Member's Mark Hand Sanitizer, 67.6 fl. oz.
Curbside Pickup

Highlights
- 67.6 fl oz Member's Mark™ Hand Sanitizer
- Effectively kills up to 99.9% of germs
- Enriched with Manuka Honey and Vitamin E to leave skin feeling soft and moisturized
- Fragrance-free formula for sensitive skin
- Contains Aloe Vera for additional skin moisturizing benefits
Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk. $25.98 $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6994.8212 out of 5 Stars. 699 reviews4.8212 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk. $9.34 $0.01/ea
$934current price $9.34$0.01/eaQ-tips Cotton Swabs, 1750 ct., 3 pk.
69874.5825 out of 5 Stars. 6987 reviews4.5825 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk. $11.48 $0.36/oz
Sam's Cash Offer
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36174.8156 out of 5 Stars. 3617 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk. $11.96 $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16184.6842 out of 5 Stars. 1618 reviews4.6842 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $10.98 Was $12.98 $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100204.8379 out of 5 Stars. 10020 reviews4.8379 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk $11.98 Was $12.48 $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28574.7742 out of 5 Stars. 2857 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Original White, 3.75 oz., 16 ct.
1034.7727 out of 5 Stars. 103 reviews4.7727 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz. $9.98 $0.26/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.26/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Shampoo, 38.2 fl. oz.
23334.7703 out of 5 Stars. 2333 reviews4.7703 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
93514.7424 out of 5 Stars. 9351 reviews4.7424 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk. $12.98 $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27194.6712 out of 5 Stars. 2719 reviews4.6712 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk. $10.97 $0.11/foz
Sam's Cash Offer
$1097current price $10.97$0.11/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Pro-Health Advantage Multi-Protection Mouthwash, Smooth Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
42584.7264 out of 5 Stars. 4258 reviews4.7264 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk. $15.98 $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22784.7691 out of 5 Stars. 2278 reviews4.7691 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz. $9.98 $0.26/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.26/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Pantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20684.766 out of 5 Stars. 2068 reviews4.766 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz. $12.88 $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50144.8197 out of 5 Stars. 5014 reviews4.8197 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct. $10.98 Was $11.48 $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26614.7508 out of 5 Stars. 2661 reviews4.7508 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Experience the Soothing Care of Member's Mark Hand Sanitizer
Enjoy a moisturizing hand sanitizing experience with Member's Mark Hand Sanitizer. Infused with the soothing properties of Manuka Honey, Vitamin E, and Aloe Vera, this hand sanitizer is not just effective but also gentle on your skin. It is a fragrance-free, plant-derived formulation suitable for every member of the family.
Effective Personal Hand Hygiene
Member's Mark Hand Sanitizer is an excellent choice for personal hand hygiene care. It helps prevent the spread of bacteria and can be used in place of hand washing when soap and water are not readily available. Proven to kill up to 99.9% of most common germs that may cause illness, this hand sanitizer is a reliable defense for your health.
Convenient and Easy to Use
With its unique packaging in an engineered gripped bottle and a suitable dispensing pump, Member's Mark Hand Sanitizer is designed for convenience. It allows you to save time and trips, ensuring clean and soft hands after every use. Ideal for working and busy hands, it provides an effective cleansing experience even for the most sensitive skin types.
Perfect for Various Settings
Whether it's for offices, kitchens, or bathrooms, Member's Mark Hand Sanitizer is a perfect fit. It helps reduce dryness and oiliness, and is formulated without the use of Triclosan, Parabens, Phthalates, and other harsh chemicals. This makes it safe and suitable for frequent use.
Sustainably and Responsibly Manufactured
Member's Mark Hand Sanitizer is not just about effectiveness and convenience, but also about responsibility. It is manufactured sustainably in a LEED RSPO Certified Facility, reflecting our commitment to responsible production and concern for the environment.
Specifications
- Includes: (1) 67.6 fl. Oz
- Scent: Fragrance Free
- Product Use: To Sanitize hands from every day germs and bacteria
- Free From: Triclosan, Parabens, and Phthalates
Directions: For occasional and personal use. Rub thoroughly into hands for at least 30 seconds. Allow to dry.
Ingredients: Active Ingredient: Ethyl Alcohol (70%)
Inactive Ingredients: Aloe Barbadensis Leaf Juice, AMP-Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Glycerin, Honey, Isopropyl Alcohol, Isopropyl Myristate, PEG-6, Tocopheryl Acetate, Water.
Warnings: Stop use and ask a doctor is redness or irritation develops and lasts. Stop use and ask a doctor is redness or irritation develops and lasts
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 111 reviews
Verified Purchase
Happy
Bought this for my daughter for a volleyball game they were going to turn sure that the girls could have sanitize hands. She looked everywhere for this and we found it at Sam's and we were very grateful we bought two and it was more more more than enough worth the trip coaches.
Huge!! But love it
This thing is huge! It’s definitely like an industrial size. This has worked wonderfully in my classroom especially with all the winter germs. The only thing is you have to be careful because the pump is much larger so it will shoot out a ton of sanitizer. Other than that it’s been awesome.
A moisturizing hand sanitizer at a better price
The Member’s Mark hand sanitizer is a great option for keeping your hands free of germs. With Ethyl Alcohol at 70% you can be confident with its power (it takes only 60% to kill coronavirus). Initially, I wasn’t skeptical of the texture, it’s a little more gelatinous than the name brand hand sanitizer. It takes a little longer to dry and it does leave a slightly stickier feeling. However, I believe this is due to the moisturizing components. It feels a little different, but my skin is also not drying out and cracking like it does when using the name brand option, which is a huge plus! The size of the container was a little impractical for regular use in the house, so I’ve used it mostly to refill smaller containers around the house and in the car. I’m very pleased with this product.
Items you may like
Cottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes $14.28 $0.11/sft
Sponsored$1428current price $14.28$0.11/sftCottonelle Freshcare Flushable Wipes, 12 ct., 504 wipes
126684.5109 out of 5 Stars. 12668 reviews4.5109 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Gentle Foam Hand Soap Refill, Fragrance-Free (1,000 ml) $17.98 $0.53/foz
$1798current price $17.98$0.53/fozMarathon Gentle Foam Hand Soap Refill, Fragrance-Free (1,000 ml)
1214.2149 out of 5 Stars. 121 reviews4.2149 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMarathon Automated Soap Dispenser, Black, 6.5”W x 4”D x 11.7”H $17.48
$1748current price $17.48Marathon Automated Soap Dispenser, Black, 6.5”W x 4”D x 11.7”H
804.025 out of 5 Stars. 80 reviews4.025 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size $35.68 $0.42/ea
Sponsored$3568current price $35.68$0.42/eaMember's Mark Total Protection Incontinence Underwear for Men, Choose Size
25224.5238 out of 5 Stars. 2522 reviews4.5238 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlpine Industries Automatic Hand Soap & Sanitizer Dispenser, 2 pk. $39.98 $19.99/ea
$3998current price $39.98$19.99/eaAlpine Industries Automatic Hand Soap & Sanitizer Dispenser, 2 pk.
6584.8131 out of 5 Stars. 658 reviews4.8131 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Antibacterial Foaming Hand Soap, 67.6 fl. oz., 2 refills $14.98 $7.49/ea
$1498current price $14.98$7.49/eaMember's Mark Antibacterial Foaming Hand Soap, 67.6 fl. oz., 2 refills
3374.4926 out of 5 Stars. 337 reviews4.4926 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct. $14.98 $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct.
5824.4777 out of 5 Stars. 582 reviews4.4777 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Total Protection Underpads Extra-Large, 30" x 36", 100 ct. $40.34 $0.40/ea
$4034current price $40.34$0.40/eaMember's Mark Total Protection Underpads Extra-Large, 30" x 36", 100 ct.
12004.6792 out of 5 Stars. 1200 reviews4.6792 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
Members-only priceNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
15214.6437 out of 5 Stars. 1521 reviews4.6437 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Melatonin Gummies, 5 mg, Strawberry, 200 ct. $9.97 $0.05/ea
$997current price $9.97$0.05/eaMember’s Mark Melatonin Gummies, 5 mg, Strawberry, 200 ct.
5194.4778 out of 5 Stars. 519 reviews4.4778 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping