate with cranberry and red fruit with accents of dark chocolate and toasty oak on the finish.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
The sale of alcohol to minors is prohibited. By using SamsClub.com, including use of Curbside Pickup, to order alcoholic beverages, you are acknowledging that you are over the age of 21. At the time of pickup, you must show a valid photo ID. Acceptable forms of ID include a driver's license, passport, other government issued identification and other legally approved identification that includes your date of birth.
Final sales tax for this item will be calculated upon pickup and added to the amount due at Club checkout.
GOVERNMENT WARNING: (1) According to the Surgeon General, women should not drink alcoholic beverages during pregnancy because of the risk of birth defects. (2) Consumption of alcoholic beverages impairs your ability to drive a car or operate machinery, and may cause health problems.
You agree that any alcohol purchased from Sam’s Club is intended for your personal consumption and not for resale.
Curbside Pickup orders that include alcoholic beverages will not be sold to persons who appear to be visibly intoxicated.
Alcoholic beverages may not be available in certain Sam’s Club locations and/or during certain hours or days due to local laws and regulations and certain licensing restrictions.
You are solely responsible for the purchase of any alcohol from Sam’s Club, including compliance with the law of your local jurisdiction. The unlawful purchase of alcohol either for yourself or for others may subject you to criminal penalties including significant fines, suspension of your driver's license, community service and/or jail.
No discounts, coupons or tax-exempt sales may be applied to alcohol.
Sam's Club reserves the right to refuse orders for alcoholic beverages for any reason without explanation.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 29 reviews
you have to try this
delicious red wine i serve this when i make my italian grandmother's mothers spaghetti sauce on anything italian i make not too sweet and not too dry
Verified Purchase
Member's Mark Red Blend Wine
very tasty & reasonably priced
Verified Purchase
Red Blend Wine
Great red table wine. Good taste and an excellent price point.
Items you may like
Black Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L, $19.99, $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBlack Box Cabernet Sauvignon Red Wine Box, 3 L
8414.5529 out of 5 Stars. 841 reviews4.5529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJ. Lohr Estates Seven Oaks Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $16.99, $0.67/foz
$1699current price $16.99$0.67/fozJ. Lohr Estates Seven Oaks Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
2554.7529 out of 5 Stars. 255 reviews4.7529 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRobert Mondavi Private Selection Cabernet Sauvignon, 750 ml, $12.99, $0.51/foz
$1299current price $12.99$0.51/fozRobert Mondavi Private Selection Cabernet Sauvignon, 750 ml
14154.5661 out of 5 Stars. 1415 reviews4.5661 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBread & Butter Pinot Noir, 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozBread & Butter Pinot Noir, 750 ml
1404.5643 out of 5 Stars. 140 reviews4.5643 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJ. Lohr Hilltop Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $29.99, $1.18/foz
$2999current price $29.99$1.18/fozJ. Lohr Hilltop Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery19 Crimes Red Blend Wine, 750 ml, $9.99, $0.39/foz
$999current price $9.99$0.39/foz19 Crimes Red Blend Wine, 750 ml
1764.6989 out of 5 Stars. 176 reviews4.6989 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBota Box Nighthawk Black Rich Red Blend Wine, 3 L, $19.99, $0.20/foz
$1999current price $19.99$0.20/fozBota Box Nighthawk Black Rich Red Blend Wine, 3 L
814.5679 out of 5 Stars. 81 reviews4.5679 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThe Federalist Lodi Cabernet Sauvignon 750 ml, $14.99, $0.59/foz
$1499current price $14.99$0.59/fozThe Federalist Lodi Cabernet Sauvignon 750 ml
784.6026 out of 5 Stars. 78 reviews4.6026 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBonanza California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $20.59, $0.81/foz
$2059current price $20.59$0.81/fozBonanza California Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
2334.7811 out of 5 Stars. 233 reviews4.7811 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stags Leap Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml, $25.99, $1.02/foz
$2599current price $25.99$1.02/fozMember's Mark Stags Leap Cabernet Sauvignon Wine, 750 ml
234.6087 out of 5 Stars. 23 reviews4.6087 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery