Member's Mark MMS210 Polarized Rectangle Sunglasses
Shipping

Highlights
- Polarized: Yes
- UV Protection: 100% UVA/UVB
- Shape: Soft Rectangle
- Lens Color: Grey
- Frame Material: Acetate
- Frame Size: 51/16/140 mm
- Glare-cutting polarized lenses for clearer outdoor vision
- Full-rim frame in a trendy soft-rectangle shape
- Black acetate frame with polarized grey lenses
- 100% UVA/UVB protection
- Women’s fit (normal)
- Frame size: 51/16/140 mm (lens/bridge/temple)
- Includes 1 pair of sunglasses and 1 drawstring cloth pouch that doubles as a cleaning cloth
Refresh Plus Lubricant Eye Drops, 100 ct. $22.98 $0.23/ea

Refresh Plus Lubricant Eye Drops, 100 ct.


Popular products in this category
Nurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
23144.6478 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6478 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13584.3866 out of 5 Stars. 1358 reviews4.3866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk.
25294.6837 out of 5 Stars. 2529 reviews4.6837 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total $18.78 $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434444.8217 out of 5 Stars. 43444 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181094.7802 out of 5 Stars. 18109 reviews4.7802 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39804.8128 out of 5 Stars. 3980 reviews4.8128 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz. $8.78 $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
73084.7674 out of 5 Stars. 7308 reviews4.7674 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162644.7715 out of 5 Stars. 16264 reviews4.7715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32774.8102 out of 5 Stars. 3277 reviews4.8102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk. $15.98 $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19854.7839 out of 5 Stars. 1985 reviews4.7839 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box $14.98 $0.01/ea
$1498current price $14.98$0.01/eaMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box
191924.7362 out of 5 Stars. 19192 reviews4.7362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
124194.7588 out of 5 Stars. 12419 reviews4.7588 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
Members-only priceVital Proteins Collagen Peptides Powder, Unflavored, 1.5 lbs.
216654.6455 out of 5 Stars. 21665 reviews4.6455 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark MMS210 Polarized Rectangle Sunglasses are full-rim women’s sunglasses with polarized lenses and 100% UVA and UVB protection for comfortable, glare-reduced outdoor vision.
Soft-Rectangle, Full-Rim Style
- Soft-rectangle shape with a full-rim silhouette.
- Black acetate (plastic) frame for a clean, versatile look.
- Fit is listed as normal for everyday wear.
Polarized Grey Lenses with 100% UVA and UVB Protection
- Polarized lenses help cut glare, especially in bright sun and around reflective surfaces like roads and water.
- Grey lens tint provides a classic sunglass look.
- Lenses provide 100% UVA/UVB protection.
Size Details (51-16-140 mm)
- 51 mm lens width.
- 16 mm bridge width.
- 140 mm temple length.
Included Drawstring Pouch That Also Cleans
- Purchase includes 1 pair of sunglasses and 1 drawstring cloth pouch.
- The drawstring pouch doubles as a cleaning cloth for quick wipe-downs on the go.
About Member’s Mark
- Member’s Mark is a Sam’s Club owned brand, launched in 2000.
- Model: MM SUN MMS210 (990486357).
Frequently Asked Questions
Are the Member's Mark MMS210 sunglasses polarized?
Yes—these sunglasses have polarized lenses.
Do the Member's Mark MMS210 sunglasses provide UV protection?
They provide 100% UVA/UVB protection.
What frame shape and rim style are the Member's Mark MMS210 sunglasses?
They have a soft-rectangle shape with a full-rim design.
What are the frame dimensions for the Member's Mark MMS210 sunglasses?
They are sized 51/16/140 mm.
What material are the Member's Mark MMS210 frames made from?
The frame material is acetate.
What color are the frame and lenses on the Member's Mark MMS210 sunglasses?
The frame is black, and the lenses are grey.
What’s included with the Member's Mark MMS210 sunglasses?
1 pair of sunglasses and 1 drawstring cloth pouch that also works as a cleaning cloth.
What are the benefits of polarized sunglasses?
Polarized lenses reduce glare from reflective surfaces (like roads and water), which can improve visual comfort and clarity in bright light.
How can I tell if sunglasses have 100% UV protection?
Look for labeling that states “100% UVA/UVB” protection (or equivalent UV-blocking claims) on the product details or packaging.
What are the benefits of sunglasses that block 100% of UV rays?
They reduce UVA/UVB exposure to the eyes, supporting everyday protection in bright outdoor conditions.
Specifications
| Fit | Normal |
| Shape | Soft Rectangle |
| Rim | Full |
| Lens Color | Grey |
| Polarized | Yes |
| UV Protection | 100% UVA/UVB |
| Blue Light Protection | No |
| Frame Dimensions (mm) | 51/16/140 |
| Nosepad | No |
| Frame Material | Acetate |
| Scratch Resistant Lens | No |
| Impact Resistant Lens | No |
| Flex Hinge | No |
| Purchase Includes | 1 Pair sunglasses, 1 Drawstring Cloth Pouch |
| Gender | Women's |
| FSA/HSA Eligible | No |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-1 of 1 review
Sleek, stylish and Audry Hepburn vibe
Affordable and big value for a reasonable cost these sunglasses are for all occasions. From running your daily errands, to relaxing on the beach, to attending a sunny wedding on a Saturday afternoon, you will be reaching for these sunglasses because while they fit and protect your eyes, they are also seek and stylish and make you feel fancy.
Top products
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60544.7623 out of 5 Stars. 6054 reviews4.7623 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60374.0946 out of 5 Stars. 6037 reviews4.0946 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping